Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Lidia Bajkowska - nuty kompozytora

Lidia Bajkowska: Bajka o Piosence i Nutkach - opowieści muzyczne dla dzieci

Lidia Bajkowska: Bajka o Piosence i Nutkach - opowieści muzyczne dla dzieci
Lidia Bajkowska: Bajka o Piosence i Nutkach - opowieści muzyczne dla dzieci
4

Doskonały przewodnik po świecie dźwięków, szczególnie pomocny dzieciom w nauce gry na pianinie

Dostępność: w magazynie

Kategoria metodyka

Wysyłka w: 24 h

Cena: 59,00 zł
szt.

Lidia Bajkowska: Bajkowe nutki - łatwe nuty na fortepian

Lidia Bajkowska: Bajkowe nutki - łatwe nuty na fortepian
Lidia Bajkowska: Bajkowe nutki - łatwe nuty na fortepian
5

Nuty na fortepian dla dzieci w najłatwiejszym układzie - kompozycje stworzone przez dzieci pracujące metodą Lidii Bajkowskiej

Dostępność: czasowo niedostępny

Cena: 36,00 zł

Nauka nut i gry na pianinie wcale nie będzie trudna, nawet dla trzylatka, jeśli znajdziemy na nią dobrą metodę. I jest taka metoda, opracowana przez Lidię Bajkowską, pianistkę, pisarkę, ale przede wszystkim znakomitego pedagoga. Bajkowska już kilka pokoleń polskich dzieci wspaniale wprowadziła w świat dźwięków, a wszystko zaczęło się od napisanej przez nią ćwierć wieku temu książeczki.

"Bajka o Piosence i Nutkach" to historia, w której główne role przydzielono spersonifikowanym nutom. Bohaterką jest dziewczynka-Piosenka i dzieci-Nutki, które żyją w muzycznym świecie. Mamy w nim miasto Symfonię, Krainę Wysokich i Niskich Dźwięków, profesorów Basa i Wiolina, Las Muzyczny, Drabinę-Pięciolinię. Bohaterowie opowieści przeżywają moc zabawnych przygód, pod którymi autorka zręcznie ukryła podstawy muzycznej notacji.

Pomysł okazał się genialny. Dzieci z miejsca chwyciły bajkową przynętę, ucząc się podstaw muzyki szybko, łatwo i przyjemnie, a potem odkrywając głosy nut na klawiaturze fortepianu. Książka Bajkowskiej z miejsca stała się bestsellerem i pozostaje nim do dziś, bo kolejne nakłady biją rekordy czytelniczej popularności. Autorka z czasem dodała do książeczki wskazówki metodyczne, które są świetną pomocą dla nauczycieli, bo zawierają plik gotowych scenariuszy bajkowych lekcji muzycznych. Sama "Bajka o Piosence i Nutkach" została wpisana na prestiżową listę publikacji UNICEF, szczególnie przydatnych w edukacji najmłodszych. Warto po nią sięgnąć, a także po inne książki Bajkowskiej. "Zaczarowane pianino", "Porwanie królewny Nutki", "Teatr marzeń" będą dla dzieci początkiem wspaniałej przygody z muzyką. Naprawdę bajkowej.

Kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium