Harmonia cz. 1 - Kazimierz Sikorski - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Harmonia cz. 1 - Kazimierz Sikorski
Wydawnictwo: PWM
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Harmonia cz. 2 - Kazimierz Sikorski - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Harmonia cz. 2 - Kazimierz Sikorski
Wydawnictwo: PWM
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nauka kontrapunktu - Franciszek Wesołowski - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Nauka kontrapunktu - Franciszek Wesołowski
Wydawnictwo: CEA
Cena: 48,00 zł
zobacz więcej
Podstawy harmonii funkcyjnej - Jacek Targosz - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Podstawy harmonii funkcyjnej - Jacek Targosz
Wydawnictwo: PWM
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej

Harmonia to jeden z głównych elementów współtworzących strukturę wielogłosowego dzieła muzycznego, wyrażający się we współbrzmieniach i akordach. Pojęcie harmonii łączyło się w tradycji starogreckiej m.in.: z mitologią, kosmologią, etyką, matematyką, sztukami plastycznymi. Jako termin muzyczny harmonia oznaczała m.in.: muzykę, system dźwiękowy, tryb, tonację, melodię, interwał melodyczny, konsonans, współbrzmienie. Można wyróżnić 2 etapy rozwoju harmonii w wielogłosowości harmonię modalną (średniowiecze i renesans) - opierającą się na trybach modalnych i na kształtowaniu się poczucia akordowego, harmonicznego i harmonię funkcyjną (barok, klasycyzm, romantyzm, aż do początków XX wieku) - opartą na systemie. Harmonię funkcyjną uzasadnił teoretycznie J.Ph. Rameau a rozwinął ją m.in. H. Riemann. 

W naszej księgarni muzycznej w kategorii Harmonia znajdziesz mnóstwo opracowań związanych z tym zagadnieniem - od nauki harmonii, po ćwiczenia, zadania i przykłady, zasady muzyki itp. Przyjemną pozycją jaką szczególnie polecamy są książki Z harmonią na TY czyli o rzeczach muzycznie trudnych na wesoło autorstwa Michała Grabowskiego to komplet ćwiczeń z podręcznikiem o tym samym tytule, które z pewnością ułatwią zrozumienie i zapamiętanie trudnych muzycznych pojęć i zagadnień. Z bardziej zaawansowanych publikacji polecamy zbiory ćwiczeń do nauki harmonii Marii Wacholc to książki skierowane do uczniów szkół muzycznych II stopnia, do studentów uczelni muzycznych i uniwersyteckich, stanowią wspaniałe uzupełnienie i rozszerzenie nauki harmonii. Zawarty w nich materiał umożliwia realizację zadań programowych, m.in. zdobycie umiejętności odczytywania treści harmonicznej podanej w postaci basu cyfrowanego i realizowanie jej na fortepianie lub w formie pisemnej, nauczenie się określania występujących w utworach środków harmonicznych i wiele innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl