Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Wydawnictwa

Novello to jedno z wydawnictw grupy Music Sales Group. Zostało założone w Londynie przez Vincenta Novello w celu wydawania edycji jego własnej muzyki kościelnej. Publikacje edukacyjne były od początku ważną częścią katalogu Novello, który do dziś pozostaje głównym wydawcą chóralnym i mistrzem nowej muzyki. Główni kompozytorzy wydawnictwa to Edward Elgar, Gustav Holst, Malcolm Arnold, Richard Rodney Bennett i Tarik O'Regan, Parry Hubert, Stainer John, Stanford Charles i Sullivan Arthur

W ciągu swojego długiego istnienia Novello odegrał kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnych metod repertuaru koncertowego i pozostaje jednym z wiodących międzynarodowych wydawców muzyki chóralnej dla śpiewaków na wszystkich poziomach.

Historia wydawnictwa Novello

Vincent Novello - kolekcjoner muzyki, kompozytor i organista założył wydawnictwo muzyczne Novello w 1811 roku. Działania Vincenta kontynuował od 1819 roku jego syn, 19-letni Alfred Novello - zawodowy śpiewak basowy. Alfred z równym co ojciec zapałem promował zarówno muzykę dawnych mistrzów (ogromnym sukcesem firmy okazało się wydanie oratorium „Paulus” Mendelssohna, „Stworzenie świata” Haydna oraz „Mesjasz” Händla – to ostatnie w ciągu 3 lat sprzedało się w 20 000 egzemplarzy), jak i kompozytorów jemu współczesnych.

Alfred Novello wypromował i przekształcił firmę w ogromny sukces komercyjny i obecnie jest uznawany za pierwszego wydawcę, który wprowadził niedrogie nuty (czterokrotnie obniżając cenę detaliczną). W 1836 roku Alfred Novello rozpoczął wydawanie czasopisma The Musical World. W całości poświęcone muzyce, zawierało recenzje koncertów i nowych utworów, dziennik wydarzeń i ogólne artykuły o muzyce. Publiczność była dociekliwą, szybko rozwijającą się grupą w społeczeństwie wiktoriańskim, a gazeta wyznaczyła trend publikacji, który osiągnął swój szczyt w The Musical Times, zakupionym przez Novello w 1844 roku. W 1892 roku Novello uruchomił The School Music Review, skierowany do nauczycieli szkolnych i zawierający bezcenne informacje z zakresu nauczania muzyki oraz wielu wydań pieśni ludowych. Kontynuowany jeszcze w XX wieku cykl „Pieśni szkolne” liczył ponad tysiąc utworów. Inne publikacje wydawane przez własny dział czasopism Novello przez większą część XX wieku to The Strad i Music in Education

Należy wspomnieć, że od 1841 roku Alfredowi pomagał Henry Littleton, stając się jego wspólnikiem w 1861 roku - wtedy firma przekształciła się w Novello & Co. Po przejściu na emeryturę Alfreda Novello w 1866 roku Henry był jedynym właścicielem. Po połączeniu z firmą Ewer & Co. w 1867 roku jej nazwa została zmieniona na Novello, Ewer & Co., a później z powrotem na Novello & Co., zaś po śmierci Henry'ego Littletona w 1888 roku jego dwaj synowie kontynuowali działalność.

Alfred Novello i jego następca Henry Littleton nie tylko zachęcali do grania i słuchania muzyki brytyjskiej, ale także kształtowali gusta muzyczne, publikując kompozytorów kontynentalnych, którzy byli obecnie wszechobecni, ale choć byli znacznie mniej znani. Były to prace Schumanna, Berlioza, Verdiego i Wagnera, a także  Dvoraka, Gounoda, Mendelssohna i Saint-Saënsa. Jednym ze sposobów promowania nowych dzieł, zarówno brytyjskich, jak i kontynentalnych, było założenie własnego chóru i organizowaniu serii koncertów - tym wydawnictwo zajmowało się w 1867 roku pod przewodnictwem Josepha Barnby'ego. Podczas koncertów wykonywano mniej znane utwory, takie jak Jephtha Handla czy dzieła Mendelssohna. Biorąc pod uwagę sukces tych koncertów, w listopadzie 1874 roku rozpoczął się nowy cykl, w którym niemal codziennie odbywały się koncerty o innym temacie. To wydarzenie miało rewolucyjny rozmiar i było wyraźnym prekursorem balu maturalnego, ale wkrótce zmieniono częstotliwość koncertów do dwóch tygodniowo, kończąc to przedsięwzięcie całkowicie w maju 1875 roku. Poza salą koncertową Novello zachęcało do rozwijania się chóru kościelnego i ruchu organowego. Wiodący zbiór hymnów był wydawany od 1860 roku, a seria Parish Choir Book and Anthem obejmowała ponad 1500 utworów muzycznych kompozytorów, takich jak Attwood, Walmisley, Ouseley, Stanford, a w XX wieku William Harris, Herbert Sumsion, Herbert Howells i Kenneth Leighton. To zaangażowanie w muzykę kościelną jest kontynuowane wśród żyjących kompozytorów Novello, w tym Johna Jouberta, Gilesa Swayne'a, Richarda Allaina i Tarika O'Regana.

Ciągły rozwój wydawnictwa

To istniejące od ponad 200 lat wydawnictwo brytyjskie, wywarło ogromny wpływ na kształtowanie repertuarów koncertowych i rozwój angielskiej chóralistyki. Vincent Novello, jako wybitny dyrygent i kompozytor, postawił sobie za cel szeroko pojęte upowszechnianie materiałów nutowych, których głównym atutem miał być walor ekonomiczny. Pierwsze publikacje stanowiły zbiory chóralnej muzyki sakralnej począwszy od XVI wieku, do niewykonywanych wówczas w Wielkiej Brytanii mszy Haydna i Mozarta.

Po dołączeniu do Music Sales Group, Novello cieszy się coraz większą obecnością na arenie międzynarodowej dzięki swoim siostrzanym spółkom i może skupić się na dostarczaniu muzyki chóralnej dla różnych grup społecznych. Novello jest zaangażowany również w promowanie muzyki współczesnych kompozytorów, z których wielu stało się integralną częścią życia muzycznego kraju, w tym Malcolm Arnold, John McCabe, Richard Rodney Bennett, Thea Musgrave, Judith Weir, a także fiński kompozytor Aulis Sallinen. Patrząc wstecz na ponad dwa stulecia, Novello odegrało kluczową rolę w zachęcaniu publiczności do miłości zarówno starej, jak i nowej, a także w kształtowaniu roli współczesnego wydawcy, który wciąż się rozwija - patrząc choćby na ruchami w kierunku sprzedaży nut online i wydań cyfrowych.

Publikacje wydawnictwa Novello w księgarni muzycznej Alenuty

W całej swojej historii edukacja w najszerszym znaczeniu wpłynęła na repertuar Novello, a w XX wieku stała się sama w sobie głównym rynkiem. W naszej księgarni muzycznej Alenuty znajdziesz całe serie edukacyjne tego wydanictwa. Począwszy od książek Eta Cohen i Trevora Wye, które zyskały trwałą popularność wśród nauczycieli gry na skrzypcach i flecie, po publikacje do muzyki wokalnej i serię Little Voices, która zapewnia popularne aranżacje piosenek z dodatkowymi materiałami dla nauczyciela. Obszerna seria książek The Novello Youth Chorals to kolekcje utworów na chór o różnym składzie i w różnych stylach muzycznych. Polecamy także publikacje Sing Out  to utwory zaaranżowanych przez nauczyciela śpiewu i dyrektora chóru Marka De-Lissera na chór i fortepian. Piosenki opracowane są w różnych stylach muzycznych: gospel, pop, bożonarodzeniowym i sakralnym. Do książek dołączona jest specjalny kodem dostępu do materiałów zawierających pełne wersje demonstracyjne, profesjonalne podkłady (backing tracks) oraz podkłady dla każdej partii wokalnej. Na uwagę zasługuje również seria Just Voices to książki zawierające kolekcja popularnych utworów scenicznych, gospel, popowych w prostym opracowaniu dla początkującego chóru trzygłosowego - SSA lub SAT. Bardzo uproszczony akompaniament fortepianowy, pomaga wprowadzić w sposób bardzo elastyczny śpiew "a capella". Zaskakującą pozycją są nuty na chór dla chłopców w okresie mutacji Chainging Voices to kolekcja utworów - od klasycznych szant do najpopularniejszych utworów popowych - specjalnie zaaranżowanych na chór chłopięcy w okresie mutacji. Novello na półkach naszej księgarni to nie tylko nuty na chór, ale także nuty na fagot, flet , saksofon czy organy. Z pewnością każdy muzyk znajdzie tu coś dla siebie!

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 5 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 5 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 5 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Kolekcja popowych hitów, zaaranżowanych na chór SAT i fortepian, dla średnio-zaawansowanych

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach

Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Eta Cohen: Violin Method 1 (+ audio online) - podręcznik do nauki gry na skrzypcach

Podręcznik gry na skrzypcach, dla początkujących, dopiero zaczynających grę na skrzypcach.

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 71,00 zł
szt.

Paul Harris: Chocolate Box - 10 Musical Treats for Flute and Piano - nuty na flet z fortepianem

Paul Harris: Chocolate Box - 10 Musical Treats for Flute and Piano - nuty na flet z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Paul Harris: Chocolate Box - 10 Musical Treats for Flute and Piano - nuty na flet z fortepianem

Kolekcja 10 utworów - muzycznych przysmaków - Paula Harrisa w standardowym opracowaniu nutowym na flet i fortepian, przeznaczone dla początkujących wykonawców (2-4 rok nauki)

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 57,00 zł
szt.

Sing Out! A Cappella (+ audio online) - nuty na chór SATB

Sing Out! A Cappella (+ audio online) - nuty na chór SATB - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! A Cappella (+ audio online) - nuty na chór SATB

Kolekcja popowych utworów zaaranżowanych na chór SATB a capella, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Out! Christmas (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! Christmas (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! Christmas (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Najpiękniejsze bożonarodzeniowe utwory w opracowaniu na chór SAT i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

The Novello Book Of Music For Lent & Easter - David Hill - nuty na chór SATB

The Novello Book Of Music For Lent & Easter - David Hill - nuty na chór SATB - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
The Novello Book Of Music For Lent & Easter - David Hill - nuty na chór SATB

Wspaniała kolekcja utworów oraz hymnów przygotowanych na okres Wielkiego Postu i Wielkanocy w opracowaniu na chór mieszany. 

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Today's Choral Classics - nuty na chór SATB

Today's Choral Classics - nuty na chór SATB - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Today's Choral Classics - nuty na chór SATB

Nuty na chór SATB, dla średnio-zaawansowanych

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 103,00 zł
szt.

Trevor Wye: A Beginner's Book for the Flute 1 - szkoła gry na flecie poprzecznym (+ płyta CD)

Trevor Wye: A Beginner's Book for the Flute 1 - szkoła gry na flecie poprzecznym (+ płyta CD) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Trevor Wye: A Beginner's Book for the Flute 1 - szkoła gry na flecie poprzecznym (+ płyta CD)

Podręcznik do nauki gry na flecie poprzecznym dla początkujących, w każdym wieku

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 75,00 zł
szt.

Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji

Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Changing Voices: Songs For Boys - nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji

Nuty na chór chłopięcy w okresie mutacji, dla średnio-zaawansowanych

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 64,00 zł
szt.

Little Voices - Ballads - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+audio online)

Little Voices - Ballads - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+audio online) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Little Voices - Ballads - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+audio online)

Nuty na chór dwugłosowy i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: w magazynie

Wysyłka w: 3 - 5 dni

Cena: 59,00 zł
szt.

Little Voices - Classic Pops - nuty na chór dwugłosowy i fortepian Barrie Carson Turner (+ płyta CD)

Little Voices - Classic Pops - nuty na chór dwugłosowy i fortepian Barrie Carson Turner  (+ płyta CD) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Little Voices - Classic Pops - nuty na chór dwugłosowy i fortepian Barrie Carson Turner (+ płyta CD)

Nuty na chór dwugłosowy i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 64,00 zł
szt.

Little Voices - Film Songs - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ płyta CD)

Little Voices - Film Songs - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ płyta CD) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Little Voices - Film Songs - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ płyta CD)

Nuty na chór dwugłosowy i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: w magazynie

Wysyłka w: 3 - 5 dni

Cena: 59,00 zł
szt.

Little Voices - Gospel - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ audio online)

Little Voices - Gospel - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner  (+ audio online) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Little Voices - Gospel - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ audio online)

Nuty na chór dwugłosowy i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 64,00 zł
szt.

Little Voices - Showtunes - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ audio online)

Little Voices - Showtunes - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ audio online) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Little Voices - Showtunes - nuty na chór dwugłosowy i fortepian -Barrie Carson Turner (+ audio online)

Nuty na chór dwugłosowy i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 64,00 zł
szt.

Novello Easy Chorals - 20 łatwych aranżacji na chór z fortepianem (+ materiały online)

Novello Easy Chorals - 20 łatwych aranżacji na chór z fortepianem (+ materiały online) - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Novello Easy Chorals - 20 łatwych aranżacji na chór z fortepianem (+ materiały online)

Nuty na chór z fortepianem, dla początkujących.

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 103,00 zł
szt.

Novello Shakespeare Choral Collection - nuty na chór SATB

Novello Shakespeare Choral Collection - nuty na chór SATB - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Novello Shakespeare Choral Collection - nuty na chór SATB

Nuty na chór SATB do tekstów Williama Shakespeare

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 103,00 zł
szt.

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 1 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 1 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 1 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Pozycja z serii "Sing Out!" część 1, zawiera kolekcję 5 wspaniałych utworów gospel, zaaranżowanych przez nauczyciela śpiewu i dyrektora chóru Marka De-Lissera na chór SAT i fortepian

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 2 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 2 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! 5 Pop Songs For Today's Choirs Book 2 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Pozycja z serii "Sing Out!" część 2, zawiera kolekcję 5 wspaniałych utworów gospel, zaaranżowanych przez nauczyciela śpiewu i dyrektora chóru Marka De-Lissera na chór SAT i fortepian. Do książki dołączone są 2 płyty CD zawierająca profesjonalne podkł...

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Out! 7 Pop Songs For Today's Choirs Book 4 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! 7 Pop Songs For Today's Choirs Book 4 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! 7 Pop Songs For Today's Choirs Book 4 (+ audio online) - nuty na chór SAT z fortepianem

Kolekcja popowych hitów zaaranżowanych na chór SAT i fortepian, dla początkujących

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Out! The Spirituals (+ 2 płyty CD) - nuty na chór SAT z fortepianem

Sing Out! The Spirituals (+ 2 płyty CD) - nuty na chór SAT z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Out! The Spirituals (+ 2 płyty CD) - nuty na chór SAT z fortepianem

Pozycja z serii "Sing Out!", zawiera kolekcję 7 popularnych pieśni sakralnych, zaaranżowanych przez nauczyciela śpiewu i dyrektora chóru Marka De-Lissera na chór SAT i fortepian. 

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Pop A Cappella - Book One (+ płyta CD) - nuty na chór SATB z fortepianem

Sing Pop A Cappella - Book One (+ płyta CD) - nuty na chór SATB z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Pop A Cappella - Book One (+ płyta CD) - nuty na chór SATB z fortepianem

Nuty na chór SATB z akompaniamentem fortepianowym

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.

Sing Pop A Cappella - Book Three (+ audio online) - nuty na chór SATB z fortepianem

Sing Pop A Cappella - Book Three (+ audio online) - nuty na chór SATB z fortepianem - księgarnia muzyczna Alenuty.pl
Sing Pop A Cappella - Book Three (+ audio online) - nuty na chór SATB z fortepianem

Nuty na chór SATB z akompaniamentem fortepianowym

Ocena:

Produkt: sprowadzamy

Wysyłka w: 5 - 10 dni

Cena: 89,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl