Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Bajkowe nutki - nowa książka Lidii Bajkowskiej

0
Bajkowe nutki - nowa książka Lidii Bajkowskiej

"Opracowując książkę „Bajka o Piosence i Nutkach” chciałam wprowadzić najmłodszych w świat muzyki w sposób prosty i naturalny, używając języka obrazkowego, który najlepiej dociera do świadomości dziecka." - to słowa Lidii Bajkowskiej o książce, która wprowadza dzieci w świat nut i podbija dziecięce serca. Nuty posiadające własne imiona i miejsce w świecie, kraina wysokich i niskich dźwięków wyrażanych przez znane dziecku zwierzęta, operowanie na skojarzeniach, wyobraźni i osadzenie całej teorii muzycznej w świecie znanym i bliskim dziecku sprawia, że Bajka jest doskonałym narzędziem angażującym wszystkie zmysły oraz umysł dziecka.

Podczas zajęć nie skupiamy się na nauce samych pojęć, tylko od początku najważniejsze staje się praktyczne zastosowanie teorii. Bajka sprawia, że abstrakcyjne pojęcia muzyczne stają się zrozumiałe, nie tylko przez uosobienie nut, nadanie im imion, ale przez praktyczne układanie z nich melodii. Od pierwszych zajęć pokazujemy dziecku, że znajomość nut, pojęć muzycznych pozwala rozumieć i tworzyć muzykę.

Dzieci pracujące metodą Lidii Bajkowskiej komponują proste, ale swoje melodie od początku nauki gry na fortepianie czy pianinie. Kontakt z instrumentem nie jest przez to monotonny czy nudny. Dzieci dostrzegają, że to czego się nauczą mogą od razu wykorzystać do twórczego wyrażania swoich emocji. W ten sposób dzieci zmieniają się w kompozytorów!


I tak oto powstał materiał, który zebrała w swojej nowej książce Lidia Bajkowska. 35 miniaturek fortepianowych napisanych przez dzieci i skierowanych do dzieci to właśnie wydana w dwóch językach książka "Bajkowe nutki". Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Bajki o Piosence i nutkach to znacie 4 proste dziecięce kompozycje zamieszczone w książce. Teraz do Waszych rąk trafia aż 35 takich utworów. Mają różny stopień trudności i są doskonałym materiałem do ćwiczeń na zajęciach gry na pianinie czy do samodzielnego wygrywania melodii w domu. I oczywiście zachęcają do tworzenia, do układania nut w melodie, do opisywania świata dźwiękami.Bajkowe nutki będą w sprzedaży w naszej księgarni muzycznej Alenuty.pl w II kwartale 2016 roku!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium