Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

100 lat Disneya - nuty do kultowych przebojów najpiękniejszych ekranizacji

0
100 lat Disneya - nuty do kultowych przebojów najpiękniejszych ekranizacji

W 1923 roku świat poznał nazwisko, które na zawsze zmieniło oblicze rozrywki - bracia Walt i Roy Oliver Disney założyli Walt Disney Company. W 2023 roku, świętujemy 100-lecie powstania Disneya, który z małego studia animacyjnego przekształcił się w jedno z najpotężniejszych przedsiębiorstw rozrywkowych na świecie.

Jednym z kluczowych elementów przyczyniających się do trwałego sukcesu Disneya jest długoletnie partnerstwo z wydawnictwem Hal Leonard - ekskluzywnym dystrybutorem muzyki drukowanej związanej z Disneyem od lat 70. XX wieku. To dzięki tej współpracy możemy cieszyć się nutami do klasycznych bajek i współczesnych ekranizacji, a także mamy możliwość by osobiście odtworzyć najpiękniejsze melodie w najróżniejszych aranżacjach i na dowolnym instrumencie. Z okazji jubileuszu Disneya Hal Leonard przygotował kolekcjonerski zbiór piosenek, "Disney 100 Songs", który jest już dostępny do zamówienia w naszej księgarni.

Ten jubileusz to doskonała okazja, aby zagłębić się w bogatą ofertę produkcji Walta Disneya, obejmującą klasyki takie jak "Król Lew" czy "Piękna i Bestia", nowe hity, wśród których znajdują się "Kraina Lodu", "Moana" i "Encanto", a także tytuły ze świata Gwiezdnych Wojen czy Marvela - dla każdego fana Disneya znajdzie się coś wyjątkowego. Poniżej przedstawiamy kilka z najnowszych i najlepiej sprzedających się Disneyowskich pozycji w naszej księgarni muzycznej. Celebrujmy razem 100 lat magicznych historii, pięknej animacji i niezapomnianej muzyki. Chcemy zaprosić Cię do wspólnego świętowania, odkrywając nowe piosenki i powracając do sentymentalnych melodii sprzed dziesiątek lat.

Disney 100 Songs - antologia stu piosenek z filmów animowanych - śpiewnik z nutami na głos, akordy gitarowe i słowa - twarda oprawa z kolorowymi ilustracjami

W związku z obchodami 100. rocznicy Disneya, legendarne studio przygotowało coś wyjątkowego dla wszystkich miłośników muzyki filmowej. "Disney 100 Songs" to niezwykła antologia stu piosenek z kultowych filmów animowanych zebrana dla fanów tych wyjątkowych ekranizacji. Kolekcjonerskie wydanie w twardej oprawie obejmuje całe spektrum muzycznych doświadczeń dostarczanych przez Disneya na przestrzeni dekad. Książkę rozpoczyna przedmowa kompozytora i legendy Disneya - Alana Menkena oraz słowa producenta nadzorującego Walt Disney Records - Randy'ego Thorntona. Antologia zawiera aż 100 utworów, po jednym z każdego roku działalności Disneya. Poszczególne utwory zaprezentowane zostały w zapisie nutowym wzbogaconym o akordy oraz pełne teksty piosenek. Wydanie jest świetnie zilustrowane kolorowymi grafikami z danego filmu czy animacji, a każda z piosenek posiada rzetelne informacje odnośnie autorów tekstu, muzyki oraz słów.

Disney Peaceful Piano Solos - 34 piosenki Disneya - nuty na fortepian - Jerry Cleveland

Wyjątkowa kolekcja 34 najpopularniejszych piosenek z Disneyowskich filmów i bajek w delikatnych, relaksacyjnych aranżacjach. Antologia obejmuje nuty opracowane na fortepianie solo dla średnio zaawansowanych pianistów. Różnorodność pod względem rytmu, skali, tonacji czy charakteru pozwala na szeroki wybór utworu na każdą okazję.

Disney Goes Classical for Solo Piano - piosenki Disneya zaaranżowane w stylu muzyki klasycznej - nuty na fortepian

Disney Goes Classical prezentuje 15 kultowych tematów Disneya w klasycznych wersjach zaaranżowanych na fortepian solo. Zbiór stanowi znakomity materiał edukacyjny oraz oryginalny repertuar koncertowy czy egzaminacyjny.

Contemporary Disney - 50 songs (PVG) - najpopularniejsze piosenki z filmów Disneya na fortepian, głos i gitarę

To trzecia edycja znakomitego wydania, która zawiera aż 50 piosenek z bajek w opracowaniu na fortepian, głos i gitarę. Książka jest doskonałym uzupełnieniem zajęć gry na pianinie czy keyboardzie, a także świetnym sposobem na odkrywanie i odtwarzanie ulubionych piosenek z kultowych filmów Disneya. Zapis utworu obejmuje linię melodyczną wraz z tekstami do śpiewania oraz partią fortepianu. Akordy gitarowe umożliwiają dodatnie akompaniamentu gitary a dostępne diagramy znacznie ułatwiają właściwe zagranie chwytów przez osoby początkujące.

First 50 Disney Songs You Should Play on the Piano - nuty na fortepian dla początkujących

Ta kolekcja zawiera 50 utworów, które zostały starannie wybrane spośród najsłynniejszych i najbardziej uwielbianych piosenek Disneya. Co ważne, wszystkie utwory są opracowane w łatwych aranżacjach na fortepian solo, co sprawia, że są dostępne dla każdego. Łatwe opracowania pozwalają nawet początkującym pianistom rozpocząć swoją przygodę z melodiami znanymi z bajek i filmów, a bardziej zaawansowani gracze mogą dodawać własne aranżacje i próbować improwizować, tworząc unikalne wykonania.

Disney Latest Hits (Easy Piano) - 15 hitów z filmów Disneya - nuty na fortepian w łatwym opracowaniu

Publikacja prezentuje największe przeboje z najnowszych ekranizacji Disneya doskonale znane przez najmłodsze pokolenia. Młodzi pianiści mogą wykonywać muzykę ze swoich ulubionych filmów dzięki prostym aranżacjom nut na fortepian. Kolekcja wzbogacona jest o słowa do piosenek umożliwiając granie i śpiewanie jednocześnie.

Disney Songs for Kids (Easy Piano) - piosenki z bajek dla dzieci - łatwe nuty na pianino

Dzieci uczące się gry na pianinie będą zachwycone tą kolekcją 20 hitów Disneya. Znajdują się w niej najbardziej znane piosenki z bajek, które na pewno zdobędą uznanie najmłodszych. Utwory zostały opracowane w łatwy sposób na fortepian oraz wzbogacone o teksty piosenek.

E-Z Play Today Volume 35: Disney All-Time Chart Hits - łatwe nuty literowe na keyboard

Kolekcja 28 najpiękniejszych piosenek Disneya w aranżacji na keyboard. Utwory zostały opracowane w bardzo prosty sposób za pomocą nut literowych co zdecydowanie ułatwia odtworzenie melodii na klawiaturze keyboardu. Umieszczenie literowych nazw dźwięków w główkach nut ułatwia i usprawnia grę, tym którzy dopiero zaczynają naukę. Dodatkowo każda piosenka zawiera tekst oraz zapis akordowy.

Nie masz dość podróży po animacjach Disneya i muzyce, która im towarzyszy? Grasz na instrumencie innym niż fortepian i szukasz nut do ulubionych melodii filmowych. Zajrzyj do naszej kolekcji >>> Nuty do piosenek z bajek

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium