Wydawnictwo EUFONIUM powstało w 2005 roku w Gdyni. Głównym celem oficyny jest publikacja mniej znanych utworów polskiej muzyki XIX i XX wieku. Oferta wydawnicza obejmuje ponad 320 publikacji. Redaktorem Naczelnym jest Jarosław Pabisiak. Katalog wydawnictwa zawiera nuty na akordeon, altówkę, fagot, flet, fortepian, gitarę, instrumenty perkusyjne, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, obój i inne. Nuty obejmują muzykę kameralną, popularną, wokalną, partytury orkiestrowe i liczne podręczniki. Ponadto wydawnictwo Eufonium publikuje m.in. materiały orkiestrowe Joachima Kaczkowskiego i Witolda Maliszewskiego. 

W naszej księgarni muzycznej Alenuty posiadamy bogatą ofertę książek tego wydawnictwa i jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczynić się wraz z nim do propagowania utworów polskiej muzyki. Kompozytorzy polscy na przełomie XIX i XX wieku zaczęli odnawiać kontakty z Europą Zachodnią i wzbogacać swój warsztat o nowe elementy. Nie wszyscy są znani, ale z pewnością wszyscy są godni tego aby poznać ich twórczość. Oczywiście są wśród nich znani muzycy jak np. Zygmunt Noskowski, Jan Nepomucen Bobrowicz itp. 

Wśród wielu pozycji wydawnictwa Eufonium posiadamy w naszej księgarni publikacje dla każdego poziomu zaawansowania wykonawcy, utwory z muzyką poważną, ale także lekką czy przeznaczoną dla dzieci. Są to opracowania na instrumenty solo, z akompaniamentem lub aranżacje dla zespołów, wśród nich znajdują się nuty na skrzypce, fortepian, gitarę, wiolonczelę i wiele innych.

Zgodnie z powiedzeniem: Cudze chwalicie, swego nie znacie - warto sięgnąć po mniej znane utwory czy twórców, szczególnie jeśli ich korzenie sięgają polskiej kultury muzycznej

 

 

 

 

 

Znaleziono produktów: 346

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl