Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Weź kod DOSILASOL na DARMOWĄ dostawę już od 99 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz produkty polecane w tej kategorii

 

Novello to jedno z wydawnictw grupy Music Sales Group. Zostało założone w Londynie przez Vincenta Novello w celu wydawania edycji jego własnej muzyki kościelnej. Publikacje edukacyjne były od początku ważną częścią katalogu Novello, który do dziś pozostaje głównym wydawcą chóralnym i mistrzem nowej muzyki. Główni kompozytorzy wydawnictwa to Edward Elgar, Gustav Holst, Malcolm Arnold, Richard Rodney Bennett i Tarik O'Regan, Parry Hubert, Stainer John, Stanford Charles i Sullivan Arthur

W ciągu swojego długiego istnienia Novello odegrał kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnych metod repertuaru koncertowego i pozostaje jednym z wiodących międzynarodowych wydawców muzyki chóralnej dla śpiewaków na wszystkich poziomach.

Historia wydawnictwa Novello

Vincent Novello - kolekcjoner muzyki, kompozytor i organista założył wydawnictwo muzyczne Novello w 1811 roku. Działania Vincenta kontynuował od 1819 roku jego syn, 19-letni Alfred Novello - zawodowy śpiewak basowy. Alfred z równym co ojciec zapałem promował zarówno muzykę dawnych mistrzów (ogromnym sukcesem firmy okazało się wydanie oratorium „Paulus” Mendelssohna, „Stworzenie świata” Haydna oraz „Mesjasz” Händla – to ostatnie w ciągu 3 lat sprzedało się w 20 000 egzemplarzy), jak i kompozytorów jemu współczesnych.

Alfred Novello wypromował i przekształcił firmę w ogromny sukces komercyjny i obecnie jest uznawany za pierwszego wydawcę, który wprowadził niedrogie nuty (czterokrotnie obniżając cenę detaliczną). W 1836 roku Alfred Novello rozpoczął wydawanie czasopisma The Musical World. W całości poświęcone muzyce, zawierało recenzje koncertów i nowych utworów, dziennik wydarzeń i ogólne artykuły o muzyce. Publiczność była dociekliwą, szybko rozwijającą się grupą w społeczeństwie wiktoriańskim, a gazeta wyznaczyła trend publikacji, który osiągnął swój szczyt w The Musical Times, zakupionym przez Novello w 1844 roku. W 1892 roku Novello uruchomił The School Music Review, skierowany do nauczycieli szkolnych i zawierający bezcenne informacje z zakresu nauczania muzyki oraz wielu wydań pieśni ludowych. Kontynuowany jeszcze w XX wieku cykl „Pieśni szkolne” liczył ponad tysiąc utworów. Inne publikacje wydawane przez własny dział czasopism Novello przez większą część XX wieku to The Strad i Music in Education

Należy wspomnieć, że od 1841 roku Alfredowi pomagał Henry Littleton, stając się jego wspólnikiem w 1861 roku - wtedy firma przekształciła się w Novello & Co. Po przejściu na emeryturę Alfreda Novello w 1866 roku Henry był jedynym właścicielem. Po połączeniu z firmą Ewer & Co. w 1867 roku jej nazwa została zmieniona na Novello, Ewer & Co., a później z powrotem na Novello & Co., zaś po śmierci Henry'ego Littletona w 1888 roku jego dwaj synowie kontynuowali działalność.

Alfred Novello i jego następca Henry Littleton nie tylko zachęcali do grania i słuchania muzyki brytyjskiej, ale także kształtowali gusta muzyczne, publikując kompozytorów kontynentalnych, którzy byli obecnie wszechobecni, ale choć byli znacznie mniej znani. Były to prace Schumanna, Berlioza, Verdiego i Wagnera, a także  Dvoraka, Gounoda, Mendelssohna i Saint-Saënsa. Jednym ze sposobów promowania nowych dzieł, zarówno brytyjskich, jak i kontynentalnych, było założenie własnego chóru i organizowaniu serii koncertów - tym wydawnictwo zajmowało się w 1867 roku pod przewodnictwem Josepha Barnby'ego. Podczas koncertów wykonywano mniej znane utwory, takie jak Jephtha Handla czy dzieła Mendelssohna. Biorąc pod uwagę sukces tych koncertów, w listopadzie 1874 roku rozpoczął się nowy cykl, w którym niemal codziennie odbywały się koncerty o innym temacie. To wydarzenie miało rewolucyjny rozmiar i było wyraźnym prekursorem balu maturalnego, ale wkrótce zmieniono częstotliwość koncertów do dwóch tygodniowo, kończąc to przedsięwzięcie całkowicie w maju 1875 roku. Poza salą koncertową Novello zachęcało do rozwijania się chóru kościelnego i ruchu organowego. Wiodący zbiór hymnów był wydawany od 1860 roku, a seria Parish Choir Book and Anthem obejmowała ponad 1500 utworów muzycznych kompozytorów, takich jak Attwood, Walmisley, Ouseley, Stanford, a w XX wieku William Harris, Herbert Sumsion, Herbert Howells i Kenneth Leighton. To zaangażowanie w muzykę kościelną jest kontynuowane wśród żyjących kompozytorów Novello, w tym Johna Jouberta, Gilesa Swayne'a, Richarda Allaina i Tarika O'Regana.

Ciągły rozwój wydawnictwa

To istniejące od ponad 200 lat wydawnictwo brytyjskie, wywarło ogromny wpływ na kształtowanie repertuarów koncertowych i rozwój angielskiej chóralistyki. Vincent Novello, jako wybitny dyrygent i kompozytor, postawił sobie za cel szeroko pojęte upowszechnianie materiałów nutowych, których głównym atutem miał być walor ekonomiczny. Pierwsze publikacje stanowiły zbiory chóralnej muzyki sakralnej począwszy od XVI wieku, do niewykonywanych wówczas w Wielkiej Brytanii mszy Haydna i Mozarta.

Po dołączeniu do Music Sales Group, Novello cieszy się coraz większą obecnością na arenie międzynarodowej dzięki swoim siostrzanym spółkom i może skupić się na dostarczaniu muzyki chóralnej dla różnych grup społecznych. Novello jest zaangażowany również w promowanie muzyki współczesnych kompozytorów, z których wielu stało się integralną częścią życia muzycznego kraju, w tym Malcolm Arnold, John McCabe, Richard Rodney Bennett, Thea Musgrave, Judith Weir, a także fiński kompozytor Aulis Sallinen. Patrząc wstecz na ponad dwa stulecia, Novello odegrało kluczową rolę w zachęcaniu publiczności do miłości zarówno starej, jak i nowej, a także w kształtowaniu roli współczesnego wydawcy, który wciąż się rozwija - patrząc choćby na ruchami w kierunku sprzedaży nut online i wydań cyfrowych.

Publikacje wydawnictwa Novello w księgarni muzycznej Alenuty

W całej swojej historii edukacja w najszerszym znaczeniu wpłynęła na repertuar Novello, a w XX wieku stała się sama w sobie głównym rynkiem. W naszej księgarni muzycznej Alenuty znajdziesz całe serie edukacyjne tego wydanictwa. Począwszy od książek Eta Cohen i Trevora Wye, które zyskały trwałą popularność wśród nauczycieli gry na skrzypcach i flecie, po publikacje do muzyki wokalnej i serię Little Voices, która zapewnia popularne aranżacje piosenek z dodatkowymi materiałami dla nauczyciela. Obszerna seria książek The Novello Youth Chorals to kolekcje utworów na chór o różnym składzie i w różnych stylach muzycznych. Polecamy także publikacje Sing Out  to utwory zaaranżowanych przez nauczyciela śpiewu i dyrektora chóru Marka De-Lissera na chór i fortepian. Piosenki opracowane są w różnych stylach muzycznych: gospel, pop, bożonarodzeniowym i sakralnym. Do książek dołączona jest specjalny kodem dostępu do materiałów zawierających pełne wersje demonstracyjne, profesjonalne podkłady (backing tracks) oraz podkłady dla każdej partii wokalnej. Na uwagę zasługuje również seria Just Voices to książki zawierające kolekcja popularnych utworów scenicznych, gospel, popowych w prostym opracowaniu dla początkującego chóru trzygłosowego - SSA lub SAT. Bardzo uproszczony akompaniament fortepianowy, pomaga wprowadzić w sposób bardzo elastyczny śpiew "a capella". Zaskakującą pozycją są nuty na chór dla chłopców w okresie mutacji Chainging Voices to kolekcja utworów - od klasycznych szant do najpopularniejszych utworów popowych - specjalnie zaaranżowanych na chór chłopięcy w okresie mutacji. Novello na półkach naszej księgarni to nie tylko nuty na chór, ale także nuty na fagot, flet , saksofon czy organy. Z pewnością każdy muzyk znajdzie tu coś dla siebie!

Novello

Carl Rutti: Requiem (Vocal Score) - nuty na głosy solowe, 2 chóry mieszane i organy

Carl Rutti: Requiem (Vocal Score) - nuty na głosy solowe, 2 chóry mieszane i organy
Carl Rutti: Requiem (Vocal Score) - nuty na głosy solowe, 2 chóry mieszane i organy
0

Requiem na głos solowy, chóry i organy. Nuty dla początkujących muzyków. Partytura wokalna

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 130,00 zł
szt.

Carl Rutti: Three Carols for SATB Chorus and Organ - 3 kolędy - nuty na chór mieszany i organy

Carl Rutti: Three Carols for SATB Chorus and Organ - 3 kolędy - nuty na chór mieszany i organy
Carl Rutti: Three Carols for SATB Chorus and Organ - 3 kolędy - nuty na chór mieszany i organy
0

Trzy kolędy na chór mieszany i organy. Nuty dla początkujących muzyków. Partytura wokalna

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria kolędy na chór
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 44,00 zł
szt.

Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji

Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji
Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji
5

Nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór szkolny / dziecięcy
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 82,00 zł
szt.

David Sanger: Play The Organ 1 - A Beginner's Tutor - szkoła gry na organach dla początkujących

David Sanger: Play The Organ 1 - A Beginner's Tutor - szkoła gry na organach dla początkujących
David Sanger: Play The Organ 1 - A Beginner's Tutor - szkoła gry na organach dla początkujących
0

Szkołę gry na organach autorstwa Davida Sangera - część pierwsza. Nuty dla początkujących

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nauka gry na organach
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 135,00 zł
szt.

David Sanger: Play The Organ 2 - Volume Two - szkoła gry na organach dla początkujących

David Sanger: Play The Organ 2 - Volume Two - szkoła gry na organach dla początkujących
David Sanger: Play The Organ 2 - Volume Two - szkoła gry na organach dla początkujących
0

Szkoła gry na organach dla początkujących

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nauka gry na organach
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 217,00 zł
szt.

Edward Elgar: Romance For Bassoon And Orchestra - nuty na fagot i fortepian

Edward Elgar: Romance For Bassoon And Orchestra - nuty na fagot i fortepian
Edward Elgar: Romance For Bassoon And Orchestra - nuty na fagot i fortepian
0

Nuty na fagot i fortepian, dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na fagot
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 87,00 zł
szt.

Edward Elgar: The Dream Of Gerontius op. 38 (Vocal score) - oratorium Sen Gerontiusza - nuty na głosy solowe, chór SATB i fortepian

Edward Elgar: The Dream Of Gerontius op. 38 (Vocal score) - oratorium Sen Gerontiusza - nuty na głosy solowe, chór SATB i fortepian
Edward Elgar: The Dream Of Gerontius op. 38 (Vocal score) - oratorium Sen Gerontiusza - nuty na głosy solowe, chór SATB i fortepian
0

Oratorium Sen Gerontiusza - nuty na głosy solowe, chór SATB i fortepian, nuty dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 125,00 zł
szt.

Edward Gregson: Friday a.m. for Piano - nuty na fortepian

Edward Gregson: Friday a.m. for Piano - nuty na fortepian
Edward Gregson: Friday a.m. for Piano - nuty na fortepian
0

Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na fortepian
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 65,00 zł
szt.

Edward Gregson: Love Goddess for Viola and Piano - nuty na altówkę z fortepianem

Edward Gregson: Love Goddess for Viola and Piano - nuty na altówkę z fortepianem
Edward Gregson: Love Goddess for Viola and Piano - nuty na altówkę z fortepianem
0

Nuty na altówkę z fortepianem, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na altówkę
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 47,00 zł
szt.

Edward Gregson: Lullaby for Piano - nuty na fortepian

Edward Gregson: Lullaby for Piano - nuty na fortepian
Edward Gregson: Lullaby for Piano - nuty na fortepian
0

Nuty na fortepian dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na fortepian
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 42,00 zł
szt.

Edward Gregson: Tributes for Clarinet and Piano - nuty na klarnet z fortepianem

Edward Gregson: Tributes for Clarinet and Piano - nuty na klarnet z fortepianem
Edward Gregson: Tributes for Clarinet and Piano - nuty na klarnet z fortepianem
0

Zbiór pięciu utworów Edwarda Gregsona poświęconych różnym kompozytorom i klarnecistom. Nuty dla średnio zaawansowanych muzyków

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na klarnet
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 125,00 zł
szt.

Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach

Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach
Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach
5

Podręcznik gry na skrzypcach, dla początkujących, dopiero zaczynających grę na skrzypcach, dołączony kod audio online

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nauka gry na skrzypcach
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 87,00 zł
szt.

Extreme: More Than Words for SSA Choir and Piano - Peter Foggitt - nuty na chór żeński i fortepian

Extreme: More Than Words for SSA Choir and Piano - Peter Foggitt - nuty na chór żeński i fortepian
Extreme: More Than Words for SSA Choir and Piano - Peter Foggitt - nuty na chór żeński i fortepian
0

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór żeński (SA, SSA, SSAA)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 21,00 zł
szt.
  • nowość

Gabriel Faure: Requiem - nuty na chór SATB i fortepian

Gabriel Faure: Requiem - nuty na chór SATB i fortepian
Gabriel Faure: Requiem - nuty na chór SATB i fortepian
0

Nuty na chór (SATB) z fortepianem, dla zaawansowanych.

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 44,00 zł
szt.

Gareth Malone, Military Wives: In My Dreams for SSA choir and Piano - nuty na chór żeński i fortepian

Gareth Malone, Military Wives: In My Dreams for SSA choir and Piano - nuty na chór żeński i fortepian
Gareth Malone, Military Wives: In My Dreams for SSA choir and Piano - nuty na chór żeński i fortepian
0

Popularne piosenki na chór żeński i fortepian, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór żeński (SA, SSA, SSAA)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 87,00 zł
szt.

Gareth Malone: Voices - selections for SATB chorus - nuty na chór mieszany

Gareth Malone: Voices - selections for SATB chorus - nuty na chór mieszany
Gareth Malone: Voices - selections for SATB chorus - nuty na chór mieszany
0

Nuty na chór mieszany, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 125,00 zł
szt.

Georg Friedrich Händel: The Choice of Hercules SATB - nuty na chór mieszany

Georg Friedrich Händel: The Choice of Hercules SATB - nuty na chór mieszany
Georg Friedrich Händel: The Choice of Hercules SATB - nuty na chór mieszany
0

Oratorium, nuty na chór mieszany SATB, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 106,00 zł
szt.

George Frideric Handel - Israel in Egypt - Izrael w Egipcie - nuty na chór SSATBB z fortepianem

George Frideric Handel - Israel in Egypt - Izrael w Egipcie - nuty na chór SSATBB z fortepianem
George Frideric Handel - Israel in Egypt - Izrael w Egipcie - nuty na chór SSATBB z fortepianem
0

Nuty na chór SSATBB z akompaniamentem fortepianowym

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 87,00 zł
szt.

Giovanni Pierluigi da Palestrina: Motets for four voices - nuty na chór mieszany SATB

Giovanni Pierluigi da Palestrina: Motets for four voices - nuty na chór mieszany SATB
Giovanni Pierluigi da Palestrina: Motets for four voices - nuty na chór mieszany SATB
0

Nuty na chór mieszany SATB, dla średnio-zaawansowanych

Minimalna ilość zamówienia to 5 egzemplarzy.

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 68,00 zł
szt.

Gustav Merkel: Fantasia No. 5 in D minor For op. 176 for organ - nuty na organy

Gustav Merkel: Fantasia No. 5 in D minor For op. 176 for organ - nuty na organy
Gustav Merkel: Fantasia No. 5 in D minor For op. 176 for organ - nuty na organy
0

Gustav Merkel: Fantasia No. 5 in D minor For op. 176 for organ - nuty na organy

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na organy
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 68,00 zł
szt.

Gustav Merkel: Four Trios op. 46 for organ - nuty na organy

Gustav Merkel: Four Trios op. 46 for organ - nuty na organy
Gustav Merkel: Four Trios op. 46 for organ - nuty na organy
0

Gustav Merkel: Four Trios op. 46 for organ - nuty na organy.

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na organy
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 68,00 zł
szt.

Gustav Merkel: Twelve Short Preludes op. 156 for organ - nuty na organy

Gustav Merkel: Twelve Short Preludes op. 156 for organ - nuty na organy
Gustav Merkel: Twelve Short Preludes op. 156 for organ - nuty na organy
0

Gustav Merkel: Twelve Short Preludes op. 156 for organ - nuty na organy.

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na organy
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 10 - 21 dni

Cena: 111,00 zł
szt.

Henry Purcell: Hear My Prayer, O Lord - nuty na chór SATB

Henry Purcell: Hear My Prayer, O Lord - nuty na chór SATB
Henry Purcell: Hear My Prayer, O Lord - nuty na chór SATB
0

Nuty na chór SSAATTBB do Psalmu 102. Minimalna ilość zamówienia to 5 egzemplarzy.

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na chór mieszany (SAT, SATB)
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 21,00 zł
szt.

Herbert Howells: Piano Works - nuty na fortepian

Herbert Howells: Piano Works - nuty na fortepian
Herbert Howells: Piano Works - nuty na fortepian
0

Nuty na fortepian, dla średnio-zaawansowanych

Dostępność: sprowadzamy

Kategoria nuty na fortepian
Wydawnictwo: Novello

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 130,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium