Wydawnictwo Carl Fischer Music od 145 lat jest liderem w dziedzinie edukacyjnych wydawnictw muzycznych. Powstało w 1872 roku i od początku propagowało muzykę tradycyjną i współczesną. Katalog wydawnictwa zawiera duży wybór książek z nutami, literaturę muzyczną i pedagogikę autorstwa kompozytorów dawnych i współczesnych. Publikacje obejmują wiele zróżnicowanych gatunków, od muzyki koncertowej po jazz, klasykę po muzykę popularną i chóralną, reprezentując kategorie instrumentalne, takie jak zespół koncertowy, orkiestra, fortepian, wokal, instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte blaszane, dęte drewniane i perkusyjne. Książki muzyczne Carl Fischer Music można kupić w ponad 2000 sklepów detalicznych na całym świecie.

Historia Carl Fischer Music

W 1872 roku Carl Fischer otworzył swój warsztat naprawy instrumentów muzycznych w dzielnicy East Village w Nowym Jorku. Dostarczał muzykom nuty i instrumenty z całej Europy. Jednocześnie był zawodowym skrzypkiem w kilku orkiestrach i zespołach w całym mieście. Doświadczenia Fischera jako muzyka uświadomiły mu szczególnie brak druków muzycznych dostępnych dla nietypowych orkiestr i zespołów, które istniały w tamtym czasie. Najpierw odtwarzał aranżacje odręcznie, a później przejął proces litograficzny zatrudniając grawera i aranżera wchodząc tym samym do branży wydawniczej. W 1924 roku Carl Fischer Music dołączył do członkostwa w ASCAP (Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców), dodając publikacje wydawnictwa do szanowanej sieci artystów i kompozytorów. Rozwój firmy przyczynił się do konieczności budowy jej nowej siedziby w 1926 roku, zlokalizowanej na Cooper Square na Manhattanie. Powstały tam biura administracyjne i duży sklep detaliczny. Syn Carla - Walter S.Fischer został prezesem Carl Fischer Music, a w 1939 jego zięć Frank Hayden Connor został jego asystentem. Frank Hayden Connor otworzył drugą lokalizację handlową wydawnictwa w centrum Manhattanu, naprzeciwko Carnegie Hall, w której mieściła się również piękna sala koncertowa. Ten pięciopiętrowy budynek był największym sklepem muzycznym w Nowym Jorku, dopóki nie został sprzedany w 1959 roku.

W latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku do katalogu wydawnictwa dołączyły prace Howarda Hansona, Normana Dello Joio, Lukasa Fossa, Petera Mennina, Douglasa Moore'a i Antona Weberna. W tym okresie Carl Fischer Music wydawał publikacje Oxford University Press, Paterson's of London, Henle Verlag z Niemiec i Cundy-Bettoney. Nabył również katalog Eastman School of Music (zawierający muzykę ówczesnego dyrektora Howarda Hansona), katalog Fillmore Music (zawierający marsze Henry'ego Fillmore'a) oraz katalog Charlesa Foleya (zawierający kompozycje Fritza Kreislera). Carl Fischer Music zaczął publikować utwory rozwijających się kompozytorów, takich jak Henry Brant, Michael Colgrass, Sebastian Currier, Jason Eckardt, Daron Hagen, Lee Hyla, Martin Bresnick, David Carlson, Paul Lansky, Daniel S. Godfrey, Samuel Jones, i David Maslanka.

W 1999 roku gdy Larry Clark został wiceprezesem i redaktorem naczelnym, wniósł do społeczności Carla Fischera wielu kompozytorów, takich jak Sean O'Loughlin, Doris Gazda i Carl Strommen. W 2004 roku Carl Fischer Music połączył siły z Theodore Presser Company w ramach wspólnej własności, dzieląc funkcje najmu i magazynowania, zachowując odrębne tożsamości i harmonogramy wydawnicze. Carl Fischer Music został liderem branży w opracowywaniu bezpłatnych zasobów edukacyjnych dla szkół muzycznych. Przeszedł na wyłącznie cyfrowe pakiety zawierające szczegółowe informacje o nowych wydaniach dla zespołu, orkiestry czy muzyki chóralnej. W 2013 roku biura administracyjne Carl Fischer Music przeniosły się na 48 Wall Street, pomagając w rewitalizacji centrum Nowego Jorku.

Publikacje wydawnictwa Carl Fischer w księgarni muzycznej Alenuty

W naszej księgarni muzycznej znajdziesz wiele publikacji wydawnictwa Carl Fischer - poczynając od nut na instrumenty dęte (klarnet, flet, kornet, trąbka, saksofon) po altówkę, gitarę i fortepian. Znajdziesz tu także nuty na głos. Bardzo ciekawą serią wydawnictwa jest The Complete Scale Compendium dedykowaną różnym instrumentom. To książki zawierające wszystkie niezbędne i podstawowe informacje dotyczące skal: majorowej, minorowej, chromatycznej, pentatonicznej i bluesowej. Kursy te pasują do różnych poziomów technicznych, pomagają budować solidne podstawy, wprowadzając jednocześnie zasady teoretyczne. W ofercie naszej księgarni posiadamy także serię przeznaczoną dla klarnecistów: Complete Method for the Clarinet in Three - to dzieła Gustave'a Langenusa, słynnego belgijskiego klarnecisty z okresu pierwszej połowy XX wieku. W trzech częściach, autor opowiada o wszystkich aspektach gry na klarnecie. Saksofonista i trębacz znajdzie tu także kursy dla siebie. Do niektórych książek wydawnictwa Carl Fischer Music dołączona jest płyta CD z utworami, podkładami lub akompaniamentem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl