Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Muzyka filmowa w Alenuty.pl - publikacje wydane w 2019 roku!

0

Muzyka filmowa - ostatnio wydane publikacje Disneya, Marvela i nie tylko!

Oto przegląd niedawno wydanych publikacji, z którymi warto się zapoznać - zapraszamy do zapoznania się z listą utworów znanych z najlepszych produkcji muzycznych!

Aladyn (2019): Piosenki z filmu fabularnego

Aladyn to przygodowy musical z wytwórni Walta Disneya, fabularny remake filmu animowanego z 1992 o tym samym tytule. Scenariusz jest oparty na opowieści z Księgi z tysiąca i jednej nocy. Bohater staje się właścicielem zaczarowanej lampy, zamieszkiwanej przez potężnego, spełniającego życzenia dżinna. Kompozytorem muzyki do tego filmu jest Alan Menken, który również jest autorem muzyki do filmu animowanego. Benj Pasek i Justin Paul we współpracy z Menkenem napisali nową piosenkę Speechless oraz na potrzeby filmu fabularnego dopasowali słowa piosenek. Ten album z nutami zawiera takie piosenki jak 'Arabian Nights', 'Friend Like Me', 'One Jump Ahead', 'Prince Ali, 'Speechless' and 'A Whole New World' oraz kilka pięknych kolorowych fotografii z planu filmowego.

Alan Menken: Aladdin (PVG)

Alan Menken: Aladyn (Piano Vocal Guitar)

Kolekcja 8 piosenek zawartych na ścieżce dźwiękowej filmu 'Aladyn' z 2019 roku. Opracowanie dla średnio-zaawansowanych obejmuje nuty na fortepian, akordy na gitarę, linię melodyczną dla wokalistów oraz słowa piosenek.

Zobacz w księgarni: Alan Menken: piosenki z filmu Aladyn 2019 (PVG)

Alan Menken: Aladdin (Easy Piano)

Alan Menken: Aladyn (Easy Piano)

Kolekcja 8 piosenek zawartych na ścieżce dźwiękowej filmu 'Aladyn' z 2019 roku. Opracowanie dla początkujących w łatwym układzie na pianino oraz akordy gitarowe i słowa piosenek.

Zobacz w księgarni: Alan Menken: piosenki z filmu Aladyn 2019 (Easy Piano)

Yesterday: Piosenki z filmu

Yesterday to brytyjska komedia romantyczna stworzona przez duet Danny Boyle i Richard Curtis. Film opowiada o muzyku, który dziwnym trafem znajduje się w świecie, w którym nikt nie pamięta o piosenkach Beatlesów. Sam więc osiąga sukces nagrywając i wykonując ich piosenki. Śpiewnik zawiera szesnaście klasycznych przebojów czwórki z Liverpoolu m.in. 'All You Need is Love', 'Back in the U.S.S.R.', 'Help', 'Hey Jude', 'Let It Be', 'Yesterday' i inne.

Yesterday (PVG) - piosenki z filmu Yesterday

Yesterday (Piano Vocal Guitar)

Zbiór 16 piosenek Beatlesów z filmu Yesterday w standardowej notacji muzycznej wraz z akordami gitarowymi oraz melodią i pełnymi tekstami dla wokalistów dla średnio-zaawansowanych.

Zobacz w księgarni: Yesterday - piosenki z filmu Yesterday (PVG)

Yesterday - muzyka z filmu Yesterday w łatwym układzie na pianino

Yesterday (Easy Piano)

Zbiór 16 piosenek Beatlesów z filmu Yesterday w łatwym układzie na pianino wraz z akordami gitarowymi i pełnymi tekstami dla wokalistów dla początkujących.

Zobacz w księgarni: Yesterday - piosenki z filmu Yesterday w łatwym układzie na pianino (Easy Piano)

Rocketman: Piosenki z filmu o Eltonie Johnie

Rocketman to film biograficzny w konwencji musicalu opowiadający o życiu supergwiazdy muzyki pop - Eltonie Johnie. Musical przedstawia historię Eltona Johna od wczesnych lat szkolnych w the Royal Academy of Music po jego wielkie muzyczne sukcesy nie pomijając jego uzależnienia. Dostępne w Alenutach pozycje zawierają 22 piosenki ze ścieżki dźwiękowej z tego filmu, m.in. 'Bennie and the Jets', 'Crocodile Rock', 'Rocketman', 'Goodbye Yellow Brick Road', 'Tiny Dancer', 'Your Song' i inne.

Elton John: Rocketman (PVG)

Elton John: Rocketman (Piano Vocal Guitar)

Nuty na fortepian, akordy gitarowe oraz linia melodyczna i pełne teksty dla wokalistów do wszystkich piosenek z filmu biograficznego 'Rocketman'.

Zobacz w księgarni: Elton John: Rocketman - piosenki z filmu Rocketman (PVG)

Elton John: Rocketman w łatwym układzie na pianino

Elton John: Rocketman (Easy Piano)

Publikacja mieści w sobie 22 utwory tworzące ścieżkę dźwiękową do filmu biograficznego 'Rocketman' w łatwym układzie na pianino.

Zobacz w księgarni: Elton John: Rocketman - piosenki z filmu Rocketman w łatwym układzie na pianino (Easy Piano)

Avengers: Endgame - utwory z filmu o superbohaterach Avengers: Koniec gry

Avengers: Koniec gry to ostatnia część popularnej serii o superbohaterach stworzona na podstawie komiksów wydawanych przez Marvel Comic. Jeden z najdroższych w produkcji filmów w historii kina pobił wiele rekordów oglądalności. Muzykę do tego fantastycznego filmu napisał Alan Silvestri. Ścieżka dźwiękowa zawiera również tematy z poprzednich filmów o Avengersach jak również odwołania do innych soundtracków z filmów Marvela. Publikacja nutowa zawiera osiem utworów skomponowanych przez Alana Silvestri:'The How Works', 'Main On End', 'One Shot', 'Perfectly Not Confusing', 'Portals', 'The Real Hero', 'The Tool of a Thief' and 'Totally Fine'. Utwory za zgodą kompozytora zaaranżowano na fortepian solo. Dodatkowo w książce znajdziemy fotografie z kadrami z filmu.

Alan Silvestri: Avengers Endgame

Alan Silvestri: Avengers Endgame (Piano Solo)

Kolekcja ośmiu oryginalnych utworów tworzących ścieżkę dźwiękową do filmu 'Avengers - Endgame' w opracowaniu na fortepian solo dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Zobacz w księgarni: Alan Silvestri: Avengers Koniec gry - nuty na fortepian solo

Captain Marvel - utwory z filmu Kapitan Marvel

Kolejny fantastyczny film ze stajni Marvela - Kapitan Marvel - opowiada o superbohaterce Carol Danvers z serii komiksów Marvela. To pierwszy film Marvela z kobietą superbohaterem jako postacią pierwszoplanową. Kompozytorka Pinar Toprak to również pierwsza kobieta, która napisała muzykę do filmu z Uniwersum Marvela. Wydawnictwo zawiera osiem piosenek ze ścieżki dźwiękowej zaaranżowanych na fortepian solo: 'Breaking Free', 'Captain Marvel', 'Entering Enemy Territory', 'High Score', 'Let's Bring Him Home', 'New Clothes', 'This Isn't Goodbye', and 'Why Do You Fight?'

Pinar Toprak: Kapitan Marvel na fortepian solo

Pinar Toprak: Captain Marvel (Piano Solo)

8 wyjątkowych utworów stanowiących ścieżkę dźwiękową filmu 'Captain Marvel' z 2019 roku w opracowaniu na fortepian solo dla średnio-zaawansowanych.

Zobacz w księgarni: Pinar Toprak: Kapitan Marvel - nuty na fortepian solo

Klasyczne filmy Disneya: Królewna Śnieżka, Pinokio i Dumbo

Wydawnictwo Hal Leonard wydało reedycję śpiewników z nutami do trzech klasycznych filmów Disneya: Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Pionokio i Dumbo. Poniżej prezentujemy nuty do każdego z nich.

Snow White and the Seven Dwarfs (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka (Piano Vocal Guitar)

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków to najwcześniejszy film Disneya i pierwszy, do którego soundtrack został wydany równolegle. Muzyka skomponowali Frank Churchill i Larry Morey. Zbiór zawiera 9 piosenek opracowaniu na fortepian, gitarę i wokal.

Zobacz w księgarni: Snow White and the Seven Dwarfs (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya Królewna Śnieżka

Pinocchio (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya Pinokio

Pinokio (Piano Vocal Guitar)

Pinokio to drugi animowany film Disneya i pierwszy film animowany, który zdobył Oscara za muzykę i piosenkę When You Wish Upon a Star. Zbiór zawiera 10 wyjątkowych piosenek w opracowaniu na fortepian, gitarę i wokal.

Zobacz w księgarni: Pinocchio (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya Pinokio

Dumbo (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya

Dumbo (Piano Vocal Guitar)

Czwarty z kolei film animowany Disneya z 1941 - Dumbo - został w całości wyprodukowany w technikolorze. Śpiewnik zawiera piosenki w opracowaniu na fortepian, gitarę i wokal.

Zobacz w księgarni: Dumbo (PVG) - piosenki z animowanego filmu Disneya

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium