Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Disney w Alenutach - poznajcie nasz Top 2019!

0

Nasz TOP 2019 - muzyka z filmów Disneya

Minęło już kilka lat od kiedy ostatnio na naszym blogu pisaliśmy o muzyce z filmów Disneya. Publikacje wymienione we wpisie z 2015 roku “Muzyka z filmów i bajek Disneya to magiczna podróż” wciąż cieszą się sporą popularnością i nadal chętnie je polecamy, ale postanowiliśmy odświeżyć tę listę i podrzucić tytuły, które zwróciły naszą i Waszą uwagę w ostatnim roku.

Co zatem dziś możemy polecić początkującym i najmłodszym pianistom?

Teaching Little Fingers To Play Disney Tunes - Glenda Austin

Teaching Little Fingers

Po pierwsze: Teaching Little Fingers To Play Disney Tunes. Znajdziecie tu między innymi piosenkę z Kubusia Puchatka, Małej syrenki no i Can You Feel The Love Tonight z Króla Lwa. Opracowanie piosenek jest proste, ale zawiera też linię akompaniamentu, którą może wykonać nauczyciel lub rodzic. W książce zawarte są też krótkie wskazówki dydaktyczne. Świetnym dodatkiem jest płyta CD, na której znajdziecie wersje demo utworów, a także podkłady.

Zobacz w księgarni: Teaching Little Fingers To Play Disney Tunes - Glenda Austin

The Phillip Keveren Series: Disney Favorites (Big-Note Piano)

The Phillip Keveren Series: Disney Favorites

Po drugie: Disney Favorites. To wydanie w serii Big-Note Piano, czyli po prostu - z dużymi nutami. Znajdziecie tutaj 10 piosenek, między innymi kołysankę “Remember me” z Coco i “Let it go” z Królowej Lodu. Utwory zostały przygotowane przez Phillip’a Keveren’a, doświadczonego aranżera i kompozytora, który opracował dla wydawnictwa Hal Leonard blisko 100 publikacji.

Zobacz w księgarni: The Phillip Keveren Series: Disney Favorites (Big-Note Piano)

Disney Mega Hit Movies: For Easy Piano - piosenki z bajek Disneya

Disney Mega Hit Movies: For Easy Piano

Dla pianistów z trochę większą wprawą rekomendujemy: Disney Mega Hit Movies: For Easy Piano. To prawie 300 stron i 38 piosenek z Toy Story, Mulan, czy Herculesa, z tekstami i dodatkowo z chwytami gitarowymi. Kilkadziesiąt godzin radosnego grania zapewnione.

Zobacz w księgarni: Disney Mega Hit Movies: For Easy Piano

The Disney Collection

The Disney Collection

Jeszcze bardziej imponujący zbiór, który zmieścił aż 60 piosenek, to The Disney Collection. To również publikacja PVG (piano-vocal-guitar), a więc z nutami na fortepian, tekstem piosenek i chwytami gitarowymi, z tym że chwyty zaprezentowane są tutaj również graficzne. Takie małe, a przydatne ułatwienie dla akompaniującego gitarzysty. Zajrzyjcie na stronę produktu, aby zobaczyć pełen spis treści. Wspomnę jedynie, że znaleźć tu można sporo Disneyowych klasyków, jak “Give A Little Whistle” z Pinokia, czy “Supercalifragilisticexpialidocious” z Marry Poppins.

Zobacz w księgarni: The Disney Collection

The Best Of Disney (PVG) - 30 Classic Songs

The Best Of Disney (PVG) - 30 Classic Songs

Wymienimy tutaj jeszcze jeden chętnie wybierany zbiór nut: The Best Of Disney (PVG) - 30 Classic Songs. Zgodnie z nazwą, znajdziecie tutaj 30 klasycznych przebojów Disneya, a więc wiele takich sprzed kilkunastu lat. Znalazło się jednak miejsce także na “Let It Go” z Krainy Lodu. Akordy gitarowe i w tym wydaniu przedstawione są graficznie.

Zobacz w księgarni: The Best Of Disney (PVG) - 30 Classic Songs

Pamiętajcie, że w naszym sklepie zawsze możecie podejrzeć spis treści danego wydania oraz strony z samymi nutami. Jedno opracowanie może przecież przekonać Was bardziej niż inne, nie wspominając o tym, że w przypadku Disneya obecność tej, a nie innej piosenki może być decydująca.

Na koniec chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na wydawnictwa poświęcone jednemu tylko filmowi. Jeśli jesteście fanami konkretnie Toy Story, czy Mary Poppins, poszukajcie koniecznie tych nut w naszej księgarni. Są one wydawane z dużą starannością, często wzbogacone fotosami z filmu lub ilustracjami. Prawdziwe perełki do kolekcji!
Każdą publikację tego typu jest u nas dostępna w przynajmniej trzech wersjach:
- Easy Piano - najprostsze opracowanie,
- PVG - opracowanie trochę bardziej zaawansowane, zawsze z tekstami i akordami gitarowymi,
- Big Note - idealne dla najmłodszych, z dużymi nutami.
Poniżej podrzucamy wydania związane z trzema produkcjami Disneya, które w ostatnim roku cieszyły się największą popularnością.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium