Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata! Wysyłamy za DARMO od 299 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

3 książki, które inspirują do prowadzenia niezapomnianych muzycznych zajęć

0
3 książki, które inspirują do prowadzenia niezapomnianych muzycznych zajęć

Obiecałam opowiedzieć o 3 książkach, które pomogą, podpowiedzą, zainspirują do tworzenia zajęć bogatych muzycznie i jednocześnie dostosowanych do potrzeb dzieci. Mając w pamięci spotkania z nauczycielami muzyki podczas konferencji czy warsztatów wiem, jak bardzo szukacie ciekawych rozwiązań. Oto kilka naszych księgarskich podpowiedzi:

1. Bum Bum Przedszkole czyli instrukcje muzycznych zabaw dla najmłodszych oraz Piosenki i zabawy edukacyjne na Bum Bum Rurki

Obie książki zawierają sporo scenariuszy zabaw muzycznych z wykorzystaniem Bum Bum Rurek czy innych kolorowych instrumentów tworzonych w systemie ChromaNotes. Bum Bum Rurki czyli kolorowe, różnej długości tuby są doskonale nastrojonym instrumentem, który pozwala łączyć muzykę z plastyką. Zapewnia dziecku poznawanie muzycznego świata dźwięków nie ograniczając jednocześnie jego ruchliwości. Bum Bum Rurki zapraszają dzieci do uderzenia, podskakiwania, tańczenia czyli dają radość z obcowania z prostym instrumentem, a jednocześnie oswajają z poszczególnymi elementami muzyki.

 

W naszej księgarni znajdziecie również >>> śpiewniki z nutami do znanych piosenek oraz melodii ludowych i kolęd w opracowaniu na Bum Bum Rurki a nawet muzyczną grę komputerową Przybij rurkę.

2. Edukacja plastyczno-muzyczna - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane

Autorki książki przedstawiają szereg prostych zabaw do wykorzystania podczas zajęć edukacji artystycznej dzieci. Odwołują się przy tym do roli jaką edukacja muzyczna i plastyczna powinny spełniać w rozwoju osobowości dziecka. Przy każdej zabawie oprócz opisu znajdziecie wyróżnione główne cele jakim ma służyć. Wiele zabaw zawiera również uwagi autorek odnośnie ich przeprowadzenia czy modyfikacji oraz materiałów koniecznych do realizacji poszczególnych zabaw i gier.

3. Bajkowa podróż w krainę muzyki

Książka autorstwa Barbary Prasowskiej-Zeidler wydawnictwa Harmonia to nie tylko gotowe scenariusze zajęć muzycznych, ale również duża dawka wiedzy na temat rozwoju muzycznego dziecka oparta na metodzie Dalcroze'a. Scenariusze zainspirowane są bajkami czyli formą literacką najbliższą dziecku. Autorka w proponowanych scenariuszach zajęć łączy muzykę i ruch, muzyce oddając rolę przewodnią i inspirującą. Ruch stanowi obraz muzyki. Wszystko to pozwala na rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej i wprowadza dziecko w świat muzycznych doznań i pojęć.

A dodatkowo na zakończenie tych podpowiedzi i prezentacji pokażę Wam jeszcze nowość od wydawnictwa Impuls:
Piosenki, zabawy i scenki w przedszkolu, w szkole i w domu autorstwa Krystyny Grochowalskiej-Wojciechowskiej. W Wasze ręce trafia 51 autorskich piosenek pani Krystyny opracowanych w formie zabaw, opatrzonych komentarzem. Nowe nieznane piosenki będą dla Was inspirujące. Wkomponowanie ich w program przedszkolny lub wykorzystanie podczas zajęć w świetlicy czy nawet podczas urodzin dziecięcych uatrakcyjni muzycznie dane spotkanie. Książka zawiera zapis nutowy każdej piosenki, słowa i opis zabawy.

Mam nadzieję, że powyższe pomysły książkowe będą dla Was wsparciem i inspiracją w prowadzeniu zajęć muzycznych. I oby nigdy nie zabrakło nam i dzieciakom muzyki i muzycznej wrażliwości!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium