Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Flażolet

Flażolet to jeden z najprostszych instrumentów dętych, niewielka piszczałka z ustnikiem dzióbkowym i sześcioma wierzchnimi otworami palcowymi. Pierwotnie był drewniany, obecnie najczęściej składa się z plastikowego ustnika i metalowego korpusu, choć można również spotkać instrumenty w całości metalowe. Trudno określić pochodzenie flażoletu. Podobne do niego piszczałki występowały w Europie (m.in. w Polsce), Azji i Ameryce Północnej. Jego budowa jest na tyle prosta, że mógł on zostać wynaleziony niezależnie w kilku miejscach. W takiej postaci, w jakiej jest obecnie znany, powstał pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii kiedy angielski farmer Robert Clarke zaczął wytwarzać flażolety. Założona przez Clarke'a w 1843 roku firma produkuje flażolety do dziś. Flażolet jest instrumentem diatonicznym, na którym, przy pomocy prostego palcowania, wydobywa się gamę durową. Pozostałe dźwięki można uzyskać przez chwyty kombinowane lub przez częściowe tylko zakrywanie otworów palcowych. W związku z tym produkuje się flażolety o różnej wielkości odpowiadające poszczególnym tonacjom, z których D-dur uznawana jest za podstawową. Pełna skala flażoletu wynosi około dwóch oktaw. W niższym rejestrze instrument brzmi matowo i cicho, w wyższym barwa jest jasna i dźwięczna, nawet przenikliwa. Dźwięk flażoletu, choć ubogi w składowe harmoniczne, jest jednak bardzo charakterystyczny. Ze względu na dosyć prostą technikę gry instrument ten cieszy się popularnością wśród muzyków folkowych i amatorów.

Piosenki na flażolet

W naszej księgarni muzycznej Alenuty w kategorii Flażolet znajdziesz zarówno podręczniki i szkoły gry na tym wdzięcznym instrumencie jak również zbiory popularnych piosenek w prostym zapisie, z chwytami i słowami. Do niektórych książek dołączona jest płyta CD zawierająca akompaniament do wszystkich znajdujących się w niej utworów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium