Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Nauka nut – jak to ugryźć 0
Nauka nut – jak to ugryźć

Od czego zacząć naukę nut z dzieckiem? Jakie wybrać pomoce, które umożliwią dostosowanie metody pracy do potrzeb i możliwości dziecka? Bazując na moich doświadczeniach pedagogicznych pokażę Ci w jaki sposób działam wprowadzając dziecko w świat muzyki, z jakich książek, ćwiczeń, zabaw korzystam oraz co sprawia, że dzieci, z którymi pracuję na co dzień, szybko i chętnie się uczą nut. Zapraszam!

czytaj całość »
Moje muzyczne odkrycia, czyli podsumowanie roku 2022 1
Moje muzyczne odkrycia, czyli podsumowanie roku 2022

Podsumowanie - słowo mające łącznie 182 synonimy jest moim ulubionym słowem używanym pod koniec roku. Dziś podsumowanie roku 2022 zostanie przepełnione moimi osobistymi, muzycznymi odkryciami. Podczas przygotowywania dla Was artykułów natknęłam się na mnóstwo wspaniałych pozycji nutowych. W gąszczu nut jakie znajdziesz w naszej księgarni nietrudno przeoczyć niezwykłe perełki. Dlatego zapraszam Cię do dzisiejszego wpisu! Odkryj ze mną wyjątkowe materiały muzyczne na różne instrumenty. 

czytaj całość »
Muzykoterapia, czyli uzdrawiająca moc dźwięków 0
Muzykoterapia, czyli uzdrawiająca moc dźwięków

Czasem wystarczy kubek dobrej kawy i ulubiony utwór, żeby poczuć odprężenie. Muzyka ma ogromny wpływ na człowieka. Potrafi ukoić, pobudzić, zrelaksować, a także uzdrowić. Dotyka wszystkich aspektów naszego życia - od fizycznych, emocjonalnych, aż po psychologiczne. Świadome korzystanie z dobra jakim są dźwięki to lekarstwo na wiele dolegliwości. Muzykoterapia – co to takiego? Na czym polega? Jak działa? Po co sięgnąć, by zgłębić temat - o tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie! Zapraszam!

czytaj całość »
Rodzinne kolędowanie, czyli po co sięgnąć na nasze półki 0
Rodzinne kolędowanie, czyli po co sięgnąć na nasze półki

Zanim na dobre rozświętujemy się w czasie Bożego Narodzenia, przychodzę z ciepłym, kolędowym wpisem. Dziś o tradycji kolędowania, o tym czy w naszych polskich domach kolędy nadal są obecne? Co jest fajnego we wspólnym śpiewaniu? Czy trzeba umieć grać, by stworzyć rodzinny zespół? Przeczytaj i nabierz nieodpartej chęci spędzenia czasu w gronie bliskich z kolędą. Zapraszam tych, którzy szukają nutowych inspiracji na ten świąteczny wyjątkowy czas. 

czytaj całość »
Emocja dobrze opanowana - jak radzić sobie z tremą bez leków podpowiada psycholog i muzyk Maria M. Żak 1
Emocja dobrze opanowana - jak radzić sobie z tremą bez leków opowiada psycholożka i muzyk Maria M. Żak

Oddaję w Twoje ręce krótki artykuł o tremie psycholog i muzyka Marii M. Żak. W ten sposób chcę Ci pokazać kolejny sposób radzenia sobie z nią. Temat ten jest przecież zawsze na czasie, bo nigdy nie jest dość pracy nad opanowaniem stresu związanego z publicznym występem czy rozładowaniem napięć temu towarzyszącym. Przeczytaj i skorzystaj!

czytaj całość »
6 pomysłów na muzyczne prezenty dla dzieci na święta 0
6 pomysłów na muzyczne prezenty dla dzieci na święta

Jak co roku, w listopadzie spieszymy z pomocą w przedświątecznych zakupach. Okres przedgrudniowy to doskonały czas, by pomyśleć o prezentach dla małych miłośników muzyki. W dzisiejszym wpisie znajdziesz propozycje prezentów dla dzieci w różnym wieku. Listę stworzyła Joanna, która doskonale wie, na co było szaleństwo w zeszłym roku i jakie nowości przykuwają oko w tym sezonie. Zapraszam!

czytaj całość »
Nauka gry na ukulele - znajdź swój sposób 0
Nauka gry na ukulele - znajdź swój sposób

Czy trudno jest nauczyć się grać na ukulele? Niezwykła popularność tego instrumentu w ostatnich czasach zdaje się sugerować, że nie. Ta prostota bywa jednak powierzchowna i lepiej znaleźć dobry (swój!) sposób na naukę, aby nie zniechęcić się po kilku dniach. Ten wpis może być Twoim przewodnikiem po najlepszych sposobach i materiałach do nauki gry na ukulele.

czytaj całość »
7 najlepszych kompozytorów muzyki filmowej wszech czasów 0
7 najlepszych kompozytorów muzyki filmowej wszech czasów

Temat chodził mi po głowie od wielu miesięcy. I tak dziś ku mojej radości mogę zaprosić Cię do wpisu przepełnionego największymi nazwiskami kompozytorów muzyki filmowej. To Top on the Top nut z muzyką filmową ever. Wchodząc na bloga znajdziesz nuty na różne instrumenty o zróżnicowanym stopniu trudności. Najwięksi z największych w zasięgu Twojego instrumentu! 

czytaj całość »
Poznaj 6 świetnych podręczników dla początkującego flecisty 0
Poznaj 6 świetnych podręczników dla początkującego flecisty

W polskiej literaturze odczuwamy zdecydowany brak podręczników do nauki gry na flecie. W związku z tym ściągamy dla Was pozycje, które cieszą się popularnością za granicami naszego kraju. Dzisiejszy wpis wypełniają francuskie, niemieckie i angielskie podręczniki dla początkujących flecistów.  Są to pozycje, które z powodzeniem wykorzystasz na lekcjach w szkołach muzycznych, ale i nie tylko. 

czytaj całość »
Odkryj z nami na nowo cymbałki, czyli dzwonki 0
Odkryj z nami na nowo cymbałki, czyli dzwonki

Do przeczytania dzisiejszego wpisu zachęcam nauczycieli muzyki w szkole podstawowej, pedagogów uczących dzieci w placówkach przedszkolnych oraz wszystkich tych, którym leży na sercu edukacja muzyczna dzieci. W roli głównej nuty na dzwonki diatoniczne i chromatyczne. Pokażę Tobie pozycje, które wybierają nasi klienci, ale i ciekawe alternatywy, które umiejscowiliśmy na zupełnie innej półce, lecz z powodzeniem mogą zostać wykorzystane podczas nauki gry na dzwonkach. Zapraszam!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl