Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!

0

Największym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się zbiory przebojów z lat 60 - 70 czyli Niezapomniane przeboje Jerzego Petersburskiego a wśród nich Tango Milonga, Odrobinę szczęścia w miłości i 14 innych melodii w opracowaniu na fortepian lub keyboard z linią melodyczną głosu oraz słowami. Również Filmowy fortepian czyli 12 piosenek i melodii z polskich filmów jak Smuga cienia czy Rodzina Połanieckich to nuty chętnie wybierane przez seniorów. Polecamy także zbiór niezapomnianych melodii filmowych z najznakomitszych produkcji kinowych w prostym układzie na fortepian Unforgettable: Great Music From The Movies

Niezapomniane przeboje Jerzego Petersburskiego Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!

Na uwagę przy poszukiwaniu prezentu muzycznego dla seniora zasługuje seria zeszytów Zagraj to sam - szczególnie Zagraj to sam 50 i Zagraj to sam 100. Znajdziemy w nich takie przeboje jak "Do zakochania jeden krok" Andrzeja Dąbrowskiego, "Gdzie się podziały tamte prywatki" Wojtka Gąssowski czy "Goniąc kormorany Piotra Szczepanika" oraz Melodie romantyczne czyli zbiór najpiękniejszych pełnych wzruszeń melodii klasyków muzyki poważnej w łatwym opracowaniu na fortepian lub keyboard:

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Melodie romantyczne

Wśród seniorów popularnym instrumentem, na którym wielu grało w młodości jest akordeon. Dlatego to oni sięgają najczęściej po opracowania znanych utworów biesiadnych czy melodii ludowych na akordeon. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się zbiór Klasyczny akordeon czy też Tanga i walce na akordeon oraz popularne melodie zawarte w 9 tomowym wydaniu pod tytułem Biały miś:

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!


Wartym polecenie prezentem jest dwu-zeszytowe wydanie Muzyki filmowej Wojciecha Kilara w opracowaniu na fortepian, ale również skrzypce, flet czy klarnet oraz zbiory najpopularniejszych utworów polskich zespołów pieśni i tańca Mazowsze czy Śląsk w opracowaniu na fortepian lub akordeon:

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!

Babcie i dziadkowie czyli nasi kochani Seniorzy uwielbiają śpiewać. Pamiętają bowiem czasy, kiedy w domach się wspólnie muzykowało i śpiewało. Dlatego często szukają śpiewników, które pomogą im przypomnieć sobie dawne melodie oraz nauczyć wnuki prostych, skocznych piosenek. Polecamy Waszej uwadze śpiewnik Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali oraz serię gitarowych śpiewników zawierających sporo piosenek od lat 60-tych począwszy:

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!  Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!

Na koniec listy prezentowej polecamy trzy książki o muzykach i artystach w trudnych wojennych czasach: Artyści w okupowanej Polsce - niedawno wydana książka Remigiusza Piotrowskiego opowiadająca nieznane historie najznakomitszych polskich artystów w czasach II wojny światowej oraz dwutomowe wydanie Okupacyjnych losów muzyków opowiadające o lasach warszawskiego środowiska muzycznego w latach 1939-45.

Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów! Muzyczny prezent dla seniora - 13 sprawdzonych pomysłów!

Wszystkie propozycje i podpowiedzi prezentowe znajdziecie w specjalnej kategorii >>> prezenty dla seniorów

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium