Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! DARMOWA dostawa już od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

6 najpopularniejszych muzycznych nagród szkolnych na koniec roku

0
6 najpopularniejszych muzycznych nagród szkolnych na koniec roku

[aktualizacja wpisu marzec 2022 rok] Nagrody szkolne to temat bardzo gorący szczególnie w czerwcu, kiedy na horyzoncie widać już koniec roku szkolnego i wakacje. Podsumowujemy wówczas wszystko, co wydarzyło się przez ostatnie 10 miesięcy w szkole i na zajęciach dodatkowych. Chcemy docenić pracę i zaangażowanie w naukę, w zdobywanie umiejętności, podkreślić jak ważny był to proces i obdarować dzieci i młodzież choćby drobnym upominkiem. Udział w szkolnych akcjach i konkursach to również powód do poszukiwania ciekawego pomysłu na nagrody. Dobrym miejscem do takich poszukiwań jest stworzona w naszej księgarni kategoria >>> nagrody szkolne i konkursowe.

Po jakie produkty najczęściej sięgamy myśląc o nagrodach muzycznych na koniec roku szkolnego?

Przeglądając zamówienia, które złożyli Klienci naszej księgarni w ostatnim roku, wybrałam 6 rodzajów nagród muzycznych, które cieszą się największą popularnością i jednocześnie są ciekawą, niestandardową propozycją dla mniejszych i większych miłośników muzyki. Wśród nich znajdziecie album poświęcony muzyce, opowieść o kompozytorach i epokach muzycznych podaną w humorystyczny sposób, a także gadżety z muzycznym akcentem. 

Oddaję do Waszych rąk listę nagród mając nadzieję, że pomoże w wyborze ciekawych upominków dla dzieci:

1. Niekwestionowanym numerem 1 wśród nagród szkolnych jest wydanie albumowe Atlas muzyki autorstwa Oskara Łapety
Zawiera krótkie, ale bogate treściowo notatki o 100 najsłynniejszych utworach muzyki klasycznej od XVII wieku do czasów współczesnych. Ich autorem jest muzykolog i pedagog Oskar Łapeta. Książka poza przystępnie napisanymi tekstami zawiera piękne ilustracje związane z danym dziełem muzycznym lub jej twórcą oraz QR kody, które umożliwiają odsłuchanie omawianego utworu.

Atlas muzyki - 100 najsłynniejszych utworów klasycznych - Oscar Łapeta Atlas muzyki - 100 najsłynniejszych utworów klasycznych - Oscar Łapeta Atlas muzyki - 100 najsłynniejszych utworów klasycznych - Oscar Łapeta

2. Wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej (11-15 lat) dużą popularnością cieszą się książki autorstwa Davida Barbera: Bach Beethoven i inne chłopaki oraz Zygzakiem przez muzykę. Autorowi udało się w nieszablonowy sposób opisać poszczególne epoki historii muzyki. Posługując się zabawnym (młodzieżowym) językiem dotarł z trudną historyczną wiedzą do młodzieży przedstawiając postaci najważniejszych kompozytorów oraz epoki w jakich żyli i tworzyli:

Bach, Beethoven i inne chłopaki czyli historia muzyki wyłożona wreszcie jak należy - nagrody szkolne Zygzakiem przez muzykę

3. Młodsze dzieci z pewnością zainteresują trzy książki z gatunku encyklopedii. Nie są to jednak nudne notatki w grubej książce pełnej kolorowych obrazków, którą szybko po zakończeniu roku szkolnego odstawia się na półkę. Autorzy każdej z nich znają się na rzeczy, dlatego przedstawili świat muzyki i jej twórców za pomocą pytań i ciekawych krótkich opowieści. W leksykonie Muzyka jak to działa poznajemy odpowiedzi na 15 wnikliwych pytań zadanych przez dzieci na temat muzyki.

Albumowe wydanie encyklopedii dla dzieci Jaki to instrument? to propozycja dla tych, którzy chcą poznać więcej niż 10 najpopularniejszych instrumentów. W książce autor opisuje ich aż 60! Można zobaczyć jak wyglądają, bo do opisu dołączone są świetnie wykonane ilustracje. Każdy instrument opatrzony został również ciekawostką z nim związaną. To dobry wybór dla starszych dzieci, które interesują się muzyka, szczególnie z perspektywy instrumentu.

Natomiast Historia muzyki dla dzieci to niecodzienna muzyczna podróż dookoła świata, w której dzieci spotkają niezwykłych kompozytorów i wykonawców szukając wraz z nimi odpowiedzi na ważne pytania: Czym jest muzyka i dlaczego ją tworzymy? Opowieść nie ogranicza się tylko do największych twórców muzyki klasycznej, ale zostaje mocno osadzona także we współczesności: od Bacha do Billie Eilish, od Mozarta do Miriam Makeby - artystów tych bowiem łączy miłość do muzyki.

Muzyka jak to działa - nagrody szkolne Jaki to instrument - nagrody szkolne Historia muzyki dla dzieci - nagrody szkolne

4. Intrygującą propozycją dla młodzieży jest natomiast książka autorstwa Danuty Gwizdalanki Symfonia na 444 głosy Jest to wielogłosowa opowieść o muzyce. No bo jak inaczej opisać książkę, w której autorka zgromadziła 444 wypowiedzi na temat muzyki? Są wśród nich współcześni blogerzy i muzycy, ale także Pitagoras, Bach, Strawiński czy Mozart.

Jeżeli zamiast książki poszukujesz pięknie wydanego albumu, to szczerze polecam ten autorstwa muzykologa Oskara Łapety Historia muzyki. Książka jest bogato ilustrowanym kompendium wiedzy o muzyce klasycznej. Znajdziecie w niej wyczerpujące i ciekawe opisy form oraz stylów muzycznych, informacje na temat najsłynniejszych kompozytorów i muzyków oraz ich dzieł, począwszy od starożytności, aż do czasów współczesnych.

Symfonia na 444 głosy - nagrody muzyczne Historia muzyki - album o muzyce autorstwa Oskara Łapety

5. Poza książkami dzieci bardzo lubią łamigłówki i zagadki. Zatem wymarzoną nagrodą jest Wielka księga zadań Chopinowskich, w której nie brakuje twórczych wyzwań dla małych miłośników muzyki. Zadania dotyczą życia i twórczości Fryderyka Chopina, jego muzyki. Są wśród nich krzyżówki, łamigłówki, rysunki, zgadywanki, rebusy i wiele innych wyzwań.

100 zagadek muzycznych to druga, równie popularna, łamigłówkowa pozycja w księgarni, która sprawia dzieciom wiele frajdy! Zagadki i zadania w tym zeszycie są związane z szeroko pojętą muzyką i dotyczą pojęć muzycznych, instrumentów, kompozytorów.

Wielka księga zadań Chopinowskich - łamigłówki i zadania muzyczne 100 muzycznych zagadek - muzyczne łamigłówki

6. Ostatnie miejsce na naszej liście zajmują drobne upominki i gadżety muzyczne. To produkty, które najczęściej wybieracie na nagrody szkolne. Trudno wskazać tu jeden przedmiot. Dlatego prezentuję kilka grup gadżetów, które cieszą się największą popularnością. Zaliczam do nich piórnik z nutami (metalowy i materiałowy), muzyczną podkładkę pod mysz oraz zestawy szkolne różnej wielkości. W zestawie podstawowym znajdziesz notes, ołówek i gumkę, a w większych zestawach również temperówkę i piórnik. Kolorowe notesy w pięciolinię lub w kratkę to kolejny drobny i jednocześnie praktyczny upominek. Podobnie jak temperówka w kształcie fortepianu, która doskonale naostrzy każdy ołówek, czy piękny ołówek z magnetyczną końcówką, który odłożony na pulpicie, nigdy się nie gubi:

Piórnik okrągły kremowy w nuty - nagrody muzyczne Piórnik metalowy z motywem klawiatury fortepianowej, I Love Music - nagrody muzyczne Piórnik okrągły czarny w nuty - nagrody muzyczne

Zestaw szkolny mały - motyw klawiatura fortepianu Muzyczna podkładka pod mysz Niech prowadzi Cię muzyka

Notes w kratkę A6 Ptaszki Notes w kratkę A6 Huśtawka Notes w kratkę A6 Klawiatura

Temperówka - fortepian Ołówek magnetyczny z napisem All I Need Is Music

Warto, abyście zwrócili uwagę również na teczki, skoroszyty i poręczne plecaki - worki. Teczki mają kilkanaście wzorów zarówno nutowych - teczki z nutami i autografami kompozytorów (Chopin, Paderewski, Szymanowski i Lutosławski) - jak również obrazkowych (skrzypce, akordeonista, kwartet smyczkowy). Większość z nich ma dwa wymiary do wyboru: A4 - mieści standardowy wymiar kartek oraz N4 - rozmiar bardzo popularny dla nut. A teczka to takie sprytne rozwiązanie na miejsce do przechowywania nut, aby nie gubiły się i pozwalały szybko się odnaleźć.

Teczka Kwartet Wesołych smyków  Teczka tekturowa z fragmentem utworu i autografem Paderewskiego Teczka czarna ze skrzypcami i napisem We love

Inną propozycją alternatywną dla teczek są skoroszyty. Są one popularne szczególnie wśród chórzystów. W księgarni posiadamy skoroszyty miękkie i twarde o różnej grubości. Korzystając z "koszulek" albo wpinając kartki bezpośrednio do skoroszytu, można w nich przechowywać notatki, nuty, rysunki i inne skarby młodego muzyka.

Segregator skoroszyt biały w nuty A4 Segregator skoroszyt beżowy w nuty A4

Ostatnią propozycją ciekawych i praktycznych nagród konkursowych i szkolnych są plecaki wykonane z poliestru odpornego na zabrudzenia oraz przetarcia. Plecaki są często nazywane również workami, mają bowiem sznurki umożliwiające noszenie ich na plecach, jak i w ręce. Poza główną kieszenią plecak taki posiada jeszcze dodatkową przednią kieszeń zapinaną na zamek. Ozdobione muzycznymi cytatami czy hasłami stanowią świetny i praktyczny element codziennego wyposażenia mniejszego i większego instrumentalisty.

Czarny plecak worek Chopin bag Granatowy plecak worek Muzyka nie może

A co w sytuacji, gdy chciałbyś podarować nuty, ale nie wiesz które sprawią największą radość? Możesz wówczas wybrać karty podarunkowe i w ten sposób osoba obdarowana będzie mogła sama dokonać wyboru prezentu.

Wszystkie proponowane przeze mnie upominki, prezenty w postaci nut, książek i gadżetów, które mogą ucieszyć dzieci i młodzież znajdziecie w kategorii >>> NAGRODY SZKOLNE I KONKURSOWE

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium