Alenuty.pl księgarnia muzyczna
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Chwyty na gitarę elektryczną

Guitar Chords & Scales - akordy i gamy na gitarę

Wysyłka w: 5 - 10 dni

5
Guitar Chords & Scales - akordy i gamy na gitarę
Wydawnictwo: Hal Leonard
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tomasz Zwierzewicz: Chwyty gitarowe - diagramy akordów gitarowych

Wysyłka w: 3 - 5 dni

0
Tomasz Zwierzewicz: Chwyty gitarowe - diagramy akordów gitarowych
Wydawnictwo: PWM
Cena: 6,00 zł
szt.
zobacz więcej

W kategorii Chwyty gitarowe znajdziesz przewodniki obejmujące temat akordów gitarowych, rozpoczynając od najprostszych do naprawdę skomplikowanych. Publikacje te opisują akordy podzielone na kategorie: akordy zwykłe, barre oraz rockowe, opisują też najczęściej używane formy jazzowe. Znajdziesz tu także podręcznik dotyczący harmonii, gdzie przedstawione są rodzaje gam i akordów i wyjaśnione jest jak są one tworzone i jakie są między nimi relacje.
Podręczniki z chwytami na gitarę polecamy wszystkim, którzy chcą mieć zawsze pod ręką bogaty zestaw umiejscowienia akordów na gryfie. Dzięki odpowiednim materiałom i cierpliwemu ćwiczeniu w krótkim czasie możesz zostać mistrzem akompaniamentu akordowego. Podręczniki z alenutowych półek w przystępny sposób omawiają najważniejsze informacje dotyczące popularnych akordów i transpozycji utworów, a przez wyjaśnienie podstawowych pojęć muzycznych zachęcają początkującego gitarzystę do eksperymentowania i odkrywania własnych rozwiązań. Zobaczysz jak zagrać kłopotliwy akord w Twojej ulubionej piosence. Zaś zaawansowanym instrumentalistom dobre materiały umożliwią dalszy rozwój.

Podstawowe i zaawansowane chwyty na gitarę

Chwyty gitarowe i akordy na gitarę są jednym z najbardziej popularnych tematów wyszukiwanych przez instrumentalistów grających na gitarze elektrycznej. Jak przebrnąć przez tak dużą ilość chwytów gitarowych zamkniętych w tabelach? Przede wszystkim stopniowo i po kolei, a poradniki, które posiadamy w naszej księgarni będą w tym niezwykle pomocne.
Na początku używanie akordów może sprawić wiele problemów. Nieodpowiedni nacisk na strunę powoduje brzęczenie instrumentu, a co za tym idzie frustracje. Dodatkowo przechodzenie i łączenie poszczególnych chwytów gitarowych również wymaga treningu. Dlatego, żeby załapać muzycznego bakcyla dobrze jest poświęcić uwagę na początku tylko na podstawowe akordy. Dzięki akordom C-dur, D-dur, G-dur, a-moll, e-moll, A-dur, E-dur, d -moll zagrasz mnóstwo piosenek i właśnie dobrze jest zacząć swoją przygodę na gitarze elektrycznej chwytami podstawowymi, które powyżej wymieniliśmy.
Świetną pozycją z chwytami na gitarę dla początkujących, ale nieco bardziej zaawansowanych, jest Guitar Chords & Scales. W książce znajdziesz informacje dotyczące tworzenia gam i akordów oraz ich rodzajów, a także na temat relacji między nimi. Zawiera ponad 1400 diagramów chwytów gitarowych w harmonii klasycznej, bluesowej, pentatonice i innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl