Alenuty.pl księgarnia muzyczna
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

ABRSM - Associated Board of the Royal Schools of Music (Rada Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych ABRSM) - to jedna z 200 największych brytyjskich organizacji charytatywnych z siedzibą w Londynie. Przygotowuje uczniów do egzaminów muzycznych w licznych jednostkach na całym świecie.

Misja i działalność ABRSM

ABRSM jest jedną z pięciu komisji egzaminacyjnych akredytowanych przez Ofqual (Urząd ds. Kwalifikacji i Egzaminów) do organizowania stopniowanych egzaminów i nadawania dyplomów z muzyki w ramach brytyjskiej organizacji National Qualifications Framework (wraz z London College of Music, Rockschool Ltd, Trinity College London i Music Teachers 'Board). ABRSM został założony w 1889 roku przez George'a Grove'a, Alexandra Mackenzie, Arthura Sullivana, Charles'a Stanforda, Waltera Parratta, Huberta Parry'ego i Johna Stainera. Szkoły Królewskie, o których mowa w tytule ABRSM, to: The Royal Academy of Music, The Royal College of Music, The Royal Conservatoire of Scotland, The Royal Northern, College of Music. Do zadań organizacji należy popularyzacja muzyki klasycznej i jazzowej, propagowanie korzyści z czynnego udziału w życiu muzycznym, doskonalenie kształcenia muzycznego, ustalanie i podnoszenie standardów nauczania. Każdego roku przeprowadza się ponad 600 000 egzaminów muzycznych w 93 krajach świata. Organizacja i egzaminy ABRSM są uznane w Unii Europejskiej i są oficjalną dokumentacją uzyskanego wykształcenia muzycznego!

Program ABRSM składa się z ośmiu poziomów. Dla opanowania materiału każdego z nich potrzeba około dwóch semestrów nauki gry na instrumencie oraz zajęć z teorii i kształcenia słuchu. Wśród elementów nauczania i egzaminowania znajdują się - poza wykonaniem repertuaru obowiązkowego - umiejętność gry á vista, umiejętności praktyczne takie jak strojenie i konserwacja instrumentu, umiejętność gry w zespole kameralnym, teoria muzyki.

Wydawnictwo ABRSM

ABRSM zapewnia również wydawnictwo muzyczne, które dostarcza aktualne materiały nutowe zgodne z systemem egzaminów, materiały dla nauczycieli, reprezentuje też ciekawy repertuar od klasyki do współczesności. 

ABRSM opublikował swoje pierwsze książki w 1918 roku a jego dział wydawniczy powstał w 1921 roku i miał zapewnić odpowiednią muzykę do egzaminów, wydań wykonawczych popularnych utworów i nowych kompozycji instruktażowych. Jednym z redaktorów był Sir Donald Tovey, który napisał edukacyjne muzyczne notatki. ABRSM (Publishing) Ltd. powstała jako oddzielna firma w 1985 roku. Prócz serii edukacyjnych ABRSM tworzy kopie popularnych utworów, wraz z komentarzami wybitnych redaktorów. Publikuje muzykę współczesną (np. seria książek „Spectrum”), a także wydaje różnorodne publikacje dla początkujących i zaawansowanych muzyków, np. książki „Time Pieces” na różne instrumenty oraz „Joining the Dots” na fortepian, gitarę i skrzypce.

Publikacje wydawnictwa ABRSM w księgarni muzycznej Alenuty

Jako księgarnia współpracujemy z polskim przedstawicielem Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych ABRSM. Dlatego też w naszej księgarni muzycznej dostępna jest cała gama edukacyjnych (i nie tylko) publikacji wydawnictwa ABRSM. Zacznijmy od wspomnianej serii "Time Pieces" - to kolekcja utworów zaaranżowanych na różne instrumenty z akompaniamentem fortepianowym. Obejmuje ona dzieła wcześniejszych epok do czasów współczesnych. Z kolei pozycje z serii "Party Time!" zawiera kolekcje zabawnych i działających na wyobraźnię młodego instrumentalisty utworów w opracowaniu na różne instrumenty z akompaniamentem fortepianowym. Utwory ułożone są chronologicznie pod względem trudności, od łatwiejszych do trudniejszych. Książki wydawnictwa ABRSM to wreszcie całe mnóstwo serii dedykowanych dla danego instrumentu zawierających ćwiczenia przygotowujące do egzaminów lub utwory wybrane ze zbioru na egzaminy poszczególnych stopni, np. Flute Exam Pieces, Violin Scales & Arpeggios, Percussion Sight-Reading, Piano Exam Pieces i wiele innych. Wśród nich znajduje się muzyka z różnych epok - od klasycznej po współczesną. Przygotowując się do egzaminów ABRSM - obowiązkowo sięgnij po publikacje, które przybliżą Ci ich tematykę i pomogą powtórzyć obowiązkowy materiał.

 

ABRSM

A Sketchbook for Cello - nuty na wiolonczelę i fortepian - Michael Rose

Wysyłka w: 5 - 10 dni

5
A Sketchbook for Cello - nuty na wiolonczelę i fortepian - Michael Rose
Wydawnictwo: ABRSM
Cena: 57,00 zł
szt.
zobacz więcej
A Sketchbook for Double Bass - Michael Rose - nuty na kontrabas i fortepian

Wysyłka w: 5 - 10 dni

0
A Sketchbook for Double Bass - Michael Rose - nuty na kontrabas i fortepian
Wydawnictwo: ABRSM
Cena: 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
A Sketchbook for Violin - nuty na skrzypce i fortepian - Michael Rose

Wysyłka w:

0
A Sketchbook for Violin - nuty na skrzypce i fortepian - Michael Rose
Wydawnictwo: ABRSM
Cena: 45,00 zł
zobacz więcej
Alan Haughton: More Rhythm and Rag for Piano - nuty na fortepian

Wysyłka w: 5 - 10 dni

0
Alan Haughton: More Rhythm and Rag for Piano - nuty na fortepian
Wydawnictwo: ABRSM
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Alan Haughton: Rhythm and Rag for Piano - nuty na fortepian

Wysyłka w: 10 - 21 dni

0
Alan Haughton: Rhythm and Rag for Piano - nuty na fortepian
Wydawnictwo: ABRSM
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl