Seria Piano Time czyli jak nauka gry na fortepianie może być zabawna i ciekawa 0

Dobry sposób na ciekawe nauczanie dzieci gry na fortepianie to początek sukcesu. I nie chodzi tu o kształcenie wirtuozów, tylko przede wszystkim o umuzykalnianie dzieci, pokazywanie im jak muzyka może być ciekawa, intrygująca, rozweselająca. Że gra na instrumencie pomaga w nauce szkolnej, uwrażliwia, jest "odstresowywaczem" i dobrą zabawą. Seria Piano Time stworzona przez nieżyjącą kompozytorkę Pauline Hall, a wydawana przez Oxfrod Univerity Press z pewnością pomoże nauczycielom i rodzicom uczyć dzieci gry na fortepianie. O tym jak rozpocząć pracę według metodyki proponowanej w tej serii piszemy w niniejszym artykule.

czytaj całość »
Poznaj najciekawsze książki o muzyce dla dzieci i młodzieży 0

Wśród wielu książek o tematyce muzycznej chcielibyście czasami znaleźć takie, w których trudne terminy muzyczne są wyjaśnione w sposób przystępny dla dzieci. A do tego ważne jest, aby wiedza zawarta w takiej książce była rzetelna czyli mądrze wprowadzała dziecko w świat muzyki. Takich książek nie jest zbyt wiele, ale większość z nich znajdziecie na półkach naszej księgarni muzycznej Alenuty.pl. Zapraszam Was do kącika z książkami o muzyce dla dzieci.

czytaj całość »
Łatwe utwory na gitarę nie tylko dla dzieci autorstwa Mirosława Drożdżowskiego 0

Na naszej półce od kilku dni gości nowość nutowa skierowana do początkujących gitarzystów. Zbiór utworów przygotowany przez Mirosława Drożdżowskiego uzupełniony został o płytę z nagraniami w wykonaniu Marka Ulańskiego. Poprosiliśmy Rafała Bielawskiego - multiinstrumentalistę, gitarzystę i nauczyciela w Studium Świat Gitary o recenzję tej pozycji. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Zobacz najczęściej wybierane nuty w 2017 roku w kategorii muzyka filmowa 0

Rok 2017 zakończył się po mistrzowsku - kupiliście mnóstwo ciekawych zbiorów nutowych. Były wśród nich te z muzyką filmową, z muzyką klasyczną a także bardzo dużo piosenek dla dzieci i całkiem sporo gadżetów muzycznych: teczek, piórników czy zestawów szkolnych z klawiaturą fortepianu czy nutami. Zobacz jakie nuty były najczęściej wybierane w naszej księgarni!

czytaj całość »
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl