Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Nuty na skrzypce dla początkujących - trenuj w domu z kodem audio online

0
Nuty na skrzypce dla początkujących - trenuj w domu z kodem audio online

Jeszcze nie tak dawno ćwiczenie gry na instrumencie z akompaniamentem bądź podkładem w zaciszu swojej ćwiczeniówki było tylko marzeniem. Uczniowie ze szkół muzycznych musieli czekać na lekcje z akompaniatorem, a instrumentaliści uczący się w domowym zaciszu byli skazani na granie solo, bądź zabawę w poszukiwacza odpowiednich podkładów. Płyty CD, które wtedy królowały potrzebowały odpowiedniego odtwarzacza, a nie zawsze takowy był pod ręką. Do tego dołóżmy zarysowania, które powodowały zacięcie płyty. Kiedy mieszkałam w internacie (dawno temu) takie felerne egzemplarze CD trafiały na ścianę jako ozdoba. Brzmi to trochę jak z epoki dinozaura, ale to dlatego, że świat się szybko zmienia, ja sama aż taka stara nie jestem😊. Dziś płyty CD, niczym kiedyś kasety, idą do lamusa. Następcą jest audio online i z takim napisem warto szukać nut. Tutaj jednak nie będę pisać o tym, co to jest audio online. Nie tak dawno zrobiła to Marzena we wpisie specjalnie dedykowanym temu tematowi. Kliknijcie i zobaczcie jakie rozwiązania audio online zastosowały poszczególne wydawnictwa >>> Materiały muzyczne audio online dołączone do publikacji.

Audio online w skrócie - jakie daje możliwości?

- Materiał audio możesz odtwarzać i pobierać wiele razy.
- Możesz dostosować prędkość utworu do umiejętności grającego.
- Dzięki Playback+ możesz zmieniać wysokość dźwięku, dzięki czemu dostroisz nagranie do instrumentu.
- Masz dostęp do PDF - nuty wyświetlisz na ekranie lub wydrukujesz.
- ZipFile pozwala pobrać całą zawartość i zapisać ją na urządzeniu (komputerze, smartfonie, tablecie).
- Możesz zapętlić fragment potrzebny do wyćwiczenia.

Nuty na skrzypce dla początkujących z wydawnictwa Hal Leonard

Nuty, które dla Was wybrałam są dedykowane początkującym skrzypkom. Skupiłam się na pozycjach z kategorii muzyka rozrywkowa i filmowa, co nie znaczy, że w naszej księgarni nie znajdziecie nut z audio online z utworami muzyki klasycznej, repertuarem koncertowym czy jazzowym. Wybór jest szeroki. Poniższe nuty wydane są przez wydawnictwo Hal Leonard, które od ponad 12 lat sukcesywnie zastępuje płyty CD plikami audio online. Wybór jest imponujący, dlatego skupię się na kilku wybranych tytułach.
Natomiast pełen przekrój naszych propozycji dla skrzypków na początku swojej muzycznej drogi znajdziecie w kategorii >>> Nuty na skrzypce dla początkujących.

Disney dla stawiających pierwsze kroki w grze na skrzypcach

Disney for Violin: 10 Classic Songs

Nuty Disney for Violin „10 Classic Songs” to bardzo dobry wybór dla osób, które dopiero rozpoczęły naukę gry na skrzypcach i wbrew pozorom wybór tych nut zadowoli nie tylko dzieci. Tę pozycję polecam również osobom dorosłym, które uczą się gry na skrzypcach dla przyjemności. Dlaczego? W środku znajdziecie klasyczne przeboje disneyowskich bajek nawet z roku 1953. Takowym jest przebój "You Can Fly" z "Piotrusia Pana". Co jeszcze? Na pewno aranżacje „The ballad of "Davy Crockett" z 1955, "The Medalion Calls" z "Piraci z Karaibów", czy "Candle on the Water" z filmu "Pete’s Dragon" z 1977 roku, "Part of your World" z "Małej Syrenki" z 1989. Aha i nie mogę nie wspomnieć o "You’ll Be in me heart" z "Tarzana", czyli piosence, którą znamy dzięki charakterystycznemu głosowi Phila Collinsa. Ważną informacją dla początkujących skrzypków jest to, że aranżacje piosenek są naprawdę bardzo proste. Szeroka pięciolinia, wyraźne nuty i łatwy rytm oraz tonacja to cechy szczególne, które są gwarancją przyjemności grania. A to przecież jest mocno motywujące szczególnie na samym początku przygody z instrumentem. Odtwarzając ścieżkę z linią melodyczną usłyszycie łagodny dźwięk skrzypiec i akompaniament orkiestrowy. W ramach przypomnienia poniżej zamieszczam video dwóch hitów z tych nut - dla przypomnienia. 

Zobacz w księgarni: Disney for Violin: 10 Classic Songs

Piosenki do posłuchania z pozycji "10 Classic Songs":

 

Disney w nieco trudniejszym wydaniu

Disney Movie Hits: Violin

Disney Movie Hits: Violin to kolekcja 11 utworów z doskonale wszystkim znanych bajek Disneya. Opracowanie jest łatwe, ale nieco trudniejsze od wyżej opisanych nut. Tutaj znajdziecie bogatszą fakturę rytmiczną oraz tonacje do 4 znaków przykluczowych. Ścieżki dźwiękowe są bardzo zbliżone do oryginałów. Dobre brzmienie zachęca do wspólnego grania. Linie melodyczne prowadzone są przez różne instrumenty. A w środku nut znajdziecie opracowania m.in. piosenek z bajek: "Piękna i Bestia", "Alladyn", "Mała Syrenka" czy "Toy Story2".

Zobacz w księgarni: Disney Movie Hits: Violin

 

Rozrywka dla początkujących skrzypków

Simple Songs: Violin

„Simple Songs” to 14 hitów muzyki rozrywkowej w przystępnym wydaniu. Te starannie zredagowane aranżacje popularnych piosenek idealnie sprawdzą się u początkujących skrzypków. Pozycja zawiera tylko nuty i rytmy przez co jest najlepszym wyborem dla osób w pierwszych miesiącach nauki gry na skrzypcach. Świetnie brzmiące podkłady ułatwiają naukę gry, przez co efekt jest bardziej zadowalający! A w środku nuty do takich piosenek jak: My Heart Will Go On, Rolling In The Deep, Hallelujah czy Happy!

Zobacz w księgarni: Simple Songs: Violin

 

 

 

Łatwe melodie na początek 

Songs for Beginners

„Songs for beginners” w tym opracowaniu znalazło się 8 popularnych piosenek w wersji dostosowanej na początek nauki gry na skrzypcach. Opracowania oscylują między dźwiękami c1 a d2, ale większość melodii zamyka się w jednej oktawie. Tonacje do dwóch znaków przykluczowych. Ponadto łatwy rytm melodii nie sprawi problemu poczatkującemu instrumentaliście. A w opracowaniu znajdziesz takie piosenki jak: Amazing Grace, Ode To Joy czy This Old Man.

Zobacz w księgarni: Songs for Beginners

 

 

 

Łatwa klasyka na skrzypce

Na koniec dwie moje propozycje z utworami muzyki klasycznej. Pozycja "Classical Themes" to dobry wybór dla małych dzieci. Nuty są duże i wyraźne, rytm sprowadzony do najprostszej formy, co daje duże poczucie bezpieczeństwa w pierwszych zmaganiach z instrumentem. Audio z podkładami jest różnorodne, a linia melodyczna zawiera dźwięki skrzypiec.

Nuty "Great Classical Themes" to pozycja nieco trudniejsza od poprzedniej. Jednak nadal przystosowana dla początkujących instrumentalistów. Pozycja ta zawiera dłuższe fragmenty utworów oraz bardziej złożony rytm. Występują szesnastki, triole oraz rytm punktowany. Utwory posiadają przygodne znaki chromatyczne, tonacje zamykają się w jednym krzyżyku. Audio zawiera podkłady orkiestrowe o bogatym i dobrym brzmieniu. W wersji Play-Along dołączona jest linia melodyczna z dźwiękiem wibrafonu.
 

Classical Themes for Violin: 10 Favorite Melodies Great Classical Themes: Violin

Zobacz w księgarni:

Życzymy owocnych chwil z instrumentem:)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium