Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Nauka śpiewu - jak nauczyć się śpiewać? Świetne materiały do nauki emisji głosu!

0
Jak nauczyć się śpiewać? Zobacz świetne materiały do nauki emisji głosu!

Materiały do emisji głosu oraz nauki śpiewu znajdziesz w kategorii Chór i wokal. Zgromadziliśmy tu pozycje polskich i zagranicznych wydawnictw, kierowane zarówno do początkujących jak i profesjonalistów. To doskonała pomoc podczas codziennej pracy nad kształceniem głosu. Dzięki wiadomościom i ćwiczeniom zawartym w podręcznikach i książkach dla wokalistów dowiesz się jakie kroki należy powziąć, by zdobyć umiejętność mówienia i śpiewania wolnego od niedociągnięć i manieryzmów. Nasze materiały umożliwią Tobie pełny rozwój i swobodne wykorzystanie naturalnych możliwości instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nauczysz się prawidłowego oddechu, dzięki czemu uzyskasz satysfakcjonujący Cię rezonans. A wszystko to dzięki praktycznych ćwiczeniom i wskazówkom. Zatem do dzieła! Wiedza plus praktyka to klucz do sukcesu.   

Idealne podręczniki śpiewu dla początkujących

Nauka śpiewu może na początku onieśmielać, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz i jeszcze nie wiesz, jak się za nią zabrać. Dzięki poniższym materiałom dowiesz się w jaki sposób możesz zrealizować swoje marzenia związane ze śpiewem. Z dobrymi narzędziami nauka śpiewu będzie doświadczeniem dającym dużo satysfakcji. Wybrane przeze mnie podręczniki są dostosowane do potrzeb początkującego wokalisty. W szczególności zwracam Twoją uwagę na "Rockstar Vocal Course", które zostało wydane w języku polskim przez wydawnictwo Absonic oraz na naszą nowość Hal Leonard Vocal Method - Soprano/ Alto Edition. Są to materiały opracowane merytorycznie w sposób przejrzysty i logiczny. Bez niepotrzebnych zawiłości, które na samym początku mogą zaburzyć prawidłowy rozwój. Poniższe pozycje polecam każdemu kto zaczyna przygodę ze śpiewem.

Rockstar Vocal Course Hal Leonard Vocal Method - Soprano Edition Sing Today! Level 1 Tips For Singers

Berklee Press – doskonałe przewodniki do nauki śpiewu

Wśród najpopularniejszych szkół wokalnych prym wiodą podręczniki wydawnictwa Berklee Press. Materiały przez nich wydawane oparte są na uznanych metodach i programie nauczania Berklee College of Music. Wokalistom dedykowane są doskonałe przewodniki Donny McElroy i Jeannie Gagne. Przedstawione w nich ćwiczenia pomagają w uzyskaniu prawidłowej techniki śpiewu, zmaksymalizowaniu potencjału oraz wydobyciu wyrazistego głosu. Zobacz jednak też inne podręczniki dla wokalistów Berklee Press - wszystkie to gwarancja wysokiego poziomu edukacyjnego.

Naucz się śpiewać z wielką mocą i pasją z Donną McElroy

Na początek posłuchaj:

The Ultimate Practice Guide for Vocalists Berkle

I jak Twoje odczucia? Donna McElroy to wokalistka o niezwykłej osobowości. Jej głos jest silny, a interpretacje utworów szalenie intrygujące. Słychać moc i wytrzymałość podczas występu, prawda? Nie dziwne więc, że Donna to artystka nominowana do nagrody Grammy, zdobywczyni Dove Award i właścicielka wielu złotych i platynowych płyt. Jest przy tym oddanym pedagogiem. W podręczniku z serii Berklee Workshop "The Ultimate Practice Guide for Vocalists” pokazuje jak używać całego ciała, aby stać się najlepszym wokalistą, jakim możesz być. Ponadto zdradza jak wykorzystać poszczególne grupy mięśni, aby zwiększyć siłę i wytrzymałość wokalną. W podręczniku znajdziesz również wskazówki dotyczące stylu życia, który ma wpływ na jakość śpiewu i proste codzienne ćwiczenia, by nauczyć się śpiewać z większą swobodą.

 

Perfekcyjna technika śpiewu z Jeannie Gagné

Jeannie Gagne: Your Singing Voice

Książka Jeannie Gagné to oparte na doświadczeniu i praktyce szczegółowe omówienie anatomii głosu. Autorka prowadzi początkującego wokalistę przez wszystkie etapy budowania zdrowego głosu. Pozycję charakteryzuje dbałość o szczegóły i holistyczne podejście do nauki. Zawiera zbiór technicznych dyskusji, ćwiczeń i spostrzeżeń, które pomogą Ci poprawić wszystkie aspekty używania głosu. Poznasz również podejście innych wokalistów, którzy przedstawią tu swój punkt widzenia na śpiew, połączenie umysłu z ciałem oraz naturalne podejście do muzykalności.

W podręczniku Jeannie Gagné znajdziesz:
- fizjologię mechanizmu wokalnego, która pomoże Ci kontrolować i ulepszać Twój śpiew,
- fizyczne i mentalne praktyki, które pomogą Ci wyrazić siebie w sposób autentyczny,
- kluczowe elementy techniki wokalnej,
- porady dotyczące pracy z mikrofonem,
- ćwiczenia na rozgrzanie głosu i udoskonalanie techniki śpiewu,
- techniki występów, które pomogą Ci wykorzystać energię publiczności.

Odkryj swoje wokalne możliwości z fascynującą książką

Poznaj swój głos ...

„Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy” Anety Łastik to książka skłaniająca do refleksji. Jest kierowana do tych, którzy nie boją się wysiłku i zmian. Prowokuje do poznania siebie samego. Zabiera w podróż w głąb siebie. Ale czy zanadto nie odbiegamy od wokalnego tematu? Otóż nie! Autorka - kobieta o niezwykłym talencie pedagogicznym - opracowała metodę pracy z ludźmi, którzy mają kłopoty z własnym głosem. Dlatego, jeśli coś blokuje Twój głos i czujesz, że potrzebujesz większego otwarcia amplitudy dźwięku, to polecam Ci tę pozycję. Pani Aneta niezwykle wciągająco opowiada o swoich doświadczeniach z wokalistami. Wtajemnicza czytelnika w wiele cennych pedagogicznych mądrości. Czytając książkę ma się wrażenie, że jesteś tu i teraz na zajęciach z panią Anetą. "Poznaj swój głos" to książka, z pomocą której odkryjesz źródła blokad w Twoim ciele, a co za tym idzie zwiększysz świadomość siebie jako wokalisty. Mimo, że autorka nie podaje gotowych metod, książka pozwala rozpocząć pracę nad głosem dając wiele cennych wskazówek do codziennych ćwiczeń.

" Na pytanie " co znaczy - znaleźć samego siebie i czy życie może być lepsze" odpowiem, że życie nie jest ani dobre ani złe - po prostu jest. Natomiast to od nas zależy, czy nasze życie będzie dobre czy złe, to znaczy warte czy nie warte życia, bogate czy nie w przeżycia i prawdziwe, głębokie kontakty ludzkie." 

Poszerz swoją wiedzę o głosie z tymi książkami

Na koniec spójrz na te dwie książki. Są to pozycje kierowane do osób pracujących głosem i nad głosem. Cenne wskazówki w nich zwarte pomogą w poprawnym i efektywnym używaniu aparatu mowy. Książka "Głos jako narzędzie" Anny Walencik - Topiłko omawia pokrótce mechanizm powstawania głosu, budowę narządów mowy oraz podstawowe zasady profilaktyki i higieny głosu. Po teoretycznym wstępie autorka prezentuje wartościowe ćwiczenia przygotowujące do prawidłowej emisji głosu. Pozycja nie jest obszerna, ale za to niezwykle bogata w praktyczną wiedzę. Już w czasie pierwszej lektury przychodzi nieodparta ochota na praktykowanie wszystkich ćwiczeń.
Kolejna książka to 59 stronicowe skuteczne narzędzie rozwijania umiejętności efektywnego mówienia. Nosi tytuł "Praca głosem", a jej autorem jest aktor, dziennikarz i wykładowca języka polskiego i literatury w Macquarie University w Sydney Andrzej Siedlecki. Do książki dołączona jest płyta DVD, na której autor zamieścił przykłady opisywanych w książce sytuacji wykorzystania głosu oraz praktyczne ćwiczenia pomagające coraz lepiej korzystać ze swojego głosu. Dlatego książka "Praca głosem" Andrzeja Siedleckiego to bogate źródło ćwiczeń pracy nad głosem. Poza tym dowiesz się z niej również jak być wiarygodnym na scenie, jak pozbyć się tremy oraz jak zyskać sympatię widzów. Polecam!

Głos jako narzędzie Praca głosem

Życzę Tobie dobrych muzycznych chwil!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium