Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Wydawnictwa
aranżacja rozrywka i jazz

aranżacja rozrywka i jazz / Edukacja muzyczna

Sztuka aranżacji w muzyce jazzowej i rozrywkowej Olszewski (+ płyta CD) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Sztuka aranżacji w muzyce jazzowej i...
Wydawnictwo: PWM
Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
The Jazz Theory Book - Mark Levine - księgarnia muzyczna Alenuty.pl The Jazz Theory Book - Mark Levine
Wydawnictwo: Sher Music
Cena: 263,00 zł
szt.
zobacz więcej
Partnerstwo w muzyce - Marchwiński - księgarnia muzyczna Alenuty.pl Partnerstwo w muzyce - Marchwiński
Wydawnictwo: PWM
Cena: 19,00 zł
szt.
zobacz więcej

Czy grania jazzu można się nauczyć? Jedni mówią, że absolutnie nie, że wielcy jazzmani żadnych szkół nie kończyli. Mówią, że jazz trzeba przede wszystkim czuć, mieć go w genach, że to muzyka spontaniczna, że jest jedną wielką improwizacją, a czy improwizacji można się nauczyć? Zdaniem niektórych - jak najbardziej. Tak uważa na przykład Adam Makowicz, jeden z najlepszych pianistów w historii jazzu. Twierdzi on, że - lepiej lub gorzej - ale można się nauczyć grać jazz i każdy powinien szukać własnej do niego drogi. Jemu akurat bardzo pomaga klasyczne wykształcenie muzyczne, pozwalające na sprawność techniczną. A jazzowa improwizacja? To tylko my, słuchacze, odnosimy wrażenie, że na jam session muzyka rodzi się z niczego, bez przygotowania, żywiołowo. Tymczasem na tę elektryzującą swobodę składają się długie godziny, miesiące, a z reguły całe lata poznawania języka jazzu.

Prezentowane przez nas książki skupiają się właśnie na tym języku. Wypełniają je zagadnienia dotyczące aranżacji i harmonii jazzowej, a także tysiące praktycznych wskazówek na temat interwałów, frazowania, akordów, modulacji, schematów rytmicznych, zagrywek itp. Są to znakomite podręczniki - nie tylko teorii, ale i praktyki jazzowej, w większości wzbogacone o płyty CD z bogatym materiałem muzycznym. Przeznaczone dla muzyków na każdym poziomie zaawansowania, pomogą zrozumieć, jak myślą współcześni jazzmani. I podpowiedzą, w jaki sposób teorię zastosować w swoim własnym graniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl