Kategorie wpisów
Chmura tagów
Newsletter
Zapisz się, odbierz e-book o improwizacji i bądź na bieżąco z promocjami oraz nowościami

Skompletuj ciekawy repertuar na chór dziecięcy

0
najpopularniejsze nuty na chór dziecięcy

Dzień Dziecka, na który z niecierpliwością czekają najmłodsi, nas, czyli ludzi z księgarni muzycznej, zobowiązuje do wyróżnienia nut i książek dedykowanych właśnie dzieciom. Tym razem z Joanną i Iwoną postanowiłyśmy przyjrzeć się kategorii nuty na chór dziecięcy. Wiemy, że poszukujecie takich materiałów. Bardzo nas to cieszy, bo oznacza tylko jedno: chóry dziecięce prężnie działają! A wszelkie oznaki, że dzieci muzykują niezmiernie nas radują. 

Wybierając nuty do dzisiejszego wpisu kierowałam się różnorodnością doboru repertuaru, aby Wasze dzieci miały jak najpełniejszą możliwość poznania różnego rodzaju muzyki. Są to piosenki oraz pieśni, które pozwolą na kształtowanie estetycznego smaku oraz wrażliwości muzycznej dzieci. Dzięki odpowiedniemu doborowi utworów stworzysz przestrzeń do artystycznego przeżywania sztuki. Nuty na chór dziecięcy opracowane są zazwyczaj na dwa głosy równe lub na sopran i alt, ale w zestawieniu znalazły się też opracowania na trzy głosy i więcej (zarówno SSA, jak i SAA).

Niezwykła różnorodność serii Little Voices 

Wśród opracowań na chór dziecięcy na wyróżnienie zasługuje seria Little Voices. Seria ta zawiera opracowania nutowe największych przebojów muzyki pop, gospel, jazz, czy takich zespołów jak ABBA oraz Beatlesi. Nuty są proste, ale jednocześnie bardzo ciekawie zaaranżowane. W naszej księgarni znajdziesz 12 różnych zeszytów z tej serii przeznaczonych na chór dwugłosowy z towarzyszeniem fortepianu. Ponadto do nut dołączony jest specjalny kod umożliwiający dostęp do dodatkowych materiałów muzycznych przez Internet. Bez problemu będziesz mógł z nich korzystać na komputerze, smartfonie czy tablecie.
Więcej o korzystaniu z kodu audio online przeczytasz w specjalnym artykule: Materiały muzyczne audio online dołączone do publikacji.

Little Voices - Abba Classic Pops seria Little Voices seria Little Voices - Matilda The Musical Film Songs seria Little Voices

Nuty dobre na początek, czyli popularne piosenki dziecięce na chór 

Znaczną popularnością w naszej księgarni cieszą się opracowania na chór Sławomira Kaczorowskiego. Znajdziesz w nich piosenki dziecięce na 1-2 głosy z fortepianem. Ponadto dla początkującego chóru polecam nuty Agnieszki Andrzejewskiej-Stachury "Stary niedźwiedź i inne..." Zawierają proste opracowania starych dziecięcych piosenek, które można wykonywać również w formie zabawy, czy tańca ("Grozik","Dwóm tańczyć się zachciało" itp.). Ze zbiorów nut dla początkujących chórów proponuję również "Wyliczanki na chór dziecięcy lub żeński" Andrzeja Hundziaka. W środku znajdziesz wyliczanki, które znakomicie wprowadzą dziecko w świat rytmu i rymu. Są sympatycznym urozmaiceniem zajęć, a dodatkowo wspaniale wspomogą rozwój dzieci.

Piosenki na chór dziecięcy i fortepian Stary niedźwiedź i inne ... - piosenki w łatwym układzie na chór dziecięcy Wyliczanki na chór dziecięcy lub żeński

Nuty najczęściej wybierane przez chórmistrzów

Poniższe pozycje to wybór naszych klientów. Opracowania mają dobre recenzje w środowisku chóralnym. Na początek spójrz na "Kanony są dobre na wszystko" Joanny Tomkowskiej. Do każdego kanonu dołączone zostały propozycje dotyczące wykonania. Dodanie elementu ruchu i zmiany w ustawieniu przestrzennym na scenie zwiększa efekt wizualny oraz zaangażowanie wykonawcy. Ta pozycja podzielona jest na trzy tematyczne części, dzięki czemu odpowiednio dopasujesz repertuar do potrzeb grupy. Ponadto nie zapominajmy, że śpiewanie kanonów rozwija słuch harmoniczny, poprawia intonację i niesie radość płynącą ze wspólnego muzykowania. 
W poszukiwaniu ciekawego repertuaru zapraszam również do przejrzenia zbiorów nut na chór dziecięcy "Bajki do słów Jana Brzechwy", czy "Sześć pieśni do słów Joanny Kulmowej" wydanych przez PWM. Warto pochylić się także nad opracowaniami pieśni chóralnych Grzegorza Miśkiewicza i Mariusza Matuszewskiego wydanych przez wydawnictwo Contra.
 
Kanony są dobre na wszystko Bajki do słów Jana Brzechwy na chór dziecięcy lub żeński Sześć pieśni do słów Joanny Kulmowej - nuty na chór dziecięcy lub żeński a cappella Zbiór dziecięcych utworów chóralnych Pieśni i piosneczki na chór dziecięcy

Pozytywne kawałki na chór szkolny i amatorski

5 Happy Songs

A jeżeli Twój chór chce zaśpiewać znane przeboje muzyki pop / rock to doskonałym wyborem będą nuty "5 Happy Songs for Choir". To wesołe i lekkie piosenki, które rozweselą każdego zarówno śpiewającego jak i słuchającego. W zbiorze znajdziesz takie oto hity:
- Don't Worry Be Happy (Bobby McFerrin)
- Get Lucky (Daft Punk)
- Sunny (Bobby Hebb)
- You Make Me Happy (Sophie Madeleine)
- Happy (Pharrell Williams)

Okładka zapowiada radosną zawartość, a po nuty bardzo chętnie sięgają dyrygenci chórów dziecięcych i szkolnych. Dlatego nie może ich zabraknąć również w Twoim repertuarze. To będzie strzał w dziesiątkę!Na koniec zwracam Twoją uwagę na wspaniałą serię:  Voiceworks wydawnictwa Oxford. Są to zbiory promujące śpiew i rozwój wokalny we wszystkich rodzajach chórów. Seria jest pełna różnych tematycznie piosenek, kreatywnych ćwiczeń do wykorzystania na początku zajęć i praktycznych pomysłów i wskazówek dla prowadzących chóry. Co ważne, wszystkie wskazówki metodyczne zapisane są w przystępny sposób (w języku angielskim). Każda piosenka z serii Voiceworks jest sama w sobie kompletnym planem zajęć. Polecam!

Życzę pięknych chóralnych dźwięków!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl