Kategorie wpisów
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych
Poznaj najciekawsze książki o muzyce dla dzieci i młodzieży 0

Mam dla Was 8 propozycji wybranych z kategorii książek dla dzieci. Różnią się tematyką, choć wszystkie mają wspólny mianownik - muzyka. Raz będzie to muzyka pana Chopina, innym razem instrumenty, a jeszcze innym sam dźwięk i jego powstawanie. Wybór zależy od dziecka - jego wieku i zainteresowań. Dla maluszków czyli 2-3 latków idealna będzie seria Uwerturki, która opowiada w wesoły i prosty sposób o tym skąd się biorą dźwięki oraz pokazuje jaki kształt i kolor ma muzyka.

Skąd się biorą dziwieki - Uwerturki Skąd się biorą dziwieki - Uwerturki Skąd się biorą dziwieki - Uwerturki

Nieco starsze dzieci, szczególnie te które rozpoczynają swoją przygodę z instrumentem, zapraszam do lektury Tajemnicy Matyldy autorstwa niezastąpionej Anny Czerwińskiej Rydel. Opowieść wciąga od pierwszych stron ciekawą narracją i bardzo aktualnym tematem mądrego wspierania dzieci w rozwijaniu ich pasji. Poznajcie historię Matyldy, zwyczajnej dziewczynki z miasta, która pewnego dnia podążyła za niezwykłym kotem i co z tego wynikło. 

Tajemnica Matyldy

Dla przedszkolaków i szkolniaków - wszystkich którzy chcieliby poznać nuty ale trochę się boją i nie wiedzą jak zabrać się do tego, polecam Bajkę o Piosence i Nutkach. Autorka pani Lidia Bajkowska w mistrzowski sposób połączyła pedagogikę zabawy z muzyką. I w wyniku tego połączenia powstała książka, która potrafi nawet najbardziej opornych przekonać, że język muzyki czyli nuty, pauzy i krzyżyki to prościzna, a do tego bardzo ciekawa przygoda.

Bajka o Piosence i Nutkach

Czas najwyższy opowiedzieć dzieciom o kompozytorach. Ale jak to zrobić? Jest kilka książek, które na pewno w tym pomogą. Dla szkolniaków w podstawówce najodpowiedniejsza, bo opowiedziana z humorem i dystansem, a jednak ciekawie będzie książka Bach, Beethoven i inne chłopaki. Dla młodszych dzieci na pewno ciekawa okaże się Muzyka Pana Chopina autorstwa Wandy Chotomskiej czy Siedem Dni w Willi wśród róż - opowieść o Feliksie Nowowiejskim. Jedna i druga pozycja poza doskonałą narracją zawiera również płytę CD z wybranymi utworami Chopina czy Nowowiejskiego. W ten sposób możecie poznać wraz z dzieckiem nie tylko historię danego kompozytora ale również jego muzykę.

muzyka pana chopina 

Jeśli Twoje dziecko interesuje się tańcem to szczególnie polecamy dwie pozycje: Jak tańczono przed wiekami oraz Baletki i Baleriny. W pierwszej książce znajdziecie zabawne wierszowane opisy 27 tańców a nagrania na dołączonej  płycie CD pozwolą poznać dany taniec nie tylko w teorii. Baletki i Baleriny to książka dedykowana miłośnikom baletu. Napisana z niezwykłym poczuciem humoru opowiada o najważniejszych dziełach baletowych i ich kompozytorach, tancerkach i tancerzach. A dla starszych dzieci i młodzieży polecamy nowość na rynku, pięknie wydaną i zilustrowaną Historię tańca autorstwa Zofii Czechlewskiej.

Jak tańczono przed wiekami Baletki i baleriny Historia tańca

Kończąc wędrówkę po najciekawszych książkach o muzyce muszę wspomnieć jeszcze o czterech pozycjach. Dwie z nich w pomysłowy sposób opowiadają o instrumentach: Co tak pięknie gra i Muzyczna zgraja. Obie nie tylko opowiadają o instrumentach ale pozwalają usłyszeć ich dźwięki nagrane na płycie CD lub poprzez aplikację. Pozostałe dwie książki to podróż w krainę dźwięków zatytułowana 12 półtonów oraz ciekawie i barwnie wydany, bogaty w wiedzę, leksykon o muzyce Muzyka jakie to proste.

Muzyczna zgraja 

12 półtonów 

 Wszystkie książki o muzyce dla dzieci i młodzieży gromadzimy na półce z bajkami i opowieściami muzycznymi oraz encyklopedie i leksykony o muzyce. Zapraszamy do muzycznych zakupów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl