Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Polskie pieśni patriotyczne – najciekawsze opracowania

0
Polskie pieśni patriotyczne – najciekawsze opracowania

Pieśni patriotyczne to poruszające linie melodyczne pełne nadziei, bólu, ale i radości. Słowa nasycone odwagą i honorem walczących o kraj Polaków. Pieśni przywołują zarówno radosne momenty, jak i smutne losy Polski. W nich odbite są najważniejsze momenty w historii Polski. To obraz kształtowania się rodzimej tożsamości i dumy kraju. Na przestrzeni wieków powstało tysiące pieśni patriotycznych. Ich różnorodność i bogactwo treści odpowiada najrozmaitszym okolicznościom życia narodowego. Dziś przypominane są najczęściej przy okazji świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń w dziejach Polski. Z okazji zbliżającej się ważnej dla nas Polaków daty 11. listopada postanowiliśmy zrobić zestawienie nut wpisujących się w ową tematykę. W naszej księgarni znajdziecie pieśni patriotyczne w wersji na pianino, keyboard, gitarę, flet poprzeczny, skrzypce a nawet ukulele. Posiadamy również zbiory w wersji na dwa równie głosy oraz na chór mieszany i głos z fortepianem.

Pieśni patriotyczne w łatwym i trudniejszym opracowaniu na pianino

Na początek pieśni patriotyczne w prostym, a zarazem atrakcyjnym opracowaniu dla najmłodszych. Małym adeptom gry na pianinie proponujemy nuty z wydawnictwa Crescendo "Łatwe piosenki patriotyczne na fortepian" opracowane przez Małgorzatę Biskupską i Davida Bruce'a. Są to nuty wydane wyraźną, dużą czcionką. Zawierają 21 piosenek i pieśni patriotycznych, które w doskonały sposób przybliżą młodemu instrumentaliście historię Polski. Każdej pieśni przypisany jest obrazek, który można wedle uznania pokolorować. Ten mały dodatek sprawia dużą frajdę grającym uczniom, a nuty po pokolorowaniu nabierają szczególnego charakteru.

Nieco trudniejsze, lecz nadal łatwe są nuty wydawnictwa Contra. Tutaj znajdziecie aż 37 pieśni, w tym Mazurka Dąbrowskiego. Jest to zbiór pieśni, które można wykorzystać przez cały rok z okazji ważnych narodowych rocznic. 

Kolejne nuty to 11 pieśni opracowane w dwóch wersjach łatwej i trudnej (dla średnio zaawansowanych). Autorem publikacji jest Tomasz Trojanowski. Publikacje autorstwa pana Tomasza cieszą się u nas dużą popularnością. Polecamy!

Inną publikacją równie popularnej autorki wśród naszych klientów to publikacja o tytule "Śpiewnik Polski" cz.1. Tym razem wydanie skierowane jest do osób uczących się gry na keyboardzie. Nuty tak jak jego poprzednicy zawierają tekst pieśni, ale i również akordy.

Ostatnią naszą propozycją w tej kategorii są "Zabawy z jazzem - pieśni patriotyczne na fortepian nie tylko dla początkujących" Piotra Śmiejczaka. Ta niestandardowa wersja znanych patriotycznych melodii zaintryguje niejednego słuchacza, a Tobie da dużo satysfakcji z wykonywania ich. Poznaj jazzową wersję "Wojennko, wojennko" i innych polskich pieśni w wersji dla średnio zaawansowanych.

 

Łatwe piosenki patriotyczne na fortepian Pieśni patriotyczne Pieśni patriotyczne - Tomasz Trojanowski Śpiewnik Polski - Mieczysław Niemira Zabawy z jazzem - Śmiejczak

Zobacz w księgarni:

Śpiewniki dla każdego

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się impulsem do podjęcia wielu działań artystycznych. I tak powstały poniższe dwie pozycje. Spójrzmy co jest w środku.

Powiew świeżości, wygodne tonacje, nowoczesne spojrzenie na pieśń to wszystko znajdziecie w "Antologii Pieśni Patriotycznej - Śpiewajmy Polskę!" Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. To naprawdę wyjątkowe wydanie. W środku znajdziecie rys historyczny każdej pieśni zawartej w zbiorze oraz biogramy autorów słów i muzyki. To kompleksowy projekt dla każdego. Począwszy od tych dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z pieśnią, ale i dla tych z dużym doświadczeniem. Dopełnieniem antologii są udostępnione na stronie www.spiewajmypolske.pl nagrania akompaniamentów. 

"Śpiewnik Ojczysty" to nuty z linią melodyczną oraz symbolami akordów. Znajduje się w nim o połowę mniej pieśni niż w jego poprzedniku. Dla tych którym w zupełności starczy 49 najpopularniejszych pieśni w dobrej cenie. 

Śpiewajmy Polskę! Śpiewnik ojczysty

Zobacz w księgarni:

Historia śpiewana dziecięcymi głosami - nuty na chór

 

Pieśni legionów

Potrzebujesz łatwych nut na chór? Proponujemy zbiór "Pieśni legionów". Pieśni zawarte w tej pozycji można śpiewać zarówno a cappella jak i z akompaniamentem dowolnego instrumentu (opracowanie zawiera akordy). Nuty te zawierają płytę, co jest istotne gdy nie ma możliwości żywego akompaniamentu. Pieśni zostały opracowane na 2 lub 3 równe głosy. Są idealne dla początkujących.

Zobacz w księgarni: Pieśni legionów

 

 

 

Uwaga promocja!

Przy okazji patriotycznej tematyki mamy dla Was dwie wspaniałe pozycje. Co prawda skierowane są do dwóch różnych kategorii wiekowych, ale obie idealnie wpasowujące się w patriotyczną tematykę. Dobra wiadomość! Z uwagi na zbliżające się święto Niepodległości postanowiliśmy zrobić dla Was wyjątkową cenę. Kliknijcie w te produkty i skorzystajcie - na co gorąco namawiamy:) 

Tadeusz Kościuszko - album i nuty na fortepian Siedem Dni w ,,Willi Wśród Róż

Zobacz w księgarni:

Z pieśnią w tle żegnamy się:)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium