Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

 

 

Kolędy na dzwonki chromatyczne - kolędy na cymbałki

Z tych propozycji chyba najbardziej ucieszą się dzieci, kolędy na dzwonki chromatyczne to niemal obowiązkowa pozycja w kolekcji młodego muzyka. Ale zaraz… kto z dorosłych nie chciałby spróbować gry na tym wdzięcznym instrumencie? Ręka w górę - kto w dzieciństwie choć raz nie chciał zagrać kolędy na cymbałkach? To teraz macie okazję, bo opracowania są proste i każdy może spróbować. Słuchacze zaś z przyjemnością będą się wsłuchiwać w dźwięczne melodie wykonane na dzwonkach chromatycznych szczególnie gdy dołączymy podkład z płyty CD dołączonej do zestawu.

Kolędy, które są hitem

Dlaczego kolędy na cymbałki cieszą się takim zainteresowaniem? Być może bierze się to stąd, że dzwonki chromatyczne, zwane potocznie cymbałkami, są często pierwszym instrumentem z jakim spotykamy się w życiu. Nic więc dziwnego, że traktujemy je z sentymentem i kupujemy swoim dzieciom. To również instrument chętnie wykorzystywany w nauczaniu wczesnoszkolnym i na lekcjach muzyki. Jest łatwo dostępny, stosunkowo tani, a efekt dzwonkowej orkiestry potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

W efekcie, w okresie świątecznym, kolędy na cymbałki to nuty do kolęd, które są często poszukiwane. Jeśli dodatkowo mamy do czynienia z publikacją zawierającą łatwe opracowania, możemy być pewni, że to wydawniczy hit.

Łatwe kolędy na cymbałki

Zadbaliśmy o to, aby w Alenutach znalazło się kilka zbiorów z naprawdę prostymi aranżacjami kolęd na dzwonki. Pierwszym, które polecamy, gdy ktoś pyta o proste nuty Przybieżeli do Betlejem na cymbałki, jest opracowanie Grzegorza Templina “Najłatwiejsze kolędy na dzwonki chromatyczne lub inne”. W tej książce znajdziecie 15 kolęd i piosenek świątecznych (tak, Jingle Bells, też się znajdzie) wraz z ich tekstami. Co ważne, każda została opracowana jednogłosowo oraz dwugłosowo. Z użyciem tej jednej książeczki możecie więc przygotować naprawdę niezły świąteczny koncert.

A co jeśli dodaliście do swojego repertuaru Jezus malusieńki na cymbałki? Tę kolędę również znajdziecie w publikacji Grzegorza Templina, ale gdy chcecie pomuzykować z najmłodszymi członkami rodziny, wypróbujcie “Kolędy na dzwonki dla początkujących” Tomasza Trojanowskiego. W tej książce przy nutach dodane zostały oznaczenia kolorów. Niektóre dzwonki mają już fabrycznie sztabki w takich właśnie kolorach, ale jeśli nie udało Wam się kupić właśnie takich - w zestawie otrzymacie specjalne naklejki. Taki oznaczony instrument i kolorowe nuty pozwalają zagrać naprawdę każdemu. Znajomość nut jest tutaj zupełnie niepotrzebna.

Niezależnie od tego jaki zbiór wybierzecie, mamy nadzieję, że kolędowanie uda się wyśmienicie i będzie to wspólnie spędzony czas, który zapamiętacie na długo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl