Jeśli chcesz uporządkować i uzupełnić wiadomości zdobyte w trakcie dotychczasowych etapów edukacji muzycznej a także poszerzyć swoją wiedzę muzyczną zajrzyj na półkę w naszej księgarni z kategorią Literatura muzyczna. Znajdziesz tu wiedzę od podstawowych informacji o muzyce, zasady muzyki, wiadomości o formach muzycznych aż po słowniki muzyczne.

Publikacje poruszają tematy, które z powodzeniem przygotują Cię do dalszych studiów muzycznych, np. akustyczne podstawy muzyki, elementy notacji muzycznej, klasyfikacja i budowanie interwałów i akordów, skale stosowane w praktyce kompozytorskiej, skróty pisowni i oznaczenia wykonawcze spotykane w partyturze dzieła muzycznego i wiele innych. 

Dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia bądź samouków proponujemy książki o różnych formach muzycznych, i środkach wykonawczych. Poruszane w nich tematy dotyczą dźwięku, metrum, rytmu, tempa, dynamiki, artykulacji, ornamentyki, skale, gamy i tonacje. W ciekawy sposób przedstawiają historię pisma nutowego, wielogłosowości i podziału form muzycznych. Znajdziesz tu także podręczniki pomocne w opanowaniu zarówno umiejętności praktycznej analizy przy równoczesnym posługiwaniu się fachową terminologią.

A jeśli już jesteśmy przy terminologii - polecamy słowniki muzyczne, które zawierają tysiące terminów muzycznych niekiedy posiadających objaśnienia z kilkudziesięciu języków świata. Hasła zawierają definicję, opis, notkę historyczną, zastosowanie danego terminu w muzyce. Słowniki są bardzo przydatna dla każdego muzyka niezależnie od stopnia zaawansowania. Wyjaśniają w prosty i zrozumiały sposób znaczenie wyrazów bardziej lub mniej popularnych w muzyce.

Dzięki literaturze muzycznej uzupełnisz swoją wiedzę i będziesz swobodnie posługiwał się terminami znając zagadnienia z szerszego zakresu muzycznego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl