Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Jak zagrać Mam tę moc na pianinie lub keyboardzie?

0
Jak zagrać Mam tę moc na pianinie lub keyboardzie?

Jednym z najprostszych sposobów na podtrzymanie motywacji w nauce gry na instrumencie jest dobieranie do ćwiczeń repertuaru, który lubimy. Przy graniu ulubionej piosenki często w ogóle nie ma się poczucia, że to czas spędzony na nauce, a to przecież cenne minuty i godziny ćwiczeń. Nie mniej ważne jest, aby dobór opracowania nutowego wybranego utworu odpowiadał Twojemu poziomowi gry. Nie powinno być ono zbyt proste (chodzi przecież o podnoszenie swoich umiejętności), ale też nie za trudne, bo takie może zniechęcić już na samym starcie.

Skoro jesteś tutaj, domyślam się, że bardzo lubisz piosenkę przewodnią z bajki Kraina Lodu - Mam tę moc. Świetnie się składa, mam bowiem dla Ciebie wybór najlepszych publikacji z jej zapisem nutowym. Opowiem Ci czym charakteryzują się poszczególne wydania i aranżacje. Dzięki temu wybierzesz najlepiej odpowiadającą Ci wersję.

Proste nuty na pianino do Mam tę moc

Zacznijmy od nut, które… nie wymagają znajomości nut. Naprawdę, są takie! Zobacz przykład poniżej, a zrozumiesz szybko o co chodzi.

Proste nuty Mam tę moc

Tzw. nuty literowe charakteryzuje zapis wykorzystujący nazwy dźwięków. Osoby początkujące mogą korzystać z instrumentu, którego klawisze opisane są poszczególnymi nazwami dźwięków. Świetnie sprawdzają się do tego celu naklejki na klawisze. Grający czyta więc nazwę nuty i uderza po prostu w odpowiadający jej klawisz. Z czasem można zrezygnować z naklejek, a później już położenie nut na pięciolinii staje się czytelne tak samo jak alfabet i można zacząć korzystać z bardziej tradycyjnych zapisów nutowych. Zapis z nutami literowymi stworzony jest z myślą o osobach zaczynających swoją przygodę z pianinem czy keyboardem, dlatego aranżacja jest tutaj bardzo prosta. To opracowanie zrobione z myślą - znasz melodię i tak, jak ją nucisz, chcesz ją zagrać na instrumencie.

Nuty literowe do Let it go znajdziesz w zbiorze Super Easy Songbook oraz wydaniu z serii E-Z Play.

Nuty Super Easy Songbook: Disney Frozen Collection Nuty E-Z Play Today Volume 212: Frozen

Znam już nuty - chcę zagrać Mam tę moc

Jeśli jesteś już na kolejnym poziomie pianistycznego wtajemniczenia i potrafisz przełożyć nuty na pięciolinii na dźwięki klawiszy - proponuję proste opracowania z jednego z poniższych zbiorów.

Nuty Really Easy Piano: The Frozen Collection Really Easy Piano: Disney Hits Nuty Easy Piano Frozen - muzyka z filmu Kraina Lodu

Nie zaskoczy Cię tutaj skomplikowany aranż, ale znajdziesz zapis dla lewej i prawej ręki oraz oznaczenia akordów. Dodatkowo wydawca serii Really Easy Piano uzupełnia każdy utwór o krótki opis i wskazówki wykonawcze. To wszystko pozwoli Ci przygotować zdecydowanie bogatsze wykonanie. Wybierz zbiór, którego zestaw piosenek odpowiada Ci bardziej.

Jeśli szukasz prostego opracowania z myślą o prezencie dla młodej pianistki, czy pianisty, rozważ zakup wydania z serii First 50 Disney Songs You Should Play on the Piano. To aż 50 Disneyowych przebojów i nie ma osoby, która nie znajdzie wśród nich tego ulubionego.

Nuty First 50 Disney Songs You Should Play on the Piano

Chciałabym też zwrócić Twoją uwagę na wersję Big Note Piano, czyli po prostu - duże nuty. Taki sposób wydania przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i osobom gorzej widzącym. Zobacz jak druk dużych nut różni się od klasycznego.

Duże nuty Mam tę moc

Let It Go w wersji dla bardziej zaawansowanych

Czy wiesz, że niektóre nuty dają możliwość przygotowania prawdziwego mini koncertu? Myślę tu o wydaniach z załączonymi kodami do podkładów muzycznych. Z kodem z książki możesz pobrać dopasowany do konkretnego utworu podkład, a z nim w tle zabrzmisz jak profesjonalny wykonawca! Taki dodatek znajdziesz w kompilacji hitów z Krainy Lodu, Zaczarowanej i Zaplątanych (łatwiejszy aranż) oraz w opracowaniu 7 piosenek z Frozen oznaczonym “Piano Play-Along” (opracowanie dla bardziej zaawansowanych).

Nuty Easy Piano Play-Along Vol. 32: Songs From Frozen, Tangled And EnchantedNuty Piano Play-Along Volume 128: Frozen

Kiedy po kilku latach ćwiczeń zaczniesz szukać w nutach bardziej złożonych harmonii i mniej oczywistych brzmień, z pewnością docenisz serie wydawane przez Hal Leonard jako PVG, czyli Piano - Vocal - Guitar. Zgodnie z nazwą, zawierają one zapis nutowy linii melodycznej i tekst utworu, ale obok tego zapisane w diagramach akordy i ciekawie zaaranżowaną partię fortepianu Więcej o tym formacie nutowym możesz przeczytać w naszym wpisie blogowym Czym są nuty PVG i jak je wykorzystać. Sprawdź,  bo w tej serii wydano również piosenki z Krainy Lodu.

Nuty muzyka z filmu Kraina Lodu PVG

Zagranie Mam tę moc w zespole, np. z instrumentami perkusyjnymi i skrzypcami, to kolejny poziom wtajemniczenia, a te nuty pomogą Ci na niego wejść.

Szczerze wierzę, że z odpowiednim opracowaniem nutowym każdy z nas “ma tę moc” i może zagrać na klawiszach swoją ukochaną piosenkę. Nuty nie są przecież tylko dla szczególnego grona wybranych i każdy może znaleźć takie, z którymi będzie mu się grało lekko i przyjemnie. Dobrej zabawy!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium