Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Bajki muzyczne - 5 wartościowych opowieści z Krainy Muzyki

0
Bajki muzyczne - 5 najciekawszych opowieści z Krainy Muzyki

Po raz kolejny wzięłam do ręki Bajkę o Piosence i nutkach i usiadłam z moim synkiem - przedszkolakiem przy pianinie. Otworzyła się przed nami muzyczna kraina pełna dźwięków. Bajka to przecież doskonała forma wprowadzania dzieci w świat niełatwych pojęć i przybliżania im tego, co nas otacza. Poszukam książek, które pozwolą opowiedzieć o muzycznej krainie w sposób ciekawy i inspirujący.

Sięgnęłam zatem po Wesołe instrumenty - książkę, która w ciekawy sposób, często wierszem opowiada o wszystkich instrumentach, które pojawiają się w orkiestrze. Dzięki płycie dołączonej do książki mogliśmy razem z moim przedszkolakiem usłyszeć głosy tych wszystkich instrumentów.

wesołe instrumenty wesołe instrumenty

A potem zaczęliśmy bawić się w teatr i przyszło mi do głowy, aby sięgnąć po Bajki Baletowe i przez nie pokazać, że w muzycznej krainie mieszka również taniec, nieodłączny brat muzyki i jej wierny towarzysz.

bajki baletowe

A kiedy już wirowaliśmy tańcząc w naszym pokoju z pianinem synek poprosił, abym opowiedziała mu o nutach, kluczach, które otwierają krainę wysokich i niskich dźwięków i może jeszcze o innych ciekawych znaczkach jakie zobaczyliśmy wspólnie wśród nut zapisanych na pięciolinii. Z pomocą przyszła nam Dżdżownica Akolada, która o muzyce opowiada.

dżdżownica akolada o muzyce opowiada

Zmęczeni tańcami i opowieściami usiedliśmy w końcu na fotelu, a do pianina zaprosiliśmy pana Fryderyka. Co prawda on grał na fortepianie, ale przyjął od nas zaproszenie i zagrał Preludium deszczowe. A pani Wanda Chotomska opowiedziała nam historię Muzyki Pana Chopina. A potem jeszcze opowiedziała nam o Panu Karolu Szymanowskim.

muzyka pana chopina muzyka pana szymanowskiego

Deszcz za oknem dzwonił o parapet. Synek zeskoczył z moich kolan i pobiegł do swojego pokoju, żeby po chwili przynieść małą flagę, którą zrobił w przedszkolu na zajęciach. I przypomniała mi się wówczas jeszcze jedna książka - o naszym hymnie narodowym, o Mazurku Dąbrowskiego. Historia prawdziwa, ciekawie opowiedziana i hymn w swojej pierwotnej wersji nagrany na płycie. Przeczytam ją dzieciom na zajęciach w szkole i zrobimy przedstawienie o Hymnie narodowym na 11 listopada!

Mazurek Dąbrowskiego

Kraina muzyki jest bogata w dźwięki najróżniejszych instrumentów, a Chopin i Szymanowski potrafili pięknie układać te dźwięki w utwory. Dżdżownica Akolada ciekawie opowiada o muzycznym języku. A Taniec przenosi muzykę w świat gestów.

Zapraszam Was do opowiadania dzieciom o Muzyce, w sposób który zainspiruje je do śpiewania, grania na instrumentach i tańczenia! Bajki i opowieści o muzyce znajdziecie w >>> naszej księgarni

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium