Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Najpiękniejsze nuty o miłości nie tylko na fortepian

0
Najpiękniejsze nuty o miłości nie tylko na fortepian

Muzyka niepodważalnie jest językiem miłości. Współcześnie powstało wiele piosenek o miłości. Tak zwane Love song w muzyce rozrywkowej biją rekordy popularności. I nikogo to nie dziwi. Wśród zbiorów, które zgromadziliśmy w kolekcji nut o tematyce miłosnej jest ich wiele. Większość opracowana jest na fortepian i głos, ale są też nuty na skrzypce, saksofon, akordeon, gitarę. Wyszukaliśmy również nuty do utworów typowo instrumentalnych, z epoki romantyzmu czy filmów, które szczególnie przypadły do gustu zakochanym. 

Prezent na Walentynki - muzyczne hity i inspiracje

Hmm... muzyczny prezent na Walentynki dla ukochanej osoby? Myślę tu o nutach zamiast czekoladek czy kwiatów... a może nuty i kwiaty lub czekoladki? Możesz wybrać z mnóstwa utworów ten jedyny, który będzie wyrażał Twoje uczucia i emocje i zagrać go na fortepianie, skrzypcach, saksofonie. Zaskoczenie jakie wywołasz może być ogromne i... bardzo pozytywne. Zostanie też z pewnością na dłużej niż kwiaty, które po jakimś czasie zwiędną, czy czekoladki, które z przyjemnością zjecie. Muzyka zostaje w sercu! Jak dedykacja w książce. To jak będzie? Wybierz nuty z kolekcji i po prostu zagraj, niech wybrzmią w Twojej interpretacji. Albo zapakuj jako prezent i obdaruj nimi ukochaną osobę, aby mogła wracać do ulubionych utworów w dowolnym momencie. Poniżej wybrałam kilkanaście zbiorów z muzyką o tematyce miłosnej, także z piosenkami, opracowanych na różne instrumenty.

Skrzypce i wiolonczela - utwory o miłości

W pierwszej kolejności zaglądamy do nut z piosenkami o miłości czyli Love Songs. Są dostępne w dwóch wersjach: na skrzypce oraz na wiolonczelę.

Love Songs - nuty na skrzypce

Kupując nuty otrzymujesz również dostęp do materiałów online (specjalny kod znajdziesz w nutach), dzięki którym możesz wspierać się pełnymi nagraniami danego utworu oraz podkładami ułatwiającymi naukę. Pozwoli to wzbogacić Twoje wykonanie. To już nie będzie wygrywanie pojedynczej linii melodycznej. Granie na instrumencie z podkładem przynosi sporą satysfakcję. Utwory brzmią pełniej i bardziej efektownie. A oto przecież chodzi! Nuty polecam skrzypkom i wiolonczelistom w pierwszych latach nauki. Jaka jest ich zawartość? Zajrzyjmy do środka! Repertuar rozpoczyna słynna ballada Elvisa Presleya Can't Help Falling in Love. Jest też jedna z najpiękniejszych piosenek Stinga Fields of Gold. Nie zabrakło Erica Claptona z piosenką Wonderful tonight oraz miłosnego hitu wszechczasów czyli melodii z filmu Titanic. Nie obawiaj się trudnych tonacji.

Cello Love Songs - nuty na wiolonczelę

Wszystko napisane jest w przejrzysty sposób. Dodatkowo klarowny rozkład rytmiczny i opracowane smyczkowanie pomoże Ci właściwie opanować utwór i pokonać ewentualne trudności wykonawcze.

Saksofonowa opowieść o miłości

Saksofon to instrument stworzony do opowiadania o uczuciach. Dlatego zupełnie nie dziwi jeśli opowie nam o miłości w ponadczasowych balladach.

Love Ballads for Alto Saxophone wydane w serii Schott Saxophone Lounge to 14 ballad na saksofon altowy zaaranżowanych przez Dirko Juchem - saksofonistę współpracującego z czołowymi współczesnymi muzykami. Jego ponad 20-letnie doświadczenie pedagogiczne gwarantuje, że nuty są dobrze opracowane. A jeśli wydane zostały przez wydawnictwo Schott możesz mieć pewność, że są to nuty dobrej jakości, dopracowane i estetycznie wydane. 

Schott Saxophone Lounge: Love Ballads for Alto Saxophone - 14 ballad nuty na saksofon altowy z fortepianem

W „Love Ballads for Alto Saxophone” znajdziesz największe hity jak chociażby Have I Told You Late Van'a Morrisona. Czy wiesz, że ta romantyczna ballada pierwotnie została napisana jako modlitwa? Kolejne tytuły ze zbioru również intrygują zachęcając tym samym do wzięcia saksofonu do ręki. No bo jkak tu nie zagrać „Every Breath You Take” The Police czy The song Eltona Johna.

A kojarzysz pierwszy singel Bruno Marsa z jego debiutanckiego albumu? To dzięki tej piosence stał się rozpoznawalny. „Just The Way You Are” to dowód na to, że nie wszystkie piosenki o miłości muszą być wolne i sensualne. Jeśli chcesz poznać więcej piosenek ze zbioru „Love Ballads for Alto Saxophone” odsyłam Cię na stronę nut w księgarni i gwarantuję, że ta kolekcja zabierze Ciebie w podróż przez dekady miłosnych ballad. Dodam jeszcze, że jeśli jesteś osobą początkującą w grze na saksofonie, to skorzystaj z plików audio, demo i akompaniamentów dostępnych dla posiadaczy nut po wpisaniu specjalnego kodu.

Z Ukulele o miłości

Love Ballads for Ukulele - 20 piosenek o miłości do zagrania i zaśpiewania na ukulele - nuty, akordy i słowa

Skoro piosenki o miłości przykuły dziś nasza uwagę, to nie może zabraknąć ukulele. Jeśli ten niewielki instrument podbił Twoje serce, to nie pogardzisz miłosnymi balladami opracowanymi właśnie na ukulele. A mowa o zbiorze Love Ballads for Ukulele - 20 piosenek o miłości do zagrania i zaśpiewania na ukulele. Tyle piosenek o miłości na ukulele w jednym miejscu to istne szaleństwo! Mając ten zbiór pod ręką możesz zagrać takie hity jak: „All Of Me” John'a Legend'a, czy „Lover” Taylor Swift, lub też „Right Here Waiting” Richard'a Marx'a. Nuty do piosenek są duże i czytelne. Posiadają oznaczenia akordów i zostały podpisane słowami piosenek. Dodatkowo nad pięciolinią widnieją diagramy z chwytami. To doskonałe rozwiązanie, jeśli wolisz grać z akordów. Idealne dla początkujących instrumentalistów. Czego chcieć więcej?!

Jeśli tango to tylko na akordeon

Holzschuh Exclusiv: Tangomelodien - nuty na akordeon

Holzschuh Exclusiv: Tangomelodien czyli inaczej mówiąc muzyka miłości wyrażona przez tango, a zapisana w nutach na akordeon. W tym konkretnym zbiorze aranżacją zajęła się Martina Schumeckers. Klasyczne tango charakteryzuje się bliskością partnerów. To taniec jedyny w swoim rodzaju, budzący i wyrażający wiele emocji. Muzyka towarzyszy partnerom, prowadzi ich i dopełnia uczucia wyrażane gestami. Akordeon podkreśla w niesamowicie wyraźny sposób namiętność i zmysłowość tanga. Tango zapisane w nutach, które Ci polecam, jest muzyką pociągającą i bardzo ekspresyjną - tak jak taniec! Opracowanie wydane zostało przystępnej formie i bez problemu odnajdzie się w nim średnio zaawansowany akordeonista.

Polskie piosenki o miłości - nuty na keyboard

Love Songs - piosenki o miłości - nuty na keyboard

Grasz na keyboardzie? Z piosenkami ze zbioru „Love Songs” zagrasz niejedną piosenkę o miłości. Opracowanie jest proste, a dodatkowo w nutach zapisano opalcowanie oraz akordy gitarowe i diagramy akordów oraz teksty. Poza tym na końcu zbioru znajdziesz tabele akordów dla keyboardów z automatycznym akompaniamentem (Yamaha, Korg, JVC, Technics, Casio, Hohner, Roland). Wśród piosenek zawartych w zbiorze znalazły się najstarsze polskie piosenki o miłości m.in. „Kasztany”, „Jak się masz kochanie”, „Tango Notturno” i „Od nocy do nocy” .

Walentynkowe piosenki cz. 1

Drugą propozycją zbioru z opracowaniem nut do polskich piosenek o miłości jest wydany przez Studio Bis zeszyt "Walentynkowe piosenki". 14 piosenek opracowanych dla osób grających na keyboardzie z diagramami akordów i słowami to nie lada gratka również dla pianistów i gitarzystów. W opracowaniu zawarte zostały również akordy gitarowe oraz linia melodyczna. Znajdziesz tu polskie hity wszechczasów takie jak "Będziesz moją Panią", "Do zakochania jeden krok", "Tańcz mnie po miłości kres" czy "Miłość Ci wszystko wybaczy".

Nuty na fortepian a muzyka o tematyce miłosnej

Na sam koniec zostawiłam sobie nuty na fortepian. Tych jest bowiem najwięcej i najtrudniej wybrać coś wyjątkowego. Wśród opracowań wyróżniają się te z muzyką klasyczną. Największą popularnością cieszą się natomiast nuty do piosenek o miłości Plaisir d'Amour oraz Disney greatest love songs. Niecodziennym zestawieniem muzyki o tematyce miłosnej jest zbiór nut zawierający opracowania utworów klasycznych wykorzystanych w filmach. To zestawienie pięknie ukazuje jak różnorodnie może być wyrażana miłość przez muzykę. Walentynki w muzycznym stylu to bogactwo form muzycznych. Mam nadzieję, że znajdziesz nuty, które szczególnie do Ciebie przemówią i pozwolą wyrazić swoje uczucia. Zapraszam Cię do przejrzenia całej kolekcji z nutami do utworów o tematyce miłosnej.

A jeśli masz ochotę posłuchać części utworów z wyżej opisanych zbiorów, zaparz sobie dobrą kawę, otwórz naszą walentynkową playlistę i posłuchaj ze mną  Cohena, Bajmu i Kevina Mahogeny, którzy śpiewają dziś dla nas piosenki o miłości :) Życzę Ci pięknych muzyczny doznań i niezapomnianych wzruszeń!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium