Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 299 zł
 

Blog

Muzyka na święta - kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne

0
Muzyka na święta - kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne

Zaktualizowałam wpis w listopadzie 2022!
Jak już pisałam we wstępie zbliżają się święta Bożego Narodzenia – zatem przygotowania czas zacząć! I wcale nie mam na myśli dekoracji świątecznych, prezentów, pysznego jedzenia. Przygotuj się… muzycznie. A my Ci w tym pomożemy - uzupełniliśmy właśnie półkę z opracowaniami utworów świątecznych. Sprawdź i nie zwlekaj z ćwiczeniem ulubionych kolęd. Na półkach znajdziesz nuty z bożonarodzeniową muzyką na różne instrumenty. Niech ten piękny świąteczny czas będzie pełen pięknych świątecznych dźwięków.

Ty też odczuwasz już przemożną potrzebę urozmaicenia repertuaru o świąteczne kawałki? W księgarni od września kupowane są opracowania kolędowe. A kiedy nadchodzi druga połowa listopada, a po niej grudzień, wysyłka nut do piosenek świątecznych osiąga swoje apogeum. I szalenie się z tego cieszę. Oznacza to, że przygotowania muzyczne idą w parze z oczekiwaniem na nadejście Jezusa Chrystusa, na czas spędzony z rodziną, na prezenty, wypoczynek, spotkania przy stole. W tym oczekiwaniu i przygotowaniu towarzyszy nam muzyka - przeważnie wesoła i skoczna korespondująca ze świątecznym zgiełkiem. Pozwól zatem, że zaproszę Cię do przejrzenia wraz ze mną zarówno bestsellerów kolędowych, jak również nowych opracowań, które dodaliśmy do naszej oferty. Są wśród nich najciekawsze nuty do polskich kolęd i pastorałek. Ale nie zabraknie także nut do piosenek świątecznych z całego świata.

Spis treści

Pierwsze kolędowanie - nuty dla najmłodszych

Dla najmłodszych pianistów, którzy całkiem niedawno rozpoczęli swoją przygodę z fortepianem czy pianinem, przygotowałam zestawienie kilku opracowań nut idealnych na sam początek muzycznej przygody z instrumentem. Dużym atutem jest powiększona pięciolinia i proste, ale efektowne opracowania. Niektóre zbiory mają również opalcowanie, które pomaga w odpowiednim ułożeniu ręki i technicznie dobrym zagraniu danej kolędy. Na szczególną uwagę zasługuje publikacja Pierwsza gwiazdka z fortepianem wydawnictwa Euterpe, która wyróżnia się także piękną oprawą graficzną, zatem świetnie nadaje się na świąteczny prezent.

Nowości

Przez cały październik Krzysiek z naszego zespołu przeglądał dostępne nowe opracowania kolęd i piosenek świątecznych. Dlatego dziś na naszych półkach z nowościami znajdziesz kilka polskich opracowań kolędowych na gitarę i flet prosty oraz kilkanaście nowych tytułów zagranicznych na różne instrumenty. Są tam chociażby opracowania na obój czy fagot oraz kwartet smyczkowy i orkiestrę, których do tej pory brakowało. Każdy zbiór zawiera od kilku do kilkunastu kolęd, pastorałek czy piosenek bożonarodzeniowych. Wzrok przyciągają cudnie kolorowe okładki nutowe. Zajrzyj koniecznie i wybierz nuty dla siebie:

The Phillip Keveren Series: Big-Note Piano - Christmas Movie Magic - nuty na pianino dla dzieci  Christmas Songs - In Easy Keys - proste kolędy na pianino Najłatwiejsze kolędy na flet prosty - Grzegorz Templin - nuty na flet prosty The Best Christmas Songbook - kolędy i piosenki świąteczne - łatwe nuty literowe na keyboard

Kolędowanie na cztery ręce

Bardzo dużą popularnością cieszą się nuty do kolęd na cztery ręce, w mniej lub bardziej zaawansowanym opracowaniu. Bo granie w duecie to wielka frajda, a bogate brzmienie, jakie dzięki temu można osiągnąć, daje ogromną satysfakcję zarówno wykonawcom jak i słuchaczom. Poza tym granie w duecie pozwala połączyć siły osobom na różnym poziomie zaawansowania i zagrać efektywnie także tym, którzy są na początku muzycznej drogi. Jeśli lubicie wspólne muzykowanie, albo chcecie spróbować zagrać w duecie, polecam szczególnie tych kilka poniższych zbiorów: 

Piano dla średnio zaawansowanych, czyli kolędy dla nieco starszych

A jeśli grasz już całkiem dobrze, to myślę, że możesz spokojnie sięgnąć po nuty do kolęd opracowanych w trudniejszych aranżacjach. Także tych w interpretacji Pentatonix czy Michaela Buble, a także pięknie wydany zbiór piosenek świątecznych The Faber Christmas Piano Anthology - bardzo trafiony pomysł na prezent świąteczny. Poniżej prezentowane publikacje pozwolą Ci zatopić się w świątecznym nastroju i jednocześnie sprawdzić nabyte umiejętności, a może nawet spotkać się z nowymi wyzwaniami technicznymi w grze na instrumencie? Nie ma to jak łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli w ramach ćwiczeń grać ulubione aranżacje kolędowe.

The Most Requested Christmas Songs (PVG) - kolędy i piosenki świąteczne na fortepian, wokal, akordy gitarowe i słowa  Pentatonix: Christmas Is Here! - linie melodyczne, nuty na fortepian, akordy gitarowe i słowa piosenek The Phillip Keveren Series: Piano Solo - Christmas At the Movies - nuty na fortepian Christmas Joy - Mac Huff - piosenki świąteczne i kolędy na fortepian solo

Jazz - niepowtarzalny klimat świątecznych melodii

Nasi Klienci od zawsze zainteresowani byli kolędami w jazzowej aranżacji. Bardzo nas to cieszy! Podzielamy to zamiłowanie! Jeżeli i Ty lubisz jazz, zajrzyj do poniższych wydań. W środku znajdziesz obiecujące synkopy, riffy w stylu funky i smooth oraz stylowe melodie od dynamicznych po nostalgiczne. Polskich kolęd w jazzowej aranżacji nie ma zbyt wielu, jednak u nas na półce znalazło się kilka opracowań na różnym poziomie zaawansowania. Do niektórych dołączono płytę CD lub kod QR z wersjami demo lub podkładami. O wiele większy wybór w jazzowych aranżacjach świątecznych jest wśród zagranicznych piosenek i pastorałek. Po więcej kolędowych nut w tym stylu sięgnij do naszej specjalnej kolekcji: kolędy na jazzowo.

Skrzypce - kolędy dla początkujących

Zaraz po kolędach w opracowaniu na fortepian największym zainteresowaniem cieszą się nuty do kolęd na skrzypce. Mają swój niepowtarzalny klimat i urok. Poza tym skrzypce można wszędzie ze sobą zabrać. Dlatego przygotowanie różnych świątecznych kawałków w przypadku skrzypiec ma ta zaletę, że może być prezentowane wszędzie - w domu, u babci, na wspólnym rodzinnym kolędowaniu czy podczas spotkań świątecznych w szkole, wśród przyjaciół. W ofercie księgarni znajdziesz kilkanaście opracowań na skrzypce na różnym poziomie zaawansowania - od najprostszych po bardziej wymagające technicznie. Są tu również duety i tria skrzypcowe. Wszystkie opracowania znajdziesz na półce kolędy na skrzypce, natomiast poniżej prezentuję najczęściej wybierane zbiory:

Gitara - łatwe kolędowanie

Co jak co, ale opracowań kolęd na gitarę nie może tu zabraknąć! Jest ich całkiem sporo, a największymi faworytami są dobrze i ciekawie opracowane przez Tatianę Stachak oraz pięknie wydane kolędy na gitarę w zbiorze zatytułowanym "W Dzień Bożego Narodzenia". Na szczególną uwagę zasługuje nowość czyli "Kolędnik na gitarę i ukulele" z opracowaniami polskich kolęd i pastorałek na gitarę w nutach, akordach i tabulaturze i na ukulele w nutach oraz akordach. Natomiast "Christmas Crackers" z wydawnictwa Oxford wyróżniają piosenki zapisane w nutach w łatwym opracowaniu z dodatkowym akompaniamentem drugiej gitary - np. nauczyciela czy starszego ucznia. To tylko trzy ciekawe opracowania. Po więcej zapraszam do kategorii kolędy na gitaręJeżeli grasz na gitarze - z nut lub z akordów, lub cenisz sobie tabulatury - zajrzyj koniecznie: 

Christmas Songs for Fingerstyle Guitar - kolędy i piosenki bożonarodzeniowe - nuty na gitarę akustyczną z tabulaturami +audio online  Gitarowe kolędowanie - Roman Ziemiański - nuty z łatwym opracowaniem na gitarę z tabulaturami Jeff Arnold: Christmas Standards - Jazz Guitar Chord Melody Solos - nuty na gitarę z tabulaturą Mirosław Drożdżowski: Biała noc (+ płyta CD) - jazzujące kolędy na gitarę - nuty na gitarę

Kolędy na akordeon

Bogactwo brzmienia i harmonii jaką daje nam akordeon sprawia, że świąteczne utwory w wykonaniu akordeonistów brzmią niesamowicie i potrafią nadać niepowtarzalny klimat kolędowaniu. Z naszej oferty najczęściej wybieracie nuty na akordeon do polskich kolęd i pastorałek w łatwym opracowaniu. Szczególnej uwadze polecam zbiór "Łatwe kolędy na akordeon" w opracowaniu Arkadiusza Korytkowskiego z wydawnictwa Absonic i "Kolędy na akordeon" Stanisława Wiśniewskiego z wydawnictwa Marcus. Są też opracowania na akordeon klawiszowy, guzikowy oraz z manuałem melodycznym, jak również kolędy w duecie akordeonowym czy akordeonu z innymi instrumentami. Zachęcam: zajrzyj na półkę z kolędami na akordeon i przekonaj się z jakich innych opracowań, także zagranicznych, możesz skorzystać. Szczególnie, że dorzuciliśmy do oferty kilka zagranicznych opracowań.

Wiolonczela - niepowtarzalne bożonarodzeniowe aranżacje

Ciepłe brzmienie wiolonczeli w melodiach świątecznych niejednemu skradnie serce. Poniżej wybraliśmy dla Was 4 zbiory, w tym jeden z opracowaniami polskich kolęd i pastorałek. Ale to nie jedyne nuty jakie posiadamy. Jest też opracowanie na duet wiolonczeli z fortepianem czy duet wiolonczelowy. Są także opracowania do utworów zaaranżowanych przez The Piano Guys. Zatem jeśli masz ochotę zobaczyć również inne wydania bożonarodzeniowych melodii, piosenek i pastorałek przejrzyj półkę z kolędami na wiolonczelę

Święta z ukulele

O Kolędniku czyli najnowszym opracowaniu kolęd na ukulele (i gitarę) wspomniałam przy okazji opracowań gitarowych. Ale to nie jest jedyne opracowanie! Ukulelelowe szaleństwo zatacza coraz szersze kręgi. O ukulele można śmiało powiedzieć, że stało się bardzo popularnym czy wręcz modnym instrumentem. I nie ma się czemu dziwić - jest małe, poręczne i proste w nauce. Dzięki ukulele muzykowanie jest na wyciągnięcie ręki dla każdego. I oto przecież chodzi. Wśród opracowań świątecznych na ukulele królują zatem te łatwe, oparte na akordach. Pojawiają się jednak też opracowania nutowe. Zresztą zajrzyj na półkę z kolędami na ukulele i przejrzyj dostępne opracowania:

Kolędy na flet poprzeczny i flet prosty

Flet poprzeczny i flet prosty to równie popularne instrumenty na których grają nasi Klienci! Nic dziwnego, bowiem jego czarujący dźwięk wzbogaca świąteczne aranżacje, po prostu pięknie brzmi! Dlatego nut do kolęd na flet nie może zabraknąć na naszej liście propozycji na święta Bożego Narodzenia. Gdy zajrzysz na półkę to uwagę zwracają opracowania w duetach - podobnie jak przy skrzypcach czy wiolonczeli. Jest ich kilka na różnym poziomie zaawansowania. Oczywiście dostępne są także nuty do polskich kolęd zarówno na flet poprzeczny jak i prosty oraz kilka opracowań dla bardziej zaawansowanych technicznie osób. Przejrzyj półkę z kolędami na flet i wybierz nuty odpowiednie dla Ciebie

Kolędy w duecie

Kończąc to zestawienie kolędowe Twoją uwagę zwracam jeszcze na kolędy w duecie. Wspominałam o nich przy okazji akordeonu. Większość opracowana została przez Jacka Gąsiora z wydawnictwa Absonic na prostym poziomie - przynajmniej dla jednej z osób grających w duecie. W ofercie znalazły się również opracowania zagraniczne do piosenek świątecznych. Zapraszam, zajrzyj do kolęd w duecie a może w tym roku zagrasz kolędy nie tylko solo, ale także w muzycznym towarzystwie!

Kolędy w duecie - saksofon altowy i fortepian - Jacek Gąsior Christmas Carols for Vocal Duet - Donald Sosin - nuty na duet wokalny z fortepianem Kolędy w duecie - akordeon i trąbka - Jacek Gąsior

 

A jeżeli szukasz kolęd na zupełnie inne instrumenty - nie bój nic :) opracowań jest naprawdę sporo. Nie o wszystkich napisałam szczegółowo. 
Interesuje Ciebie gitara elektryczna, altówka, harmonijka ustna, trąbka lub saksofon?
A może wolisz kolędowanie w chórze lub orkiestrze?
Wszystkie świąteczne nuty, jakie posiadamy w księgarni znajdziesz w kategorii kolędy i pastorałki

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Tobie wspaniałego świątecznego czasu z muzyką w tle!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl