Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Najnowsze wydania nutowe z muzyką z filmów i seriali

0
Najnowsze wydania nutowe z muzyką z filmów i seriali

Miniony 2022 rok oraz pierwsza połowa 2023 to niezwykle udany czas dla przemysłu filmowego. Zaowocowało to rekordowymi zyskami osiągniętymi ze sprzedaży biletów, a także zupełnie nowymi, znakomitymi ścieżkami dźwiękowymi. Dla wszystkich miłośników muzyki filmowej mamy świetną wiadomość: najnowsze wydania nut z utworami z filmów i seriali są już dostępne w naszej księgarni! Dzięki temu na wybranym instrumencie możesz samodzielnie odtworzyć melodie, które zapadły Ci w pamięć. Wśród najnowszych premier muzyki filmowej wydanej w nutach znajduje się sporo perełek muzycznych.

John Williams The Fabelmans for Piano Solo muzyka filmowa

Na uwagę zasługuje nominowany do Oscara film "The Fabelmans" z muzyką skomponowaną przez legendarnego Johna Williamsa. Steven Spielberg w tej ekranizacji wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób może pomóc odkrywać prawdę o bliskich ale i o sobiie samym. W naszej księgarni dostępna jest świetna kolekcja tematów muzycznych z filmu "Fabelmanowie" w prostym opracowaniu nutowym na fortepian solo.

Mała Syrenka Piano Vocal Guitar muzyka filmowa

Dla miłośników klasycznych bajek Disneya dostępne są wybory utworów wokalnych z "Małej Syrenki". Publikacja ta obejmuje 8 najbardziej lubianych piosenek z filmu "Mała syrenka" z 2023 roku w aranżacji PVG na fortepian, głos i gitarę. Wydania oznaczone jako PVG (Piano Vocal Guitar - Fortepian Melodia Gitara) zawierają zapis nutowy linii melodycznej, nuty na fortepian, akordy gitarowe oraz słowa do piosenek zamieszczonych w publikacji. Publikacje z takim zapisem nutowy umożliwiają śpiewanie ikonicznych piosenek w domowym zaciszu, podczas zajęć muzycznych czy koncertów szkolnych.

Avatar nuty na orkiestrę młodzieżową dętą

Jeśli interesuje Cię muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry, to koniecznie sięgnij po nuty na orkiestrę dętą z filmu "Avatar: Istota Wody". Wydanie zawiera temat muzyczny z drugiej części filmu Avatar (The Way of Water) z bogatymi harmoniami. Jest to pełna dramatyzmu melodia główna ze ścieżki dźwiękowej Simona Franglena w starannie opracowanej aranżacji na młodzieżową orkiestrę dętą.

Joseph Bologne: Chevalier for Violin Solo - muzyka z filmu - nuty na skrzypce

Dla miłośników muzyki solowej mam również coś wyjątkowego – nuty na skrzypce do piosenek z filmu "Chevalier". To okazja, by zagrać chwytliwe melodie i poczuć klimat tej niesamowitej ekranizacji. Film inspirowany prawdziwą historią Josepha Bologne, XVIII-wiecznego francuskiego kompozytora zwanego Chevalier de Saint-Georges. Publikacja nutowa zawiera oryginalne utwory Bologna pochodzące z tego filmu w aranżacji na skrzypce oraz wzbogacona jest o krótką biografię kompozytora.

To nie koniec! Oprócz nut do najnowszych przebojów filmowych, naszą filmową ofertę wzbogaciliśmy także o całkiem sporą ilość opracowań bedących kolekcjami utworów wybranych kompozytorów. I tak chociażby jeśli jesteś fanem sagi "Gwiezdne Wojny", koniecznie zobacz ekskluzywne wydanie antologii utworów z wszystkich części w opracowaniu na fortepian. To prawdziwa perełka dla miłośników sagi filmowej Star Wars.
Dla tych, którzy kochają muzykę filmową w wykonaniu kompozytorów, takich jak Danny Elfman, Ennio Morricone, Lin-Manuel Miranda czy Michael Giacchino, dostępne są specjalne kolekcje ich dzieł w najróżniejszych opracowaniach i na różnym poziomie wykonawczym.

Nie można zapomnieć jednocześnie o ponadczasowych przebojach Disneya i magicznych utworach ze studia Ghibli. Te wydania to prawdziwa muzyczna uczta. Skorzystaj z wyjątkowej okazji by zgłębić świat muzyki filmowej. Dzięki dostępnym nutom możesz stać się częścią tych niezapomnianych historii filmowych i emocji, które towarzyszą podczas oglądania seansów kinowych. Muzyka filmowa ma niezwykłą moc. Potrafi przenieść w zupełnie inny świat. Cieszę się, że dzięki opracowaniom nutowym możesz odkrywać ją na nowo, grając i śpiewając te niezapomniane, pełne uroku utwory.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium