Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

7 najciekawszych zbiorów pieśni patriotycznych i żołnierskich

0
7 godnych polecenia zbiorów pieśni patriotycznych i żołnierskich

Od bardzo dawna piosenka o zabarwieniu narodowościowym towarzyszyła Polakom w życiu codziennym. Nasza historia z uwagi na 123 lata niewoli i zawieruchy powstańcze, wojenne obfituje w melodie patriotyczne i żołnierskie. Sięgamy do nich najczęściej podczas świąt narodowych, ale wiele wybrzmiewa również przy ogniskach i na wakacyjnych szlakach.

Kultywowanie tradycji historycznych, przekazywanie ważnych dla naszego narodu wartości niejednokrotnie odbywa się właśnie przez śpiew, wraz ze słowami piosenki. Dlatego dziś słów kilka poświęcimy pieśni patriotycznej. Do najciekawszych publikacji o tematyce patriotycznej, a skierowanych do dzieci i młodzieży są trzy pozycje: Łatwe piosenki patriotyczne na fortepianMazurek Dąbrowskiego - nasz Hymn narodowy oraz Oni mieli naście lat - piosenki powstańcze.

Łatwe piosenki patriotyczne na fortepianMazurek Dąbrowskiego - StrzałkowskaOni mieli naście lat - piosenki powstańcze

Łatwe piosenki na fortepian to zbiorek 21 piosenek i pieśni przygotowanych dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę gry na fortepianie. Publikacja ma na celu przypomnienie i przybliżenie tak mało popularnej w dzisiejszych czasach tematyki patriotycznej.

Nad książką pani Małgorzaty Strzałkowskiej Mazurek Dąbrowskiego - nasz hymn narodowy pochyliliśmy się bardziej szczegółowo w zeszłym roku. Teraz dopowiemy jedynie, że książka ta jest niesamowitym kompendium wiedzy o naszym hymnie napisanym skierowanym do dzieci i młodzieży. Może pomóc w aranżacji ciekawych zajęć historycznych.

Oni mieli naście lat - wyjątkowa książka, która przedstawia współczesnym nastolatkom ich rówieśników, których dzieciństwo przypadło na lata II wojny światowej. Znalazły się tu najbardziej znane piosenki powstańcze wraz z nutami. Poza tym historię powstańców opowiadają zdjęcia, dokumenty, wiersze i fragmenty pamiętników. Płyta CD zawiera nagrania piosenek, do których nuty i słowa znalazły się w książce. Ta publikacja to swoiste muzeum powstańcze. Stanowi bardzo dobry materiał do przeprowadzenia ciekawej lekcji historii

Pozostałe 3 tytuły wśród wyróżnianych przez nas zbiorów pieśni patriotycznych to: Ojczyzno ma - śpiewnik, 55 pieśni patriotycznych z chwytami gitarowymi, Przybyli ułani pod okienko:

Ojczyzno ma - śpiewnik55 pieśni patriotycznych55 pieśni patriotycznych

Ojczyzno ma i 55 pieśni patriotycznych to typowe śpiewnik, które poza tekstem pieśni i piosenek zawierają również chwyty gitarowe, a publikacja 55 pieśni - również diagramy klawiszowe. Stwarza to możliwość wspólnego muzykowania podczas śpiewu, któremu może towarzyszyć gitara czy pianino.

Ostatnia z 7 polecanych przez nas śpiewników i książek związanych z piosenką patriotyczną to śpiewnik z dołączonymi dwoma płytami CD noszący tytuł: Serce w plecaku - pieśni i piosenki każdego Polaka.

Serce w plecakuSerce w plecaku

W książce - śpiewniku zebrane zostały popularne pieśni związane z historią Polski orz znane wszystkim dawne piosenki ludowe i dworskie. Niech piosenka opowie historię. Do każdej piosenki dołączono propozycję ćwiczeń i zadań (plastycznych, inscenizacyjnych, tanecznych) przez co poznawanie utworów a przez nie historii Polski będzie dobrą zabawą. Do książki dołączono dwie płyty CD na których znajdziecie wykonania utworów w wykonaniu dzieci, a także wersje instrumentalne piosenek.

Pozostaje nam tylko zakończyć słowami: niech piosenka opowie historię! Zapraszam do obejrzenia wszystkich publikacji w kategorii >>> pieśni patriotyczne.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium