Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Opcje przeglądania

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Kolędy na orkiestrę dętą

Tradycja wspólnego kolędowania, refleksja, atmosfera jedyna w swoim rodzaju...Wyobrażasz sobie Boże Narodzenie bez kolęd, pastorałek czy utworów świątecznych? To chyba niemożliwe. Jedną z form świętowania jest słuchanie / wykonywanie muzyki bożonarodzeniowej.

Gdy w mroku skrzy się śnieg, na niebie blask gwiazdy przywodzi - na myśl wspomnienia z dziecinnych lat. Obok choinki drewniana szopka z gipsowymi świątkami, a na stole wigilijna wieczerza wtedy jest czas na kolędy. Utwory grane na pojedynczych instrumentach wprowadzają w świąteczny nastrój, a pomyśl ile może cała orkiestra?! Do tego jeśli to orkiestra dęta - istny majstersztyk, wzniosłe i patetyczne dźwięki i poczucie, że nadchodzi coś wielkiego.

Kolędy na orkiestrę dętą w księgarni muzycznej Alenuty

Publikacja jakie umieściliśmy w kategorii Kolędy na orkiestrę dętą to zbiory z nutami do bardziej lub mniej popularnych kolęd i pastorałek na orkiestrę dętą. Posiadamy też książki z jedną kolędą / utworem świątecznym np. Angels We Have Heard on High - najsłynniejszym na świecie utworem bożonarodzeniowym czy  Mary, did you know? - utwór wykonywany dotąd przez wielu artystów z całego świata. Mamy też serie wydawnictwa Hal Leonard, np. Discovery Plus Band i Music for Young Bands na młodzieżową orkiestrę dętą ze znanymi kolędami. Te aranżacje świetnie sprawdzą się jako inauguracja koncertu bożonarodzeniowego szczególnie jeśli wykonane będą w śpiewnym, majestatycznym stylu. Utwory z kategorii Kolędy na orkiestrę dętą doskonale nadają się również do adaptacji z chórem SATB lub organami. Opracowania przeznaczone są dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych muzyków są w zapisie nutowym z rozpisaną partyturą i głosami. Nic tak nie cieszy jak wspólne muzykowanie w niezwykłym świątecznym czasie - daj się ponieść muzycznej magii i wybierz którąś z proponowanych pozycji a przekonasz się ile radości przyniesie słuchaczom koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl