Kategorie wpisów
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych
Podaruj radość, czyli prezentowe zestawy nut na fortepian 0

W pudełku owiniętym ozdobnym papierem zamknąć niespodziankę, która sprawi radość nie tylko w momencie odpakowania, ale jeszcze na kilka kolejnych tygodni. Warto postarać się nie tylko o zaskoczenie, ale także o atrakcyjność prezentu. Dlatego podpowiadamy Wam kilka sprawdzonych pomysłów, które pomogą Wam w radosnym obdarowywaniu!

czytaj całość »
O rozwijaniu się razem z uczniami, Bum Bum Rurkach i nutach na gitarę, czyli wywiad z Rafałem Bielawskim 1

Aby przeprowadzić wywiad z Rafałem, nie musiałam planować długiej podróży. Rafał Bielawski jest nauczycielem gitary w zaprzyjaźnionym z Alenutami studium muzycznym Świat Gitary, z którym sąsiadujemy okno w okno. Zależy nam na pokazaniu przeróżnych form edukacji muzycznej, dlatego po dwóch rozmowach z pedagogami związanymi z państwowymi szkołami muzycznymi, prezentujemy perspektywę nauczyciela szkoły prywatnej.

czytaj całość »
O nauczaniu i szkole muzycznej - rozmowa z dr Anitą Lehmann 4

Jaka jest współczesna polska szkoła muzyczna? Jak zostać nauczycielem gry na instrumencie i co jest w tym najfajniejsze? Jaką edukację wybrać dla swojego uzdolnionego muzycznie dziecka? Te i podobne pytania chodziły za nami od dłuższego czasu, aż wreszcie postanowiliśmy zapytać o to wszystko ludzi, którzy codziennie przekraczają próg szkoły muzycznej czyli porozmawiać z nauczycielami.
Zapraszamy do lektury pierwszej z takich rozmów. Naszą rozmówczynią była dr Anita Lehmann – pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz nauczyciel gry na flecie w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie - pedagog wielu talentów i pasji.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl