klasa 1-3 / Podręczniki szkolne

Mały solfeż -  Józef Karol Lasocki - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Mały solfeż - Józef Karol Lasocki
Wydawnictwo: PWM
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej

Podstawowym celem edukacji muzycznej jest przygotowanie świadomych odbiorców i uczestników kultury muzycznej. Muzyka jest szczególną dziedziną sztuk pięknych, która stymuluje harmonijny i całościowy rozwój dziecka. Dlatego już na etapie edukacji wczesnoszkolnej tak bardzo istotne są materiały, które rozwiną jego wrażliwość, wyobraźnię i kreatywności.

Podręczniki do muzyki dla klas 1-3 szkoły podstawowej

Podręczniki, solfeże i zeszyty ćwiczeń dla klas 1-3 do przedmiotu muzyki jakie posiadamy w naszej księgarni muzycznej Alenuty są pomocami napisanymi i opracowanymi w sposób bardzo przystępny i zrozumiały dla dzieci 7-10-letnich. Stworzone zostały z myślą o uczniach, zgodnie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi. Znajdziesz tu podręczniki do kształcenia słuch i rytmiki zgodne z nową podstawą programową i dostosowane do szczególnych wymagań małych dzieci.

W książkach znajdują się nie tylko ćwiczenia do śpiewania i ćwiczenia rytmiczne. Dzieci mogą korzystać z zadań pisemnych z wykorzystaniem pięciolinii, ćwiczeń słuchowych, kolorowanek oraz zadań twórczych pobudzających ich kreatywność i ułatwiających koncentrację.

Autorzy publikacji dbają o rozwijanie wyobraźni i wrażliwości muzycznej uczniów przez wprowadzenie dużej ilości ćwiczeń twórczych polegających na komponowaniu i improwizacji. Przyjazna formuła podręczników korzystnie wpływa na przebieg procesu dydaktycznego, a różnorodność materiału podnosi atrakcyjność zajęć. Uwagę dzieci w klasach 1-3 przykuwają zamieszczone podręcznikach zagadki i rebusy muzyczne. Łagodna kategoryzacja trudności i różnorodność ćwiczeń umożliwiają opanowanie wiedzy. Ilustracje i grafika mają nie tylko walory estetyczne, pełnią także funkcję wspierania edukacji przez klasyfikację wiedzy przez użycie kolorów, ramek, wyróżnionych czcionek utrzymane są w odrębnej kolorystyce, najważniejsze wiadomości wyeksponowane są w ramkach - to pomaga uwypuklić wybrane treści, ułatwia orientację w książce i szybkie odnajdowanie definicji oraz ćwiczeń. Dyktanda elementarne czy testy do kształcenia słuchu stanowią rodzaj sprawdzianów wiedzy uczniów klasy III i obejmują obowiązujący zakres materiału muzycznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl