Editions Alphonce Leduc - to jedno z najstarszych wydawnictw muzycznych we Francji specjalizujące się w publikowaniu muzyki klasycznej, jest znane z opracowań instrumentalnych, zarówno solowych, jak i kameralnych. Zostało założone w 1841 roku przez 37-letniego Alphonse'a Leduca, samozwańczego kompozytora i wydawcę muzycznego.

Historia wydawnictwa Alphonce Leduc

Éditions Alphonse Leduc to firma rodzinna, która jest przekazywana z ojca na syna przez pięć pokoleń. Rodzina pochodzi z Arnay-le-Duc we francuskim regionie Burgundii. Muzyczne początki tej rodziny zaczęły się w Arnay-le-Duc w Burgundii kiedy skrzypek - Antoine Girard opuścił tkalnię swojego ojca, aby zająć się sztuką. Jego syn Charles Girard, który urodził się w Arnay-le-Duc w 1754 roku, przeniósł się do Nantes i był pierwszym pełnoetatowym muzykiem. Girardowie byli dużą rodziną, której członkowie mieszkający w Nantes przypisali do swojego nazwiska słowo Leduc zapożyczając je miejsca pochodzenia Arnay-le-Duc. Odtąd wszyscy Girardowie z tej gałęzi były znani jako Girard-Leduc, bądź  Leduc. Kolejny z potomków - Alphonse Leduc przeniósł początkującą firmę do Paryża w 1841 roku, najpierw zyskał popularność publikując piosenki i utwory fortepianowe, czyniąc to z konieczności, ponieważ brakowało mu dzieł wybitnych kompozytorów operowych. W rezultacie firma zyskała dobrą reputację dzięki tworzeniu i publikowaniu materiałów dydaktycznych. Metody Alphonse'a na flet, trąbkę, klarnet i saksofon okazały się bardzo popularne. Dziś nadal cieszą się uznaniem na całym świecie. Kiedy Alphonse zmarł w 1868 roku - jego syn Alphonse-Charles przejął firmę, ustanawiając tradycję dziedziczenia rodzinnego, w której pięć pokoleń Leduców miało prowadzić wydawnictwo. Alphonse-Charles kupił francuskie prawa do Aïdy Verdiego. W 1905 roku jego syn Alphonse-Émile nabył katalog Lebeau, obejmujący opery Charlesa Gounoda. Z czasem aktywa Leduc objęły utwory Jacquesa Iberta, Gabriela Fauré, Léo Delibesa, Jacquesa Offenbacha, Francisa Poulenca, Oliviera Messiaena i Henri Dutilleux oraz wielu innych czołowych kompozytorów. Wydawnictwo Leduc stało się centralnym punktem tradycyjnej muzyki francuskiej, publikując nowe utwory, pozyskując uznane katalogi, w szczególności Éditions Heugel w 1980 roku i Éditions Hamelle w 1993 roku. Od roku 2014 Éditions Alphonse Leduc rozwija się jako część międzynarodowej działalności Wise Music Group z nowoczesnymi obiektami dystrybucyjnymi we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Do dzisiejszego dnia Alphonse Leduc kontynuuje tradycję zapoczątkowaną w 1841 roku, kładąc nacisk na jakość druku, staranną pracę redakcyjną i publikując muzykę najlepszych kompozytorów.

Publikacje Alphonce Leduc na półkach księgarni muzycznej Alenuty

Zasoby wydawnictwa Alphonce Ledus w naszej księgarni to książki z muzyką klasyczną zawierające wielkie dzieła znanych muzyków. Uwagę przyciągają dzieła organowych Jana Sebastiana Bacha to obszerny katalog opracowany przez francuskiego organistę Marcela Dupré. Został bardzo dobrze przyjęty i  cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich organistów. Obok wybitnych dzieł Bacha nie sposób wymienić książek Jacquesa Delécluse'a - francuskiego perkusisty i kompozytora, autora znanej serii książek À La Manière De na perkusję i fortepian. Inne jego dzieła jakie znajdziesz w naszej księgarni to ćwiczenia na ksylofon - niemal obowiązkowa pozycja każdego ambitnego ksylofonisty, czy szkoła na instrumenty perkusyjne - wyśmienity materiał doskonalący technikę i warsztat gry każdego profesjonalnego kotlisty i werblisty. Wybitne dzieła organowe Roberta Schumana czy 3-tomowa seria szkoły gry na fagocie autorstwa Fernanda Oubradousa dopełniają cenne zasoby wydawnictwa Alphonce Leduc w naszej księgarni. Wśród książek muzycznych tego wydawnictwa znajdziesz liczne opracowania zawierające nuty na saksofon altowy z fortepianem, flet lub obój, kornet, wiolonczelę i mnóstwo utworów na organy. Aranżacje przeznaczone są dla muzyków o różnym stopniu zaawansowania tak więc z pewnością każdy miłośnik muzyki klasycznej znajdzie tu coś dla siebie!

 

Znaleziono produktów: 122

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl