Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

10 hitów 2019 w Alenutach

0

Spośród wszystkich wydawnictw nutowych i okołonutowych, które najchętniej kupowaliście w naszej księgarni w 2019 roku, wybraliśmy szczególną top dziesiątkę. Wzięliśmy przy tym pod uwagę liczbę sprzedanych egzemplarzy, częstotliwość wyszukiwania danego tytułu i Wasze zapytania.

Oto Alenutowe hity 2019!

1. Kolędy w najłatwiejszym układzie na fortepian - Lewandowski

Kolędy w najłatwiejszym układzie na fortepian - Lewandowski

Pozostając jeszcze w świątecznym nastroju, rozpocznijmy od kolęd, których popularność była naprawdę rekordowa. W sumie się temu nie dziwimy. Kolędy znajdują się w repertuarze każdego, nawet początkującego, muzyka. Kolędy w interpretacji pana Lewandowskiego są piękne nie tylko z uwagi na ilustracje Asi Rusinek, ale również niebanalne opracowanie :) ... no i kuszą przystępną ceną.

2. Really Easy Piano: Queen - łatwe nuty na fortepian

Really Easy Piano: Queen - łatwe nuty na fortepian

Niekwestionowany hit w kategorii muzyki rozrywkowej. Nie jesteśmy pewni, czy jest wśród nas tylu fanów zespołu Queen, czy przeważa klasa wydania serii Easy Piano. Pewnie znaczenie mają obie rzeczy, ponieważ kolejne pozycje - Really Easy Piano: Film Songs oraz Really Easy Piano: 101 Top Hits - również znajdują się w ogólnym zestawieniu bardzo wysoko.

3. Muzyczna gra memory - symbole muzyczne

Muzyczna gra memory

Ta gra skradła Wasze serca. Wiemy, że świetnie sprawdza się jako prezent, ale też, że jest wykorzystywana przez nauczycieli muzyki i gry na instrumentach jako świetny sposób nauki przez zabawę.

4. Blaz Pucihar: Zaczarowany flet Luny - bajka muzyczna (+ płyta CD) - nuty na flet poprzeczny i fortepian

Blaz Pucihar: Zaczarowany flet Luny - bajka muzyczna

Ukazanie się polskiego wydania bajki o Lunie było małym świętem. Już wersja angielska cieszyła się sporą popularnością, a teraz mamy tłumaczenie, które znacznie ułatwia zapoznanie się młodym adeptom fletu z tą historią. Zaczarowany flet Luny jest przepięknie wydaną bajką, którą można czytać, słuchać i zagrać - rzecz absolutnie wyjątkowa.

5. Tatulczyk Moniuszko - biografia Moniuszki dla dzieci - Katarzyna Huzar-Czub

Tatulczyk Moniuszko - biografia Moniuszki dla dzieci

Rok 2019 było ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji, wydawnictwo PWM wydało dowcipną i świetnie zilustrowaną wierszowaną biografię ojca polskiej opery skierowaną do najmłodszych. Jesteśmy jednak przekonani, że nie tylko najmłodsi mają z tej lektury niezłą frajdę.

6. 88 Piano Classics For Beginners - Dutkanicz - nuty na fortepian dla początkujących

88 Piano Classics For Beginners - Dutkanicz

To wydawnictwo cieszy się dużym zainteresowaniem pianistów już kolejny rok. Jeśli ktoś pyta nas o kompilację utworów klasycznych w miarę prostym opracowaniu nutowym, często polecamy właśnie 88 Piano Classics. Jest to bardzo uniwersalna i rzetelnie zredagowana publikacja.

7. Zeszyt nutowy A5 MODERATO dla dzieci - zeszyt do nut dla drugiej i trzeciej klasy

Zeszyt nutowy A5 MODERATO dla dzieci

Zeszyt nutowy, niezbędnik każdego uczącego się gry na instrumencie - wysłaliśmy ich w 2019 roku do Was naprawdę setki, ale to właśnie ten był najpopularniejszy. Wszystkie rodzaje zeszytów nutowych znajdziecie w naszej specjalnej kategorii Zeszyty nutowe.

8. Historia muzyki - album dla miłośników muzyki - Łapeta

Historia muzyki - album dla miłośników muzyki - Łapeta

W naszym zestawieniu znalazła się również ta czysto teoretyczna pozycja. To właściwie album, bogato ilustrowane wydawnictwo, które często wybierane jest jako prezent czy nagroda konkursowa.

9. Łatwe piosenki na fortepian - nuty na fortepian dla dzieci

Łatwe piosenki na fortepian - nuty na fortepian dla dzieci

To tylko jedna z kilku bardzo popularnych pozycji w serii "Łatwe... na fortepian" wydawnictwa Crescendo. Kiedy najmłodsi i początkujący pianiści opanują już "Wlazł kotek na płotek", czy "Jadą, jadą misie", zapewne chętnie zerkną na "Łatwy blues na fortepian" lub "Łatwe piosenki wakacyjne na fortepian".

10. Ukulele - Piosenki na 2 chwyty - Templin

Ukulele - Piosenki na 2 chwyty - Templin

Popularność ukulele w 2019 wystrzeliła w kosmos. Wydaje nam się, że na tym instrumencie gra już każdy i wszędzie. Widzieliśmy to też wyraźnie po coraz liczniejszych zakupach wydawnictw z nutami i akordami na ukulele, a "Piosenki na 2 chwyty" pana Grzegorza Templina wiodą tutaj zdecydowany prym.

I tak to właśnie przedstawia się nasze muzyczne TOP 10 nut i książek 2019 roku.

W nowy rok wchodzimy z nadzieją, że przyniesie nam jeszcze więcej fantastycznych książkowych zaskoczeń, a wówczas na pewno się nimi z Wami podzielimy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium