Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 299 zł
 

Blog

Piosenki dla małych i dużych

0
Piosenki dla małych i dużych

Bajka o Piosence i nutkach Lidii Bajkowskiej zainspirowała nas do napisania kilku słów o piosence właśnie.
Osób, które nigdy nie zanuciły czy zaśpiewały piosenki - jakiejkolwiek - jest na świecie z pewnością niewiele. Piosenka jest jedną z prostych i najbardziej popularnych form muzycznych - począwszy od najprostszych zaśpiewek dziecięcych, przez piosenki biesiadne, piosenki harcerskie i ogniskowe zebrane w śpiewnikach gitarowych, a na poezji śpiewanej i piosenkach rockowych kończąc. Piosenka pochodzi od pieśni, jednak nie jest tak poważna. I całe szczęście!
Jak pisze Lidia Bajkowska: "Piosenka mieszka na skraju muzycznego lasu z kotką Zwrotką i psem Refrenem". Bardzo ważne jest wprowadzenie dzieci w muzyczny świat, który będzie im bliski, którego nie będą się obawiać. Piosenka idealnie się do tego nadaje. Proste wierszowane słowa i podstawowe dźwięki łatwe do powtórzenia idealnie sprawdzają się nawet wśród najmłodszych dzieci. Dziecięca otwartość i szybkie uczenie się przez powtarzanie sprawiają, że przedszkolna rytmika i piosenki śpiewane z okazji najróżniejszych wydarzeń w ciągu roku, również piosenki religijne to najbardziej naturalna droga do muzykowania, do kształcenia muzycznego dzieci.
Dlatego jako księgarnia muzyczna nie ustajemy w poszukiwaniach ciekawych zbiorów piosenek i śpiewanek dla przedszkolaków. Kalendarz muzyczny w przedszkolu autorstwa Urszuli Smoczyńskiej, o którym już pisaliśmy czy Muzyczny kalendarz przedszkolaka wydawnictwa Contra to pozycje cieszące się ogromną popularnością. Zawierają nie tylko same teksty piosenek wraz z nutami, ale dodatkowo porządkują je chronologicznie i podpowiadają jak wykorzystać w pracy z dziećmi.
Piosenki dla przedszkolaka czy Piosenki dziecięce to kolejne dwie serie śpiewników stworzonych z myślą o dzieciach. Znajdziemy w nich spory wybór piosenek dla najmłodszych.
Jeśli do tych wydawnictw dodamy jeszcze Konspekty zajęć muzyczno-rytmicznych pani Marzeny Staniek oraz Piosenki Ciotki Klotki to mamy już pokaźny zbiór pomocy książkowo-nutowych, które podpowiedzą w jaki sposób, którędy prowadzić dziecko przez "muzyczny las". Tym bardziej, że wspominane śpiewniki to proste opracowania na fortepian (pianino) i głos, czasami również uzupełnione chwytami gitarowymi.
Jakie jest zatem zadanie Piosenki? Rozśpiewać dzieci, tak aby zakochały się w muzyce, w dźwiękach. Bo muzyka uwrażliwia na świat, stanowi niezaprzeczalną pomoc w rozwoju poznawczym i emocjonalnym dziecka, wspomaga rozwój wyobraźni.
Piosenka jest dobra na wszystko - jak śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski z Kabaretu Starszych Panów - i coś w tym jest.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl