Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Wydawnictwo Anglo Music Press powstało w 2000 roku by wydawać muzykę angielskiego kompozytora i muzyka - Philipa Sparke'a. Są to książki z nutami przeznaczone dla zespołów koncertowych, orkiestry dętej i zespołów fanfarowych. Poza nutami z kompozycjami dla zespołów, Anglo Music Press publikuje również książki dla instrumentalistów solowych. Te książki często posiadają dołączoną płytę CD z podkładami lub wersjami utworów demo. Opracowania te skierowane do początkujących i średniozaawansowanych muzyków.

Kilka słów o założycielu Anglo Music Press

Philip Sparke studiował kompozycję, trąbkę i fortepian w Royal College of Music gdzie wzrastało jego zainteresowanie zespołami. Założył studencką orkiestrę dętą, pisząc dla niej utwory, które zaczęły być publikowane. Rosnące zainteresowanie jego muzyką zaowocowało wieloma zamówieniami (np. przez Centennial Brass Band Championships w Nowej Zelandii). Kolejne zamówienia pochodziły od różnych stowarzyszeń i zespołów oraz BBC (dla której trzykrotnie wygrał konkurs EBU New Music for Band Competition). Pisał na mistrzostwa orkiestr dętych w Nowej Zelandii, Szwajcarii, Holandii, Australii i Wielkiej Brytanii, w tym trzykrotnie na finały krajowe w Royal Albert Hall. Gdy jego muzykę zagrała Tokyo Kosei Wind Orchestra - to otworzyło mu drzwi do zespołów dętych na całym świecie i poskutkowało zamówieniami ze Stanów Zjednoczonych. Jego działalność kompozytorska i dyrygencka a także rozpoznawalność w szeroko rozumianym świecie muzycznym pomogły Sparkeo'wi założyć  własną firmę wydawniczą Anglo Music Press. 

Anglo Music Press w księgarni muzycznej Alenuty

Jeśli szukasz publikacji przeznaczonych dla zespołów lub solistów instrumentów dętych to idealnie trafiłeś. Na półkach naszej muzycznej księgarni posiadamy mnóstwo propozycji z utworami Philipa Sparke'a wydanych przez wydawnictwo Anglo Music. To obszerne kolekcje etiud Skilful Studies dla puzonistów, muzyków grających na trąbce, rogu czy tubie. Publikacje z progresywnych serii Skilful Solos, Skilful Studies czy Super Solos i Starter Studies zachwycą z pewnością każdego saksofonistę, oboistę, klarnecistę i flecistę dostarczając bogaty materiał do ćwiczeń uzupełniający każdą metodę nauczania. Są to nie tylko ćwiczenia, ale również utwory, które z powodzeniem można zagrać na kameralnych koncertach szkolnych. Książki te prócz nut na instrument solo posiadają również akompaniament na fortepian. Do części z nich dołączona jest płyta CD z plikami audio lub MP3. Znajdziesz na niej podkłady do zagrania partii solowej bez akompaniatora lub będziesz mógł odsłuchać ścieżki demo każdego utworu. Nuty przeznaczone są dla początkujących lub średnio-zaawansowanych uczniów.

 

Anglo Music

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl