nuty na trąbkę - jazz / Trąbka

Pochodzenia muzyki jazzowej należy szukać w takich gatunkach jak blues, folk, marsz oraz ragtime. Jej początki pojawiały się w dzielnicy Storyville w Nowym Orleanie.

Atrybuty jazzu to swing (rytm lekki i sprężysty). Linia melodyczna jest urozmaicona zmianą dynamiki oraz vibrato. W tym gatunku artyści inspirują się wzajemne włączając do tego także słuchaczy. Muzyka jazzowa na żywo kojarzona jest szczególnie z improwizowaniem, aplauzem oraz oklaskami a komunikacja pomiędzy słuchaczem a artystą jest niepowtarzalna.

W naszej księgarni muzycznej znajdziesz ciekawe propozycje książek z nutami do muzyki jazzowej. To ćwiczenia techniki i improwizacji, słynne jazzowe ballady, klasyczne standardy legend jazzu takich jak Gerswin, Porter czy Ellington, szkoły gry jazzu, szkoły gry w big bandzie i zespołach jazzowych i wiele innych. Nuty przeznaczone są do grania solo bądź z akompaniamentem fortepianu. Niektóre publikacje posiadają dołączoną płytę CD z plikami audio lub MP3, na której znajdziesz na niej, podkłady do zagrania partii solowej bez akompaniatora lub będziesz mógł odsłuchać ścieżki demo każdego utworu.

W kategorii Nuty na trąbkę - jazz każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno początkujący artysta jak również zaawansowany w swej improwizacji muzyk.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl