Pro Art Impresariat muzyczny od 1994 roku organizuje muzyczne eventy podtrzymując kulturę muzyczną. To wydawnictwo muzyczne i firma działająca na rzecz rozwoju muzyki. Firma od niedawna prowadzi także muzyczny sklep internetowy rozprowadzający publikacje licznych wydawnictw muzycznych i edukacyjnych, instrumenty muzyczne, akcesoria do pedagogiki muzyki i filmy edukacyjne.

Założyciele

Lidia Trojanowska - dyrygent, animator kultury. Absolwentka PSM II stopnia w Białymstoku (fortepian) oraz AMFC w Warszawie filii w Białymstoku w klasie prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych.

Tadeusz Trojanowski - kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury na Podlasiu i Mazowszu. Edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym mieście w Ciechanowie (akordeon), kontynuował w Płocku (akordeon, fortepian) i Łodzi (fortepian). Studia muzyczne ukończył w AMiFC w Warszawie w klasach: fortepianu i kompozycji.

Działalność Pro-Art

Pro Art działa od 1994 roku. Przez ponad dwadzieścia lat realizował głównie reportaże, filmy i klipy video z obszaru kultury. Podstawą działalności Pro Art jest organizacja inicjatyw muzycznych, które pozostawiły trwały ślad w postaci wydarzeń kulturalnych. W ramach Impresariatu prowadzone są prywatne szkoły muzyczne na Podlasiu.

W latach 1998 – 2008 prowadzono Prywatną Szkołę Muzyczną I stopnia w Mońkach. Obecnie Pro Art prowadzi Prywatną szkołę muzyczną w Białymstoku i Czarnej Białostockiej. Nauczanie odbywa się pod okiem specjalistów - nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Pro-Art oferuje pakiet lekcji online oraz tradycyjny rodzaj nauczania.

Od 1998 roku Impresariat Muzyczny Pro Art organizuje cykliczne koncerty oraz festiwale: Koncert Trzech Kompozytorów, Festiwal Łapskie Te Deum, Koncerty na łące, Koncert Modlitwa Jubileuszowa na powitanie roku, Koncerty Pamięci, Koncerty Mocni Dziedzictwem Kardynała, Konfrontacje ze sztuką, Podlaski Festiwal Wielkanocny, Koncerty przed hejnałem, Podlaskie Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada i mnóstwo innych wydarzeń muzycznych w całej Polsce.

Od 2004 roku w ramach Impresariatu Muzycznego Pro Art działa Wydawnictwo, które skupia się głównie na wydawnictwach muzycznych, pedagogicznych oraz płytach CD i DVD. Impresariat Muzyczny Pro Art współpracuje z mediami ogólnopolskimi i regionalnymi realizując programy i reportaże muzyczne, klipy video a także współorganizuje liczne akcje charytatywne.

Za swoją działalność Impresariat Muzyczny Pro Art otrzymał liczne listy gratulacyjne i podziękowania m.in od Obywatelskiego Komitetu Oikoumene, Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Towarzystwa Biblijnego w Polsce, Ojca Świętego Jana Pawła II,Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i wiele innych.

Publikacje wydawnictwa Pro-Art w księgarni muzycznej Alenuty

Wśród książek z półki Pro-Art w naszej księgarni znajdziesz nuty na fortepian, flażolet, skrzypce, gitarę, flet, dzwonki i cymbałki. Sporą część zasobów tego wydawnictwa stanowią propozycje dla dzieci - to proste opracowania nutowe zawierające słowa, nuty a nawet naklejki na klawisze - co ułatwia najmłodszym właściwe odnalezienie dźwięków i pierwsze muzykowanie. Dzieci odnajdą tu także  piosenki popularne i bardzo dobrze znane, w łatwym opracowaniu na fortepian lub gitarę autorstwa Tomasza Trojanowskiego. Książeczki te posiadają bardzo duży przejrzysty druk, co ułatwia im odczytywanie nut bądź akordów. Szczególnie polecamy Szkołę na gitarę będącą świetną pozycją na start nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce gry na gitarze. Dzięki niej nauczysz się grania z nut, czytania tabulatur i gry akordowej. Została podzielona na dwie części: gra melodyczna i gra akordowa. Materiał obu części został stworzony tak, aby uczący się mógł rozwijać grę melodyczną i akordową równolegle. Dzięki zawartym w podręczniku ćwiczeniom pisemnym będziesz miał możliwość nauczyć się pisania nut. Dla dzieci mamy też kolorowanki, gra memory czy zagadki muzyczne - to pozycje wspierające edukację muzyczną dzieci. Zapraszamy do świetnej, rozwijającej zabawy! Dorośli również znajdą coś dla siebie np. świetnie opracowane pieśni patriotyczne w aranżacji na fortepian bądź wybrane utwory na fortepian powstałe z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej. Zajrzyj na półki wydawnictwa Pro - Art w naszej księgarni muzycznej i poznaj wspaniałe opracowania polskich, współczesnych kompozytorów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl