Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Z czego grać klasykę? Od początkującego do zaawansowanego instrumentalisty

0
Z czego grać klasykę? Od początkującego do zaawansowanego instrumentalisty

Gdy szukamy tematów na bloga zawsze bierzemy pod uwagę Wasze sugestie oraz pytania jakie nam zadajecie. Często daleko nie musimy szukać. Nasz muzyczny asortyment rośnie w szybkim tempie i wiemy, że może lekko zakręcić się w głowie od ilości nut. Czy wiesz, że w ostatnim czasie Krzysztof i Marta wprowadzili ponad 300 nowych tytułów zagranicznych i polskich? Istne szaleństwo! Dlatego zaglądaj koniecznie w zakładkę Nowości! Tam naprawdę dużo się dzieje!

Dziś czas na przegląd nut z muzyką klasyczną. Staramy się, by nowe wpisy pojawiały regularnie, a tematyka dotykała różnych stylów muzycznych oraz grup. Nie tak dawno umieściliśmy wpis dotyczący muzyki popowej, rocka oraz przegląd nut jazzowych. Jeśli jeszcze nie widziałeś to koniecznie wpadaj:)

Wraz z Krzysztofem przyjrzeliśmy się dostępnemu repertuarowi kompozytorów muzyki klasycznej. Dokonaliśmy wyboru dwudziestu pięciu publikacji. Wśród nich znajdują się utwory fortepianowe, duety, tria i utwory na zespoły kameralne. Wyłoniliśmy również popularne nuty na instrumenty dęte oraz smyczkowe dla początkujących i średniozaawansowanych instrumentalistów.

Muzyka klasyczna dla początkujących

Zacznę od pierwszej pozycji skierowanej do najmłodszych. "Easiest Piano Course" to nuty łatwe z uproszczonym rytmem. Większa pięciolinia oraz wyraźna grafika nut idealnie sprawdzą się na początek. Pozostałe nuty są nieco trudniejsze, lecz nadal idealne dla początkujących. Każde opracowanie zawiera opalcowanie. Zaś oznaczenie artykulacji zostało celowo pominięte (jedynie w nutach "It's Easy To Play Chopin" artykulacja jest zawarta). Daje to możliwość dobrania odpowiedniej artykulacji do umiejętności technicznych ucznia.

 John Thompson's Easiest Piano Course Łatwa opera na fortepian Classical Themes for Kids First 50 Baroque Pieces It's Easy To Play Chopin First 50 Classical Pieces

Antologie nut - to dobry wybór!

Poniższe antologie to zbiór utworów wielu kompozytorów. Znajdziesz w nich opracowania o różnym stopniu trudności. Są to pozycje cieszące się dużą popularnością wśród naszych klientów. Są starannie zredagowane i ułożone tak, by pianista mógł w łatwy sposób robić postępy i rozwijać swoją technikę gry. Nuty te są również doskonałym narzędziem pracy w rękach nauczycieli gry na fortepianie. Zostały wydane przez czołowe wydawnictwa: Hal Leonard, Faber Music, Willis Music oraz Bärenreiter. Wszystkie te zbiory oraz kilka innych znajdziesz w naszej kolekcji nut >>> Hity klasyki na fortepian.
W szczególności chciałabym zwrócić Twoją uwagę na kolekcję "The Classical Piano Solos". Antologia ta mieści w sobie łatwy w użyciu spis treści i indeksów. Dodatkowo - i tu postawię wykrzyknik! - całość jest pięknie oprawiona i zbindowana, dzięki czemu strony zawsze pozostają otwarte:)

The Most Famous Classical Music for Easier Piano The Faber Music Piano Anthology The Classical Piano Solos Collection Barenreiter Piano Moments: Classical

Poznaj nuty z tych fortepianowych serii

Polecam Twojej uwadze poniższe serie wydawnicze. Warto prześledzić jakie nuty zawierają, bowiem to uznane przez pedagogów opracowania. Polecam serię At The Piano, która poświęca każdy zbiór jednemu kompozytorowi. Znajdziesz w niej nuty do utworów m.in. Beethovena, Chopina, Debussy'ego i Griega. Szczególną serią jest również seria World's Great Classical Music, w której znajdziesz najwybitniejsze dzieła muzyki klasycznej pogrupowane według kompozytorów, okresu muzycznego oraz instrumentu (seria zawiera nuty nie tylko na fortepian).
Kolejny wydawniczy zbiór to Barenreiter Piano Album. To moja propozycja utworów z okresu późnoromantycznego do początku XX wieku dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych pianistów. Zadbano tutaj o dodanie sugestii wykonawczych, co jest dodatkowym atutem.
Wyjątkową serią jest również Get to know Classical Masterpieces. Jest to seria dedykowana początkującym pianistom. Opracowania zawierają kolorowe ilustracje oraz teksty objaśniające. Wydawać, by się mogło, że dedykowane są tylko dzieciom, ale nic bardziej mylnego. Zadowolą każdego miłośnika muzyki, który chce poznać wybitne kompozycje wszechczasów.
Zwróć uwagę również na serie: Pianissimo oraz Klasyka Muzyki Poważnej.

At the Piano: Beethoven Classical Masterpieces Barenreiter Piano Album Obrazki z wystawy - proste opracowanie Pianissimo: Eine kleine Nachtmusik 666

Znajdź swój instrument i graj klasykę!

Nuty z utworami muzyki klasycznej posiadamy praktycznie na każdy instrument. Dla Waszej wygody pogrupowaliśmy asortyment według stylu muzycznego. W każdej kategorii instrumentalnej znajdziecie zakładkę "nuty - muzyka klasyczna". Tymczasem zobacz poniższe nuty. Są to wybrane serie, w których znajdziesz przepiękne opracowania utworów muzyki klasycznej. Violinissimo na skrzypce oraz Cellissimo na wiolonczele są nutami dla instrumentalistów średniozaawansowanych. Nuty zawierają akompaniament fortepianowy. 
Ready to Play to kolejna warta większej uwagi seria. Zaskakująca i spełniająca potrzeby początkujących i średniozaawansowanych instrumentalistów. Dobór materiału został wybrany logicznie. Aranżacje są piękne i czynią melodie wielkich dzieł muzycznych przystępnymi nawet dla mniej doświadczonych muzyków.
"101 Classical Themes" z serii 101 Intrumental Solos zawiera łatwe opracowania na wiele instrumentów m.in. na puzon, waltornie, klarnet, saksofon. Zaś w ostatniej propozycji Look, Listen and Learn uczniowie odbywają podróż przez historię muzyki i spotykają najważniejszych kompozytorów muzyki klasycznej dzięki odpowiednim komentarzem historycznym. Świetne dla początkujących!

Violinissimo: La Follia Cellissimo: Appassionato Ready to Play - Classic Hits 101 Classical Themes - Trumpet Look, Listen and Learn - My first opera
 

"Music for Beginners"- topowe nuty na zespoły instrumentalne do szkół muzycznych

Duety, tria, kwartety wszystko to znajdziesz w serii "Music for Beginners". Jest to seria wykorzystywana przez pedagogów szkół muzycznych. Zawiera szeroki wybór materiałów do pracy z uczniami na różne składy instrumentalne. Idealne na początek przygody gry w zespole. 

Chamber Music for Beginners 1 Chamber Music for Beginners 2 Classical Trio Music for Beginners Duets for Clarinet and Bassoon or Violoncello
 
 Do zobaczenia w następnym wpisie:)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium