Kategorie wpisów
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych
Nuty na akordeon w prezencie! 1

Szukacie prezentu dla osoby grającej na akordeonie? Dowiedzcie się jaką muzykę lubi, na jakim jest poziomie zaawansowania i zajrzyjcie do kategorii Prezent dla akordeonisty. Wybór zgromadzonych tam nut jest dość spory - od biesiady po zaawansowane utwory jazzujące. Znajdziecie na pewno nietuzinkowy prezent gwiazdkowy!

czytaj całość »
Prezentownik muzyczny dla gitarzysty - zobacz 9 wybranych propozycji! 0

Kiedy Święta zbliżają się wielkimi krokami, a za ścianą brzdąka gitarzysta - Alenuty spieszą z podpowiedziami jaki prezent ucieszy go najbardziej. Z naszych półek wyciągnęliśmy kilka pięknie wydanych kompilacji dla miłośników różnych klimatów muzycznych. Przyłóż więc ucho do ściany i wybierz, która z naszych propozycji wzbudzi największą radość pod choinką.

czytaj całość »
Wyśpiewana niespodzianka czyli prezent dla wokalisty 0

W Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii nauka śpiewu i doskonalenie głosu są bardzo powszechne. Śpiewa się dużo, często na zaawansowanym poziomie. W Polsce widać pozytywną zmianę, jeśli chodzi o emisję głosu i naukę śpiewu, a co za tym idzie ilość osób, które uczą się śpiewu solowego. Dlatego zajrzyjcie co ciekawego proponujemy sprezentować uczącemu się wokaliście.

czytaj całość »
Nutowa niespodzianka czyli prezent dla pianisty 0

Wybór niezapomnianego, jedynego w swoim rodzaju i trafionego prezentu, to sztuka. Aby tego dokonać i cieszyć się wraz z obdarowaną osobą, warto poznać jej marzenia, pragnienia lub posłuchać o czym mówi, co lubi, czego słucha, co sprawia jej przyjemność. W ten sposób można dowiedzieć się czy wybór zbioru nut z muzyki filmowej będzie dobrym pomysłem czy jednak lepszym okaże się zbiór najpiękniejszych kompozycji Chopina na fortepian, a może parasol czy torba w nuty? Zapraszamy do skorzystania z naszego Prezentownika. Mamy nadzieję, że ułatwi dokonanie wyboru, a wybrany prezent muzyczny będzie niezapomnianym podarunkiem na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.

czytaj całość »
Seria Piano Time czyli jak nauka gry na fortepianie może być zabawna i ciekawa 0

Dobry sposób na ciekawe nauczanie dzieci gry na fortepianie to początek sukcesu. I nie chodzi tu o kształcenie wirtuozów, tylko przede wszystkim o umuzykalnianie dzieci, pokazywanie im jak muzyka może być ciekawa, intrygująca, rozweselająca. Że gra na instrumencie pomaga w nauce szkolnej, uwrażliwia, jest "odstresowywaczem" i dobrą zabawą. Seria Piano Time stworzona przez nieżyjącą kompozytorkę Pauline Hall, a wydawana przez Oxfrod Univerity Press z pewnością pomoże nauczycielom i rodzicom uczyć dzieci gry na fortepianie. O tym jak rozpocząć pracę według metodyki proponowanej w tej serii piszemy w niniejszym artykule.

czytaj całość »
Poznaj najciekawsze książki o muzyce dla dzieci i młodzieży 0

Wśród wielu książek o tematyce muzycznej chcielibyście czasami znaleźć takie, w których trudne terminy muzyczne są wyjaśnione w sposób przystępny dla dzieci. A do tego ważne jest, aby wiedza zawarta w takiej książce była rzetelna czyli mądrze wprowadzała dziecko w świat muzyki. Takich książek nie jest zbyt wiele, ale większość z nich znajdziecie na półkach naszej księgarni muzycznej Alenuty.pl. Zapraszam Was do kącika z książkami o muzyce dla dzieci.

czytaj całość »
Łatwe utwory na gitarę nie tylko dla dzieci autorstwa Mirosława Drożdżowskiego 0

Na naszej półce od kilku dni gości nowość nutowa skierowana do początkujących gitarzystów. Zbiór utworów przygotowany przez Mirosława Drożdżowskiego uzupełniony został o płytę z nagraniami w wykonaniu Marka Ulańskiego. Poprosiliśmy Rafała Bielawskiego - multiinstrumentalistę, gitarzystę i nauczyciela w Studium Świat Gitary o recenzję tej pozycji. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl