Wydawnictwa

Tatiana Stachak: Muzyczna pracownia 1 - podręcznik i ćwiczenia do kształcenia słuchu

Tatiana Stachak: Muzyczna pracownia 1 - podręcznik i ćwiczenia do kształcenia słuchu - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
  • nowość
Produkt: w magazynie
Wysyłka w: 3 - 5 dni
Dostawa: Darmowa dostawa od 300 zł sprawdź formy dostawy
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawnictwo: Euterpe
Kod produktu: WYDA_9788388867248

Opis

Publikacja łączy zalety podręcznika zawierającego dużą ilość treści oraz praktycznego i wygodnego zeszytu ćwiczeń. Znajdziesz w niej zagadnienia związane z kształceniem słuchu i rytmiki, których uzupełnienie stanowią podstawowe pojęcia z zakresu teorii muzyki. Nowoczesna konstrukcja podręcznika oraz przemyślany i logiczny sposób uporządkowania zawartych w nim treści i zagadnień charakteryzują tę publikację. Duża ilość ćwiczeń twórczych polegających na komponowaniu i improwizacji oraz zwrócenie uwagi na rozwijanie wyobraźni i wrażliwości muzycznej uczniów już od samego początku nauki. 

Prezentowana książka to połączenie podręcznika z zeszytem ćwiczeń, co znacznie podnosi komfort pracy. Publikacja ma formę otwartą. Kolejność tematów ustala nauczyciel i dostosowuje tempo pracy do potrzeb uczniów. Treści z poszczególnych działów przenikają się i dopełniają, a ilość możliwych scenariuszy lekcyjnych jest nieograniczona . Materiału nie należy przerabiać liniowo (tj. strona po stronie); tylko niektóre zagadnienia (szczególnie te zamieszczone w obrębie jednego działu lub tematu) wymagają realizowania ich w proponowanym, uporządkowanym zgodnie z gradacją trudności układzie. Dla nauczycieli o mniejszym doświadczeniu pedagogicznym Lidia Florek-Stokłosa, konsultantka merytoryczna projektu, przygotowała Ścieżkę dydaktyczną (str. 139).
Teoria i praktyka idą w parze od pierwszych lekcji. Tematy prezentowane są w ścisłym powiązaniu z literaturą muzyczną, a poszczególne elementy harmonijnie łączą się ze sobą. Nie brak też okazji, by każdy z poznawanych elementów uczeń mógł na wiele sposobów wykorzystać. Służą temu m.in.: przykłady znanych utworów muzyki klasycznej, które dzieci analizują, śpiewają i których mogą posłuchać, a także odwołania do repertuaru granego na instrumencie głównym czy zadania twórcze.

Przyjazna formuła tego podręcznika połączonego z zeszytem ćwiczeń korzystnie wpływa na przebieg procesu dydaktycznego, a różnorodność materiału podnosi atrakcyjność zajęć. Łagodna gradacja trudności i duża ilość ćwiczeń umożliwiają opanowanie wiedzy nie tylko najzdolniejszym uczniom, ale i mniej utalentowanym. Przejrzysta szata graficzna ma nie tylko walory estetyczne. Poszczególne rozdziały książki utrzymane są w odrębnej kolorystyce, najważniejsze wiadomości wyeksponowane są w ramkach, za pomocą barwnych apli i zróżnicowanych czcionek, co pomaga uwypuklić wybrane treści, ułatwia orientację w książce i szybkie odnajdowanie definicji oraz ćwiczeń.

Tytuł: Muzyczna pracownia 1
Autor: Tatiana Staszak
Wydawnictwo: Euterpe
Format: 140 str, A4
ISBN: 9788388867248

Koszty dostawy Darmowa dostawa od 300 zł

Kraj wysyłki:

Zobacz podobne nuty i książki

Opinie (1)

14 września 2021

Bardzo czytelny podręcznik, wszytskie schematy opisane przejrzyście, polecenia są zrozumiałe, ciekawe zadania. Bardzo duża ilość wiedzy merytorycznej, naprawdę wszystko w jednej pigułce. Ciekawa okładka :)

Submit
Inni kupili również
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl