Alenuty.pl księgarnia muzyczna
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Alfred Music Publications 

To wydawnictwo muzyczne założone w Nowym Jorku w 1922 roku, ma siedzibę główną w Van Nuys w Kalifornii oraz oddziały w Miami, Nowym Jorku, Niemczech, Singapurze i Wielkiej Brytanii. Historia Alfred Music rozpoczęła się gdy Sam Manus - skrzypek i importer muzyki do filmów niemych, założył wydawnictwo muzyczne o nazwie Manus Music. Firma wydawała przede wszystkim popularne nuty. W 1930 roku Manus przejął innego wydawcę muzycznego - Alfred & Company, założonego przez Alfreda Haase. Sam połączył obie nazwy i skrócił je do Alfred Music, pod którą firma znana jest do dziś. Syn Sama - Morty (klarnecista i pianista), który objął firmę po ojcu, zainspirowany potrzebą wysokiej jakości produktów do edukacji muzycznej, w latach 50-tych opracował serię instruktażową na akordeon, gitarę, fortepian i flet prosty. Alfred Music stawał się powoli liderem edukacji muzycznej.

Intensywny rozwój AMP

Przez kolejne dwie dekady wydawnictwo coraz bardziej się rozrastało. Do firmy ojca dołączyli jego synowie. Wspólnie kontynuowali rozwój wiodących na świecie metod nauczania zakładając biura Alfred Music na całym świecie - w Australii, Niemczech, Singapurze i Wielkiej Brytanii. W 2005 roku Alfred Music pozyskał Warner Bros (amerykańskie przedsiębiorstwo mediowe zajmujące się produkcją filmów, programów telewizyjnych i muzyki). Dzięki tej umowie wydawnictwo Alfred Music uzyskało prawa do druku legendarnych amerykańskich wydawców, takich jak M. Witmark & Sons, Remick Music Corp. i T.B. Harms itp.

Ogromne zasoby wydawnictwa

Alfred Music ma obecnie ponad 150000 aktywnych tytułów i reprezentuje szeroką gamę dobrze znanych publikacji - od kursów muzycznych takich jak Alfred's Basic Guitar, Alfred's Basic Piano Library, Premier Piano Course, Sound Innovations i Metodę Suzuki, po książki poświęcone artystom takim jak: Bruce Springsteen, Bruno Mars, Cole Porter, Carrie Underwood, Garth Brooks, Jimmy Buffett, George i Ira Gershwin, John Lennon, Katy Perry, Led Zeppelin, The Rolling Stones i The Who, do marek takich jak Harry Potter, Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny, Czarodziej of Oz, magazynu Rolling Stone i Billboard. W 2016 roku Alfred Music nawiązał także współpracę z MakeMusic, który jest częścią spółek Peaksware Holdings LCC, wszystko po to, aby zmienić sposób komponowania, publikowania, nauczania, uczenia się i wykonywania muzyki, łącząc liderów w dziedzinie edukacyjnych wydawnictw muzycznych i technologii muzycznej.

Produkty do edukacji muzycznej

Alfred Music Publications specjalizuje się szczególnie w książkach muzycznych o charakterze edukacyjnym wydając produkty, dzięki którym nauka i granie muzyki są przyjemne, ekscytujące i satysfakcjonujące. Spośród najbardziej popularnych serii tego wydawcy dotyczących edukacji w księgarni muzycznej Alenuty znajdziesz m.in.:

  • Metoda Suzuki - kurs uczenia małych dzieci gry na instrumentach muzycznych na zasadzie naśladownictwa, stworzony przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki 
  • Podręczniki z serii Premier Piano - obejmuje nuty, podręczniki teoretyczne, podręczniki techniczne i książki uzupełniające naukę gry na fortepianie
  • Behind the Player: seria płyt DVD zawierające rozmowy z gitarzystami hardrockowymi i ich instrukcjami.

Setna rocznica istnienia wydawnictwa Alfred Music Publications 

Firma Alfred Music już 100 lat światowym liderem w dziedzinie edukacji muzycznej i pomogła ponad 10 milionom osób uczyć się i odtwarzać muzykę. Wspieranie edukacji muzycznej z naciskiem na metody jakościowe, wykonanie i materiały referencyjne dla nauczycieli, uczniów i profesjonalistów, obejmujące każdy instrument muzyczny, styl i poziom trudności stało się pasją wydawnictwa. 

Aby sprostać swoim celom zatrudnia coraz więcej zaangażowanych pracowników. W przeciągu ostatnich dwóch dekad wydawnictwo przekroczyło "pojemność" swojej nowojorskiej siedziby. W 1975 roku główna siedziba została przeniesiona do Los Angeles, a centrum dystrybucji do północnej części stanu Nowy Jork.

Historia firmy - od skromnego katalogu piosenek popowych po ogromną bibliotekę, która może pochwalić się ponad 150000 powszechnie znanych i nagradzanych tytułów edukacyjnych, referencyjnych, popowych i performatywnych - jest świadectwem niezwykłego przywództwa rodziny Manus, rzetelnej pracy pracowników i cenionych autorów. Współpracując z najbardziej poszukiwanymi artystami, autorami i kompozytorami w branży muzycznej, Alfred Music Publishing jest zaufanym dostawcą wysokiej jakości edukacyjnych produktów muzycznych dla nauczycieli, studentów, profesjonalistów i hobbystów. Zróżnicowane osiągnięcia wydawnictwa w branży edukacji muzycznej, będące obecnie zasługą trzeciego już pokolenia przywództwa rodziny Manus, są nadal napędzane misją pomagania ludziom w doświadczaniu radości z tworzenia muzyki. Alfred Music Publishing nadal wywiera znaczący wpływ na naukę milionów ludzi na całym świecie.

Alfred Music Publishing

Hans Zimmer: Collection - nuty na fortepian

Wysyłka w: 5 - 10 dni

4
Hans Zimmer: Collection - nuty na fortepian
Cena: 124,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl