Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Jaki prezent muzyczny wybrać dla dziecka? Zobacz 15 upominków z podziałem na kategorie wiekowe!

0
Jaki prezent muzyczny wybrać dla dziecka? Zobacz 15 upominków z podziałem na kategorie wiekowe!

[zaktualizowałam ten artykuł jesienią 2021 roku :)]
Współczesne czasy obfitują w ogrom rzeczy dostępnych na wyciągniecie ręki. Stacje telewizyjne i portale parentingowe proponują nam mnóstwo kolorowych zabawek, książek, gadżetów z obietnicą, że będzie to ten jedyny i najwspanialszy prezent dla dziecka. Mimo tak wielkiego wyboru coraz trudniej jest znaleźć oryginalny prezent, który zainteresuje dziecko na dłużej i sprawi mu radość. A gdyby tak znaleźć coś, co poza atrakcyjnością pomoże także w twórczym rozwoju?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru, przy tak niesamowitej dostępności i różnorodności rzeczy, jest wiek dziecka. Drugim ważnym kryterium, szczególnie wśród starszych dzieci, są zainteresowania. Jednak tu należy bardzo uważać i próbować dobrze odczytywać pasje, które mają szansę trwać dłużej niż tydzień. To trudne zadanie dla rodzica.

Jaki prezent wybrać dla dziecka

Kiedy prowadziłam studium gitarowe dość często spotykałam się z narzekaniem rodziców na zmieniające się z tygodnia na tydzień upodobania i pasje dzieci. Raz chce grać na gitarze, potem jeździć na rolkach, a kiedy indziej chce spróbować gry na trąbce czy saksofonie, albo zostać sławnym pianistą, bo zachwycił się małym Chopinem. Śpiewa w chórze szkolnym, potem nagle ciągnie go w stronę harcerstwa, albo chce zostać drugim Lewandowskim. To są normalne poszukiwania dziecięce wynikające z poznawania i próbowania świata. Możemy je mądrze wspierać wyłapując te, ku którym dziecko ma szczególny talent i niegasnący zapał.

W naszej księgarni muzycznej znajdziecie prezenty dla dzieci związane w mniejszym lub większym stopniu z muzyką. Niejeden z Was pomyśli sobie: "No, ale co mi po nutach, jeśli moje dziecko nie gra jeszcze na żadnym instrumencie?" Odpowiem, że nie są to tylko nuty. Nasze propozycje prezentowe obejmują również książki dla dzieci związane z osobami czy zagadnieniami ze świata muzyki, które pozwalają wprowadzić dziecko w świat dźwięków. Na naszych półkach mamy cieszące się dużą popularnością muzyczne kubki, gry planszowe, teczki, notesy i piórniki. Wszystko to obraca się oczywiście w kręgu zainteresowania muzyką. Zatem jeżeli chcesz wprowadzić dziecko w świat muzyki, pomóc w rozwoju muzycznej pasji, którą dostrzegasz, pozwól poprowadzić się wśród półek z pomysłami na oryginalny, pomagający w twórczym rozwoju i ciekawym spędzaniu czasu prezent dla dziecka.

Aby dokonać odpowiedniego do wieku dziecka wyboru przeprowadzę Cię przez kolejne stopnie wtajemniczenia poszukiwacza prezentu. Wiadomo dzieci rosną, ich potrzeby i zainteresowania się zmieniają. Podążajmy zatem za ich wzrostem :) Dziś pokażę Wam kilkanaście propozycji prezentowych utrzymanych w tematyce muzycznej podzielonych według wieku na upominki dla Małego Szkraba, Młodego Szkolniaka, Starszaka, Nastolatka i Zbuntowanego Licealisty. Mam nadzieję, że pomogą w trafnym wyborze prezentu dla Twojego dziecka.

Prezent muzyczny dla małego szkraba czyli dziecko 3+

Rodzice dzieci, które skończyły 3 lata najczęściej sięgają w naszej księgarni muzycznej po opowieści o instrumentach muzycznych autorstwa Włodzimierza Izbana Co tak pięknie graw której dodatkowo posługując się QRkodem można wsłuchać się w głosy poszczególnych instrumentów. Rodzicom zabierającym swoje pociechy na koncerty dla maluszków polecam bardzo książkę W Filharmonii koncert będzie - wydana na twardych kartkach napisana przez Dorotę Gellner urzeka ilustracjami i nietypowym "otwieraniem". Doskonałą muzyczną zabawą, a jednocześnie ćwiczeniem pamięci na pewno będzie popularna gra planszowa Memory w wersji muzycznej czyli Instrumenty. Możecie też poznać historię domu małego Fryderyka Chopina przez zabawę układając Memory Chopin.

Czy Twoje dziecko siada już do fortepianu (pianina)? Chcesz, aby przez zabawę łatwiej nauczyło się nazw nut? Bajka o Piosence i Nutkach Lidii Bajkowskiej będzie idealnym wyborem! Spójrz także na nuty do piosenek z bajek. Sporą radość sprawią muzykującemu przedszkolakowi bardzo proste nuty dla najmłodszych pianistów: First Disney Songs albo nuty do najpopularniejszych piosenek śpiewanych w przedszkolu jak Łatwe melodie świata na fortepian czy Łatwe piosenki popularne na fortepian

CO tak pięknie gra - opowieść o instrumentach muzycznych W Filharmonii koncert będzie Memory Instrumenty

Zobacz w księgarni:

Prezent dla Młodego Szkolniaka 6+

Dla dzieci, które zawitały właśnie do szkoły i uczestniczą w pierwszym etapie nauki, proponuję prezent w formie prostego opracowania nutowego. Dzięki takim nutom podczas rodzinnych koncertów będziecie mogli wygrywać pierwsze melodie na skrzypcach, flecie prostym, wiolonczeli, klarnecie czy fortepianie wzbudzając tym samym ogólną radość domowników. Będzie to również doskonała okazja dla dziecka do zaprezentowania swoich umiejętności. Do często wybieranych zestawów nut dla początkujących należy pięknie wydana seria Debut autorstwa doskonałego pedagoga i muzyka Jamesa Rae. Są to nuty dla dzieci na pierwsze lata nauki wzbogacone o płytę z akompaniamentem. Pozwala to dzieciom na samodzielne ćwiczenia.

Jeżeli Twoje dziecko uczy się muzyki w szkole powszechnej ciekawym prezentem będzie flet prosty wraz z zeszytem nut do 9 piosenek z bajki Frozen - Kraina Lodu czy 8 piosenek z bajek Disneya.

Dobrze napisane opowieści z instrumentem w roli prawie głównej :) to trafiony prezent dla dzieci lubiących czytać. Do takich książek z pewnością należy dwutomowa opowieść o Matyldzie autorstwa Anny Czerwińskiej Rydel (także w formie zestawu Młodego Skrzypka) czy książka Wandy Chotomskiej Muzyka Pana Chopina lub Moja Babcia kocha Chopina z dołączoną płytą CD zawierającą nagrania najbardziej znanych utworów Chopina albo Siedem dni w Willi wśród Róż czyli opowieść o Feliksie Nowowiejskim wraz z jego muzyką. 

Nuty do 8 piosenek z bajek Disneya w komplecie z fletem prostymSeria Debut autorstwa James RaeBiografia Chopina dla dzieci

Zobacz w księgarni:

 

Prezent dla Starszaka 10+

Druga połowa szkoły podstawowej to dobry czas na kierunkowanie zainteresowań dziecka. Jedni wybierają kluby piłkarskie, inni taniec. Dzieci mają swoich idoli. Dlatego szczególnie polecam książkę Bach Beethoven i inne chłopaki oraz Zygzakiem przez muzykę, w których autor w humorystyczny sposób przekazuje rzetelną wiedzę o najbardziej znanych kompozytorach świata oraz epokach muzyczne. Warte uwagi jest również ukulele marki Flight - to dobrze wykonany instrument, którego kolor można dopasować do upodobań dziecka.

Bardzo ciekawą pozycją dla początkujących instrumentalistów jest seria Big Book of Disney Songs wydana na skrzypce, wiolonczelę, klarnet, puzon, flet, trąbkę, altówkę, waltornię i saksofon.

Natomiast dla wielbicieli bajek i filmów Disneya, którzy rozpoczynają swoją przygodę z fortepianem mam serię pięciu zeszytów Disney's My First Songbook. Prosty zapis nutowy największych przebojów to doskonały upominek dla uczniów uczących się w ogniskach muzycznych czy podczas prywatnych lekcji.

Kolorowe Ukulele marki Flight dla dzieci Bach Beethoven i inne chłopaki Seria Big Book of Disney Songs

Zobacz w księgarni:

 

Małe co nie co dla Nastolatka czyli 13+

W pełni wkraczamy już w nastoletni świat końca podstawówki, gdzie zaczyna się kształtowanie charakteru i precyzowanie zainteresowań. I tu stopień trudności odnośnie wyboru właściwego prezentu znacznie rośnie.

W pierwszej kolejności proponuję zajrzeć do nut takich hitów filmowych jak Harry Potter czy Piraci z Karaibów. Nuty wydane na różne instrumenty wyróżnia piękna szata graficzna i dobre opracowanie na różnym poziomie zaawansowania.
Poza tym miłośnikowi muzyki przyjemność sprawi na pewno zestaw hitów ostatnich lat wydany w zbiorze Pop Piano Hits czy też opracowania hitów muzyki rozrywkowej z ostatnich lat wydane na fortepian, głos i gitarę (PVG) w serii Chart Hits of

Nuty do muzyki z filmu Harry PotterNuty do muzyki z filmów Piraci z Karaibów Jaki prezent muzyczny wybrać dla dziecka? Zobacz 15 upominków z podziałem na kategorie wiekowe!

Zobacz w księgarni:

Muzyka i gadżety dla zbuntowanego Licealisty - wiek 16+

I ostatnia z grup wiekowych to ludzie na progu dorosłości. Dla muzycznie wykształconej młodzieży dobrym wyborem są nuty do ulubionych przebojów znanych zespołów rockowych czy popowych. Zespołem, który cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością jest Coldplay i nieśmiertelny Queen.

Poza nutami do rozrywki warto zwrócić uwagę na serię książek do samodzielnej nauki gry na instrumencie: Aerobics. Te książki to dobry wybór nie tylko dla osób, które rozpoczynają przygodę z instrumentem. Z powodzeniem może z nich korzystać także młodzież, która chciałby wrócić do gry na instrumencie.

Cały czas żywym zainteresowaniem cieszy się jedyny w swoim rodzaju na rynku polskim Wielki śpiewnik rockowy, który zawiera ponadczasowe utwory współczesnego polskiego rocka. Do niecodziennych prezentów zaliczam także kilka wersji puzzli muzycznych z których można ułożyć wybraną okładkę płyty Metallica, Queen czy AC DC.

Nuty do muzyki ColdplayPuzzle muzyczneJaki prezent muzyczny wybrać dla dziecka? Zobacz 15 upominków z podziałem na kategorie wiekowe!

Zobacz w księgarni:

Powyższe propozycje prezentowe to pięciostopniowe wtajemniczenie i 15 podpowiedzi, które mam nadzieję ułatwią wybór niezapomnianego prezentu. A może zainspirowałam Cię to dalszych poszukiwań? Polecam uwadze kategorię prezent dla dziecka i prezent dla nastolatka. To tam możecie wybrać się na poszukiwania wymarzonych upominków dla swoich dzieci.   

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium