Historia wydawnictwa Chester Music

Wydawnictwo J & W Chester Ltd zostało założone w 1860 roku w Brighton w hrabstwie Sussex przez Josepha i Williama Chesterów. Początkowo firma specjalizowała się w dystrybucji importowanych wydań muzyki klasycznej, głównie z Europy. Z czasem Chester stał się szanowaną marką nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie, gdzie stopniowo kojarzono go z promocją prestiżowych kompozytorów klasycznych. Na początku XX wieku nowy właściciel - Otto Kling, przejął firmę zachowując jej pierwotną nazwę. Od tej pory Chester zaczął przyciągać nowych kompozytorów i jako jeden z pierwszych wydał m.in. Strawińskiego, Poulenca i Falla. Kling przeniósł biura wydawnictwa z południowego wybrzeża Anglii do Londynu.

Wejście do grupy Wise i dalszy rozwój Chester Music

W 1960 Chester został przejęty przez duńskiego wydawcę Edition Wilhelm Hansen. Najpierw pod kierownictwem Wilhelma Hansena, a od 1988 roku jako część Wise Music Group - Chester stał się prężnie działającą firmą zajmującą się zarówno muzyką współczesną, jak i wydawnictwami edukacyjnymi. Następnie wydawnictwo umocniło swoją międzynarodową reputację w kolejnych obszarach. Jako wydawca wybitnych współczesnych kompozytorów klasycznych na jego liście znajdują się obecnie Lutosławski, Maxwell Davies, John Tavener, Bob Weir, Kaija Saariaho i Hans Werner Henze. Wśród czołowych kompozytorów, którzy piszą zarówno muzykę dla orkiestry jak i filmu i telewizji, Chester wydaje również Michaela Nymana, Philipa Glassa, Yoelin Pooki, Michaela Talbota, Ludovico Einaudiego, Gabriela Yareda i wiele innych prestiżowych nazwisk.

Publikacje Chester Music w księgarni muzycznej Alenuty

Wśród książek wydawnictwa Chester Music w naszej księgarni znajdują się głównie wydania z muzyką klasyczną i filmową. W szczególności są to nuty na fortepian w różnym układzie: solo, w duecie z innym instrumentem lub głosem. Wśród opracowań na fortepian w dużej mierze znajdziesz tu książki autorstwa Ludovico Einaudiego, Witolda Lutosławskiego i Michaela Nymana a także innych kompozytorów. Są to nuty w różnym układzie - na fortepian solo, w duecie z innymi instrumentami lub głosem a także na akompaniament fortepianowy. Wartą uwagi jest Seria Easy Piano Collection, która zawiera liczne kolekcje najpiękniejszych i najsławniejszych utworów okresu klasycyzmu w prostym opracowaniu na fortepian. Wszystkie utwory w standardowym, łatwym do odczytania opracowaniu nutowym wraz z opalcowaniem przystosowane są dla początkujących uczniów. Dodatkowo przy każdym utworze znajduje się krótka notka biograficzna danego kompozytora. Do książek dołączona jest płyta CD zawierająca wersje demonstracyjne utworów. Wśród publikacji wydawnictwa Chester Music są też propozycje nut na inne niż fortepian instrumenty - np. na flet, saksofon, gitarę (szczególnie Leo Brouwer'a) bądź opracowania na głos czy chór. Dla miłośników muzykowania w zespołach instrumentalnych proponujemy serię Kaleidoscope - znajdują się tu aranżacje znanych utworów muzyki klasycznej. Seria ta to niemal nieograniczone możliwości kombinacji w składzie zespołu instrumentalnego. Więcej na temat tych książek przeczytasz na naszym Blogu. Wydawnictwo Chester Music słynie także z antologii muzycznych, w tym serii Chester Vocal Anthology, która również znajduje się w naszej księgarni muzycznej. Wśród publikacji Chester Music każdy pasjonat muzyki klasycznej znajdzie coś dla siebie - zarówno początkujący uczeń jak muzyk - profesjonalista.

Znaleziono produktów: 251

  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl