Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Najlepsze pomoce do nauki teorii muzyki dla dzieci

0
Najlepsze pomoce do nauki teorii muzyki dla dzieci

Zapraszam Ciebie po garść pomysłów na wykorzystanie pomocy, które ułatwiają przyswajanie muzycznych pojęć. Jaka powinna być teoria dla małego instrumentalisty? Przekazana w przystępny i interesujący sposób! Zaskakująca i wyzwalająca kreatywność. Materiały muzyczne z naszej księgarni pomogą dziecku zapamiętać pojęcia i symbole muzyczne i wykorzystania ich w praktyce. Nie ma znaczenia na jakim instrumencie uczysz grać, bądź jakiego przedmiotu uczysz w szkole muzycznej. Teoria w formie, którą proponujemy jest uniwersalna.

Fajna teoria? To możliwe! Poznaj najlepsze materiały dla najmłodszych

Podręczniki do nauki gry na instrumencie z teorią w tle

Na początek wybrałam podręczniki, które z powodzeniem wykorzystasz na lekcji gry na instrumencie. To doskonałe pozycje dla małych pianistów, skrzypków oraz flecistów.

Music Theory for Young Children Book 1

"Music Theory for Young Children" wydawnictwa Alfred to książka cała poświęcona teorii. Utwory znajdziesz w oddzielnej pozycji z tej samej serii. Podręcznik jest bardzo kolorowy, zawiera naklejki i atrakcyjnie skonstruowane muzyczne ćwiczenia. Z powodzeniem wykorzystasz do pracy nawet z 5-latkami, które nie mają jeszcze wprawy w pisaniu.

Katarzyna Kulikowska: Muzyczne miasteczko

Kolejna moja propozycja to podręcznik do gry na fortepianie "Muzyczne Miasteczko". A teraz mała prywata:) Zdradzę Ci, że jestem wielką fanką p. Kasi Kulikowskiej- autorki tej książki. Jej pomysłowość i kreatywność jest godna pozazdroszczenia. Zachęcam Ciebie do śledzenia profilu p. Kasi @muzycznydomek na Instagramie, który aż kipi od niesztampowych zadań muzycznych i niezwykłych sposobów nauczania najmłodszych. Cechy charakterystyczne podręcznika? Duża czcionka, przejrzyste zadania, powściągliwość w doborze w środków graficznych i niezwykłe wyczucie w pobudzaniu aktywności muzycznej dziecka.

Ana Kavcic Pucihar, Blaz Pucihar: Fluting Stars 1

"Fluting Star" zawiera teorię przemieszaną z utworami. Ciekawe muzyczne zadania, zagadki i kolorowanki są rewelacyjną odskocznią podczas przyswajania umiejętności wydobycia dźwięku z fletu, który na początku może powodować zawroty głowy:) Podręcznik w języku angielskim.

Muzykuj z głową, czyli teoria w praktyce

Czas na książkę z teorią dla skrzypków! „Muzykuj z głową” Doroty Gawlikowskiej. Drugiej takiej pozycji nie znajdziesz😊 Jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa, przemyślana, po prostu strzał w dziesiątkę. Wprost idealna do pracy z małymi skrzypkami.  

Podręczniki z kształcenia słuchu, które z powodzeniem wykorzystasz na prywatnych lekcjach z instrumentu

Uczysz gry na instrumencie w domu? Te podręczniki są topowymi pozycjami, wybieranymi przez nauczycieli kształcenia słuchu w szkołach muzycznych. Oprócz typowych ćwiczeń kształcących słuch znajdziesz tu również wprowadzenie do teorii muzyki. Liczne zadania mające na celu naukę notacji muzycznej będą wspaniałym uzupełnieniem lekcji. Elementarz solfeżowy jest z nami od wielu lat i nie gaśnie jego popularność z biegiem czasu. I nie ma co się dziwić. Pod względem merytorycznym jest na bardzo wysokim poziomie. Warto mieć go w swojej pedagogicznej bibliotece.

Musicalite do pierwszej klasy to nowość, świeżutkie wydanie. Do tej pory posiłkowaliśmy się kolejnymi dwoma klasami. Ku uciesze wszystkich miłośników tej serii, mamy już wersję dla najmłodszych. Bogaty podręcznik do kształcenia słuchu z elementami teorii.

Mówiąc o teorii dla dzieci nie mogłam ominąć "Naszej klasy". Pięknie wydany - zresztą jak każdy podręcznik wydawnictwa Euterpe. Dzieci bardzo lubią wykonywać ćwiczenia, które goszczą na barwnych i wesołych kartkach. 

Maria Ćwiklińska, Małgorzata Rogozińska: Elementarz solfeżowy Musicalite klasa 1 Nasza muzyka 1

Karty, gry, domino czyli gadżety, które na zawsze zmienią naukę 

Jak najpełniej rozbudzić zainteresowania i umiejętności artystyczne najmłodszych? Mamy na to sposób😊 Dzieci chcą być aktywne podczas nauki. Świetnym urozmaiceniem zajęć są pomoce dydaktyczne do muzyki, czyli wszelkiego rodzaju gry, karty, zagadki, plansze oraz książki wplatające w swojej treści pojęcia muzyczne. Dzieci je wprost uwielbiają. Takie materiały są rewelacyjną motywacją do nauki i bardzo dobrym pomysłem na wytłumaczenie, bądź utrwalenie wiadomości. Ciekawość dzieci i potrzeba poznawania świata ma ogromny potencjał. Dzieci cechuje wyjątkowa wrażliwość na wszelkie kreatywne działania. Dlatego zachęcamy do wykorzystywania materiałów, które zostały opracowane i spraktykowane  przez doświadczonych pedagogów. W myśl zdania: „Nauka bawi, zabawa uczy” zapraszam na poniższe zestawienie gier, zagadek, kart do nauki teorii muzyki.

1.Notogramy - zasady muzyki wpadną raz na zawsze do pamięci długotrwałej

Notogramy

2. Zagadki muzyczne - pobudzą umysł dziecka do pracy

100 muzycznych zagadek Musidocu - muzyczne sudoku
3. Karty z zadaniami - frajda ze sprawdzenia nabytej wiedzy
Lang Lang Karty do teorii muzyki

4. Domino - bo nauka to świetna zabawa

Gra Domino symbole muzyczne

5. Zestaw edukacyjny- wiele możliwości, jedno pudełko 

Drewniane pomoce do nauki muzyki

6. Karty memory - muzyczne nazwy w jednym paluszku

Muzyczna gra memory

Łaminutki - wyjątkowa seria kart pracy do nauki nut dla dzieci

Łaminutki seria zadań muzycznych dla dzieci

"Nauka nut jeszcze nigdy nie była taka ciekawa" - to słowa klientów, którzy wykorzystali już Łaminutki na swoich zajęciach. A teraz zdradzę Tobie dlaczego i skąd się wziął pomysł na Łaminutki. Materiały te są owocem pracy zespołu alenuty.pl. A wszystko zaczęło się pewnego dnia na alenutowym spotkaniu w Warszawie....a może nawet kilka lat wcześniej, bo to wtedy zaczęło kiełkować ziarenko - ziarenko potrzeby ładnych i atrakcyjnych graficznie materiałów dla moich małych uczniów. Bardzo brakowało mi kart, które na początku nauki gry na instrumencie, pomogą dzieciom nauczyć się rozmieszczenia nut na pięciolinii, poprowadzą je w pierwszych zmaganiach z teorią. Marzyłam tak kilka lat... do czasu kiedy to na alenutowym spotkaniu w Warszawie wszyscy powiedzieli: Tak! Zrobimy to! Lawina ruszyła... burza mózgów...niesamowite pomysły Iwony... wsparcie Joanny i Krzysztofa i tak powstały Łamintuki. Dziś masz do wyboru wersję wiosenną Łaminutek, letnią i jesienną oraz karty do podpisywania nut w kluczu wiolinowym i basowym. Wszystkie zadania testowałam na swoich uczniach i dzieciach. To był niezwykły czas. Dzieci pokochały naukę z Łaminutkami i z chęcią zabierały się do uzupełniania kolejnych zadań i zagadek. Czy jest jakiś minus? Uczniowie bez przerwy pytają, kiedy będą następne Łaminutki:) Zależało mi, by zadania w Łaminutkach uruchamiały głowę, żeby były niesztampowe. Kreatywność Iwony przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Marzyłam, by muzyka podczas nauki bawiła- z Łaminutkami tak właśnie jest! Zachęcam Ciebie do skorzystania i podzieleniem się swoją opinią.

 Koniecznie skorzystaj z ogromnych korzyści jakie przynoszą nasze muzyczne pomoce i niechaj Twoja kreatywność nie zna granic. Powodzenia:)

--------------

Wypróbuj nasze tablice ćwiczeń

Tablice ćwiczeń z FortePinkiem

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium