Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Kolędy dla każdego - przegląd nut do kolęd i śpiewników kolędowych

0
Kolędy dla każdego - przegląd nut do kolęd i śpiewników kolędowych

Najchętniej śpiewane i najczęściej grane melodie to nic innego jak kolędy. Nie tak dawno tradycją w wielu domach było wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole. Śpiewaliśmy i graliśmy kolędy w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. Często w domu ktoś umiał grać na gitarze czy pianinie, a nawet akordeonie. I nadal może tak być – wszystko w naszych rękach i … głosach. Te proste melodie doprawione świątecznym nastrojem i atmosferą powodują, że wspólne muzykowanie przychodzi nam łatwo. Zachęcając Was do wspólnego kolędowania wyszukaliśmy ponad 150 kolędowych publikacji nutowych i śpiewników kolędowych.
Są wśród nich zbiory kolędy w łatwym opracowaniu na najpopularniejsze instrumenty, takie jak pianino, fortepian czy keyboard. Tak opracowane kolędy może zagrać każdy, nawet niewprawnym muzyk, szczególnie natomiast osoby początkujące w grze na pianinie czy keyboardzie.

Wśród łatwych opracowań kolęd na pianino i fortepian polecamy Wam 20 kolęd dla najmłodszych oraz Lulajże Jezuniu, a także Pierwsza gwiazdka z fortepianem. Ciekawą publikacją jest również zbiór Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w łatwym układzie na fortepian lub keyboard Kolędy na keyboard bardzo często opatrzone zostały diagramami, które ułatwiają grę akordową na keyboardzie.

nuty do kolęd dla dziecinuty do kolęd dla dziecinuty do kolęd dla dzieci  nuty do kolęd dla dzieci

Dla bardziej zaawansowanych pianistów mamy natomiast opracowania: 26 kolęd i pastorałek na głos z fortepianem pochodzących ze śpiewnika ks. Mioduszewskiego pt. „Pastorałki i kolędy z melodyjami” wydanego w 1843 roku oraz The Bumper Book Of Christmas Songs - nuty na fortepian, głos i gitarę do kolęd i pastorałek.

nuty do kolęd nuty do kolęd na fortepian

Na naszej kolędowej półce znajdziecie spory wybór kolęd na gitarę klasyczną – często w łatwym opracowaniu. Najczęściej wybieracie Kolędy i pastorałki w najłatwiejszym układzie na gitarę z tabulaturami, Pierwsza gwiazdka z gitarą oraz Kolędowanie z gitarą czy Gitarowe kolędowanie.

kolędy na gitarę dla dziecikolędy na gitarę dla dziecikolędy na gitarę dla dzieciGitarowe kolędowanie

Jest też kilka publikacji kolędowych opracowanych z myślą o zaawansowanych gitarzystach. Zwracamy Waszą szczególną uwagę na zbiór Biała noc w opracowaniu Mirosława Drożdżowskiego oraz 40 najpiękniejszych kolęd na gitarę przygotowanych przez Mazura i W Dzień Bożego Narodzenia.

kolędy na gitarękolędy na gitarękolędy na gitarę

Nowością w naszej księgarni są zbiory kolęd na klarnet, róg, ksylofonkontrabas czy kwartet puzonowy. Opracowania zawierają kilkanaście najbardziej znanych, najpiękniejszych polskich kolęd. W każdym znajdziecie przygotowaną osobną „wkładkę” z głosem solowym, co ułatwia i urozmaica wspólne kolędowanie.

kolędy na klarnetkolędy na rógkolędy na kwartet puzonowykolędy na kontrabas

Dzieci uczące się gry na skrzypcach czy wiolonczeli ucieszą się ze zbiorów kolęd na wiolonczelę oraz kolęd na skrzypce. W księgarni znajdą się również opracowania kolęd na altówkę.

kolędy na skrzypcekolędy na wiolonczelękolędy na altówkę

Sporo nowości jest także wśród kolęd opracowanych na chór o różnym składzie. Szczególną uwagę zawracamy na nuty Kolędy chóralne dawne i nowe w dwóch tomach. Bardzo popularna jest Kantata Anioł pasterzom mówił w opracowaniu na na sopran, tenor, chór, flet i organy.

Mamy też kolędy w opracowaniu na zespoły – zarówno kameralne - Gore gwiazda Jezusowi, jak również na amatorski zespół wokalny czy zespół instrumentów szkolnych przygotowany z myślą o dzieciach, które uczą się gry na instrumentach podczas lekcji muzyki w szkole czy zajęć dodatkowych. Polecamy Waszej uwadze również publikację Domowe kolędowanie - duety na dwa flety proste.

kolędy na zespól kameralnykolędy na zespół wokalnykolędy na zespól szkolnykolędy na dwa flety proste

Warto abyście przejrzeli także zbiory kolęd, które zawierają w sobie prosty zapis nutowy, słowa i zostały opatrzone akordami gitarowymi, a jednocześnie doskonale nadają się na prezent. Mamy kilka takich albumów. Dodatkowo zawierają one płytę CD z artystycznym wykonaniem części kolęd. Do najciekawszych tytułów należą tu: Kolędy z ilustracjami Jana Szancera wydawnictwa G&P – pięknie wydane w twardej oprawie z dołączoną płytą CD. Dzisiaj w Betlejem – zbiór, który mieści w sobie ponad 100 kolęd w większości polskich i dodatkowo został opatrzony dłuższym wstępem opisującym historię kolęd i kolędowania. Warta uwagi jest też płyta CD z kolędami w wykonaniu Arki Noego.

album kolędowyalbum kolędowyalbum kolędowy

Najpopularniejszymi śpiewnikami kolędowaymi, które zawierają prostą linię melodyczną, akordy gitarowe i słowa są dwie publikacje o tym samym tytule: Kolędy i pastorałki wydawnictwa Beseder i Artystoteles.

Kolędy i pastorałki z zapisem nutowym i harmonizacjąalbum kolędowy

Bardzo często pytacie również o kolędy w jazzowej aranżacji. Na naszych półkach dostępnych jest kilka takich publikacji. Do najpopularniejszych należą Biała noc - jazzujące kolędy na gitarę oraz 6 kolęd jazzujących na fortepian, a z zagranicznych wydawnictw A jazzy ChristmasChristmas carols Jazz Play Along i Jazzed on Christmas.

Biała noc jazzujące kolędy na gitaręA jazzy Christmas jazzowe kolędy na fortepian solo

Zapraszamy Was serdecznie do rodzinnego muzykowania podczas Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że nuty, które zgromadziliśmy pomogą uatrakcyjnić i wzbogacić wspólne kolędowanie.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium