Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Czym są nuty PVG i jak je wykorzystać?

0
Czym są nuty PVG i jak je wykorzystać?

Nie wiem, czy wiesz... ale w naszej księgarni zagospodarowaliśmy specjalną kategorię z nutami PVG. Nie każdy zna szczególne możliwości jakie stwarzają takie nuty, dlatego spieszę z pochwałą w ich kierunku. Być może jesteś osobą, która pierwszy raz spotyka się z takim terminem? Więc już tłumaczę co to są za nuty. Pozycje z oznaczenie PVG to nuty zawierające linię melodyczną, partię pianina, akordy oraz tekst. Nie każdy zauważa ogromny potencjał takiego połączenia, dlatego zależy mi, by pokazać Tobie horyzonty jakie otwierają się przed muzykami dzięki nutom PVG. Szczególna wszechstronność wykorzystania materiału zawartego w takich nutach jest niezwykle imponująca. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tylko nasza własna wyobraźnia - na ile pozwoli, by eksperymentować z dźwiękiem i muzyką. 

PVG czyli piano, vocal i guitar, ale czy oby na pewno tylko?

O nie! Możliwości jest dużo więcej. Zacznijmy od tego, że jeśli lubisz śpiewać i dodatkowo umiesz grasz na pianinie to te nuty są idealne, by rozwijać się w kierunku akompaniowania sobie podczas śpiewania. Piano plus wokal, czy może być coś bardziej zgranego? Dodajmy teraz bas, sekcje perkusji i mamy już całkiem poważny skład na wiele niezapomnianych chwil z ulubionymi kawałkami. Naprawdę nie trzeba wiele. Kieruj się wyłącznie przyjemnością z grania!

Dla kogo nuty PVG?

• dla pianistów,
• dla wokalistów grających na klawiszach,
• dla muzyków, którzy chcą śpiewać i grać z akordów,
• dla zespołów (np. wokal, piano, keyboard, bas, gitara),
• dla instrumentalistów, którzy grają na instrumentach strojonych w C i mają akompaniatora

Granie solo jest super, ale zespół to wielka przygoda!

Instrukcja obsługi nut PVG

Być może uwielbiasz grać na pianinie i nie możesz się powtrzymać by śpiewać swoje ulubione piosenki. Być może właśnie z tego powodu trafiłeś na nuty PVG? Lecz dziś przekroczę granicę standardowego myślenia o nutach z linią melodyczną, pianem i akordami. Pokażę Tobie jakie otwierają się muzyczne możliwości, gdy spojrzysz na te nuty nieco inaczej.

Zacznijmy od linii akordu - czy gitara klasyczna to jedyny sposób na jej wykorzystanie? Zdecydowanie nie - zerknij na grafikę poniżej.

Nuty PVG linia akordu

Niżej zobaczysz linię melodyczną. Skorzystasz z niej śpiewając, ale to tylko pierwszy, dość oczywisty wybór. Linia melodyczna to również doskonała partia zarówno dla gitary klasycznej jaki i elektrycznej. Czy są jeszcze inne możliwości? Spójrz na zdjęcie!

Nuty PVG linia melodyczna

Najniżej w nutach PVG zamieszczono partię klawiszy. Nieważne, czy grasz na pianinie, keyboardzie, czy masz do dyspozycji fortepian - tam skieruj swój wzrok. Tu jest również ukryta partia basu. Klucz basowy z powodzeniem może być wykorzystany przez basistę! 

Nuty PVG linia pianina

 

i jak? Przyszedł Ci już do głowy pomysł na stworzenie swojego zespołu - w swoim muzycznym guście?

Pamiętaj! Każdy etap Twojego muzycznego rozwoju, jest dobrym czasem na to, by grać z innymi instrumentalistami. Gra dla samego siebie, czy po to by zaliczyć egzamin na dłuższą metę nie da Ci takiej satysfakcji jak granie z drugim człowiekiem. Nie pozwalaj sobie na myśli, że nie masz z kim grać! Nie bój się eksperymentować! Zaproś do gry innych nawet z mniejszym stażem niż Ty. Gdy gra się z kimś do pierwszego dźwięku pomieszczenie wypełniają pozytywne emocje, a twarzy pojawią się niepohamowane uśmiechy. Tego trzeba spróbować! 

Nauczycielu stwórz zespół korzystając z nut PVG!

Tak, wiem, że nie zawsze jest na to czas. W szkole muzycznej gonią terminy, egzaminy, program do zrealizowania. Dzieci często są przeciążone ilością zajęć i jak tu jeszcze dołożyć spotkania z zespołem? Pamiętam jak kilka lat temu w czasie przygotowań do jednego z koncertów w szkole muzycznej zaskoczyłam swoich flecistów przynosząc djembe, kij deszczowy, instrumenty perkusyjne i dzwonki… Postanowiłam, że będą wymieniać się rolami i zostaną członkami nietypowego zespołu. To ile takie spotkania dały nam frajdy, satysfakcji i bonusowo mnóstwo nowych umiejętności, tylko my wiemy😊 Nasza kreatywność sięgała zenitu, a niezwykłe przeżycia jakie towarzyszyły uczniom podczas gry były wyraźnie wymalowane na twarzach. Tobie również życzę takiej przestrzeni czasu, kiedy to Twoi uczniowie eksperymentują i bawią się muzyką:)

Nuty PVG rozrywka i musical - znajdź coś dla siebie!

Na koniec garść przykładowych nut PVG z działu rozrywka i musical. Zachęcam Cię, byś wykorzystał potencjał tych nut uruchomiając pokłady swojej muzycznej kreatywności. Satysfakcja i przyjemność wchodzą w poczet gwarancji nut PVG.  

La La Land (PVG) Broadway Sheet Music Collection 2010-2017 (PVG) Coldplay: Sheet Music Collection (PVG) Contemporary Women of Pop and Rock
 
Powodzenia!
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium