Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Mazurek Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy

0
Mazurek Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy

Wydana w tym roku, zbierająca dużo pozytywnych recenzji, książka o naszym hymnie narodowym - jego historii i okolicznościach powstania, o znaczeniu słów - to ważna pozycja dla małych i dużych Polaków. Jakkolwiek patetycznie brzmi taki opis, książka nie ma nic z patetyczności. Zrozumiały i prosty język, ciekawe przedstawienie faktów historycznych (także tych nieznanych) i ilustracje Adama Pękalskiego składają się na ten wyjątkowy 64-stronnicowy przewodnik po historii Polski z przełomu XVIII i XIX wieku. Książkę Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy przedstawiamy Wam szczególnie w kontekście zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości.

Książka Małgorzaty Strzałkowskiej to świetnie i rzetelnie napisana oraz wydana publikacja jakiej jeszcze w Polsce nie było. Dla małych i dużych. Napisana bardzo przystępnym językiem objaśnia, co znaczą słowa Hymnu. Opowiada historię jego powstania, opisuje mało znane fakty historyczne. Więcej nawet - prezentuje jak brzmi Mazurek Dąbrowskiego w wersji oryginalnej i współczesnej - na dołączonej płycie CD zamieszczono bowiem cztery wersje hymnu w tym pierwszą nieznaną wersję "Pieśni legionów polskich we Włoszech".

To sztuka napisać książkę historyczną dla dzieci, która nie ma w sobie fikcji literackiej, a która będzie ciekawa i zrozumiała dla dzieci i dla dorosłych. Małgorzacie Strzałkowskiej się to udało. Ta książka to perełka, ważne uzupełnienie wiedzy na temat najważniejszej pieśni naszego Narodu. Szczególnie w czasach, kiedy słowo patriotyzm niewiele znaczy dla dzieci i młodzieży, taka publikacja, oparta mocno na faktach i w sposób prosty i ciekawy przybliżająca historię, jest cenna. Polecamy ją zarówno dzieciom, ale przede wszystkim dziadkom, rodzicom i nauczycielom, dla których książka Małgorzaty Strzałkowskiej może stać się pretekstem do rozmowy o Ojczyźnie, o Narodzie, o historii Polski.

Sama autorka zapytana o to czym jest dla niej osobiście Mazurek Dąbrowskiego odpowiada: "Przede wszystkim łącznikiem z historią mojej Ojczyzny, z dramatycznymi często losami dumnego, kochającego wolność narodu. Słychać w tej pieśni szczęk oręża, ale nie tylko. Jest tu i godność, i patriotyzm, i nadzieja, a nade wszystko - pamięć o minionych wiekach i o ludziach, którzy byli przed nami, czyli o naszych korzeniach. To dla mnie bardzo ważne. Bo przecież gdy naród traci swoje korzenie, zaczyna się chwiać, jak pozbawione oparcia drzewo." (z wywiadu z autorką zamieszczonego na stronie wydawnictwa Bajka "Mazurek we mnie gra")

"Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy" znajdziecie na półce w naszej księgarni muzycznej Alenuty.pl >>> pieśni patriotyczne

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium