Kategorie wpisów
Newsletter
Napiszemy do Ciebie o nowościach w nutach i książkach muzycznych.

5 sprawdzonych sposobów na nudę - zobacz pomoce dydaktyczne, które uwielbiają dzieci

0
Pomoce dydaktyczne, z którymi przejdziesz niejeden kryzys ucznia

Wyobraźcie sobie dziecko, które na widok łakoci wesoło podryguje i wyrywa się z rąk rodziców. Uśmiech na jego twarzy widoczny jest z daleka. Czy muzyka może być równie “smaczna”? My uważamy, że tak! Lecz degustacji dźwięków trzeba się nauczyć. Dopiero wtedy stajemy się prawdziwymi koneserami. Co zyskujemy? Ano coś bardzo cennego! Jednak czy można zasmakować muzykę? Być może brzmi trochę abstrakcyjnie, ale jest prawdziwe. Tylko wtedy, gdy odbieramy ją różnymi zmysłami, rodzi się ta niezwykła, unikatowa radość. Dziecko, które odczuwa pozytywne emocje podczas lekcji gry na instrumencie, będzie w większym stopniu angażować się w pracę nad utworem, będzie też kreatywne i chętne do przezwyciężania swoich ograniczeń. Będzie czerpać przyjemność z grania!

Pobudź z nami radość muzykowania!

Wróćmy do radości jaką wzbudza długo wyczekiwany łakoć. Wielkim szczęściem jest móc taką radość odczuwać podczas grania na instrumencie. Ale jak długa musi być droga mozolnego ćwiczenia, by poczuć tak ogromną euforię z odczuwania muzyki? I co jeśli dodatkowo przychodzą dni, kiedy dziecku po prostu nie chce się po raz kolejny zasiąść do instrumentu? Wtedy “ zmuszanie” do ćwiczenia etiud, czy utworów, które wymagają intensywnego wysiłku umysłowego może przynieść negatywny skutek. Na szczęście na ratunek przychodzą pomoce dydaktyczne skutecznie pobudzające motywację dziecka. Młody muzyk potrzebuje różnych bodźców kształcących jego dojrzałość muzyczną. Ważne są muzyczne rozmowy, zwracanie uwagi dziecka na konkretne zjawiska muzyczne, pokazywanie muzyki z różnych, czasem nietypowych stron. Ciągłe pobudzanie oraz wzmaganie jego wrodzonej ciekawości, powoduje, że urośnie w nim ziarenko miłości do muzyki.

Sposoby na przesilenie wiosenne

Z racji na obecnie panujące przesilenie wiosenne - co widoczne jest nawet u młodych adeptów gry - wybraliśmy dla Was wspaniałe pomoce dydaktyczne. Dzięki nim przetrwacie chwile kryzysu ucznia, albo po prostu będą twórczym dodatkiem do lekcji. 

1. Puzzle

To niezwykły sposób na kreatywne spędzenie czasu z młodym instrumentalistą. Układanie puzzli podczas lekcji to tylko z pozoru stracony czas. Z tyłu głowy przychodzą myśli: nie zdążymy z programem… trzeba wyćwiczyć mnóstwo miejsc… musimy popracować nad prawidłową techniką gry….. ale ta druga strona medalu to nawiązanie szczególnej więzi z uczniem. Podczas układania puzzli mamy czas porozmawiać na tematy związane z muzyką, posłuchać nagrań. Wyjście poza schemat może przynieść wspaniałe efekty.

 

Puzzle dla dzieci Puzzle obserwacyjne Odwiedzamy Operę

2. Rysowanie z muzyką w tle. Rewelacja!

Kolorowanka Instrumenty

Zdarza się, że dziecku ciężko jest skupić się na słuchaniu muzyki. By ją zrozumieć często potrzebuje jakiejś aktywności. Kolorowanki, które znajdziesz w księgarni Alenuty.pl przeniosą młodego adepta sztuki w świat muzyki z czasów, których nie zna. Przybliżą również wygląd ubiorów w danym okresie muzycznym i zapoznają z wyglądem instrumentów. Ideałem będzie wykorzystać muzykę, która odda charakter danej malowanki. Zdradzę jeszcze jeden trik, który dzieci uwielbiają. Zamieńcie kredki na…. mak, kaszę manną, sreberka / folię aluminiową. Co Wy na to? Jesteś w stanie przymknąć oko na mały bałagan? Takie wyklejanki na długo pozostaną w pamięci dziecka.

Zobacz w księgarni: Kolorowanka Instrumenty

 

Jak narysować Fryderyka Chopina? - instrukcja dla dzieci

“Jak narysować Chopina instrukcja dla dzieci”. Napiszę krótko! Ta książka to Hit. Napisana z humorem, skutecznie zachęca do zmierzenia się z portretem Fryderyka. "Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej…” Dzięki tej książce rysować każdy może … Dajemy gwarancję, że będziecie się przy tym wyśmienicie bawić. Do kogo jest skierowana? Do wszystkich! Dosłownie:)

 

Zobacz w księgarni: Jak narysować Fryderyka Chopina? - instrukcja dla dzieci

3. Gry

Zdrowa rywalizacja to świetny sposób na naukę pojęć i doskonałą zabawę. Zresztą dzieci uwielbiają rywalizować, a przecież pojęcia muzyczne lubią im się mieszać. Dlatego dobrze jest poszukać różnych sposobów, by móc serwować trudne słowa w lekkostrawny sposób. Ciekawie podana wiedza pozostanie na dłużej w pamięci małego muzyka i dodatkowo będzie wywoływać pozytywne odczucia i wspomnienia.

 

Gra Domino symbole muzyczne Muzyczna gra memory - symbole muzyczne

4. Zagadki

100 muzycznych zagadek - muzyczne łamigłówki

Dzieci uwielbiają łamigłówki i zagadki, stąd nie możemy zapomnieć, by Wam pokazać “100 muzycznych zagadek” Tomasza Trojanowskiego. Rozwiązywanie zagadek wywołuje radość, która sprzyja zaangażowaniu we wszelkie aktywności intelektualne i artystyczne. 

 

 

Zobacz w księgarni: 100 muzycznych zagadek - muzyczne łamigłówki

5. Intrygująca historia muzyki

Z historii muzyki dla wszystkich - wierszyki

Z tą książką historia muzyki już nigdy nie będzie trudna. 'Z historii muzyki' to przepięknie wydana, pierwsza rymowana historia muzyki. Ciekawe ilustracje oraz pełne humoru wierszyki powodują, że poznawanie historii muzyki jest świetną zabawą. Publikacja ta, to nie tylko nietypowy, ale w swej oryginalności świetny sposób na pierwsze spotkanie najmłodszych czytelników z muzyką oraz sposób na spojrzenie na jej dzieje z dystansem i przymrużeniem oka.

 

Zobacz w księgarni: Z historii muzyki dla wszystkich - wierszyki

 

Dlaczego tak stawiamy na radość w czasie nauki? Dlatego, że radość sprzyja kreatywności, pokonywaniu własnych barier oraz pobudza zaangażowanie gry na instrumencie. Dzięki radości pojawia się zainteresowanie oraz chęć do poszukiwania nowych informacji i zdobywania unikalnych doświadczeń. Po takich muzycznych spotkaniach dziecko jest w stanie poczuć muzykę, a nawet ją zasmakować. Bez problemu wyobrazi sobie jej smak uaktywniając odpowiednie kubki smakowe.

Życzymy Wam zasmakowania się w muzyce i niesłabnącej radości z jej wykonywania!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl