Alenuty.pl księgarnia muzyczna
Sprowadzamy nuty z całego świata
i wysyłamy ZA DARMO od 300 zł
 

Blog

Izabela Targońska: Kształcenie słuchu dla dyrygentów i reżyserów dźwięku (+ 3 płyty CD)

Produkt: czasowo niedostępny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5.0 (0 opinii)
Kod produktu: WYDA_9788365990167

Opis

Autorka książki - profesor Izabela Targońska wykazuje szczególne zainteresowanie dyscyplinami muzycznymi, w których słuch jest podstawowym elementem warunkującym ich uprawianie: dyrygenturą i reżyserią dźwięku. 

W swojej dotychczasowej działalności pedagogicznej, jak i w licznych publikacjach specjalistycznych, profesor Izabela Targońska wykazuje szczególne zainteresowanie dyscyplinami muzycznymi, w których słuch jest podstawowym elementem warunkującym ich uprawianie: dyrygenturą i reżyserią dźwięku. Autorskie programy, znakomicie opracowane materiały dydaktyczne, czynią z prof. I. Targońskiej głównego sojusznika nas - pedagogów dyrygentury - oraz przede wszystkim studentów, którzy słusznie traktują Jej zajęcia jako nieocenioną szansę doskonalenia nigdy dość sprawnego słuchu.

Nowa publikacja w serii Słuchowe Studia Orkiestrowe w kapitalny sposób pomaga młodym adeptom sztuki muzycznej uczyć się analizować brzmienie orkiestry - od kameralnej po wielką orkiestrę symfoniczną i zespoły wokalno-instrumentalne, wyławiać z gąszczu brzmieniowego poszczególne linie melodyczne czy grupy instrumentalne, wreszcie reagować na pojawiające się odstępstwa od zapisu partyturowego. Oparte jest to na świetnie dobranych i ułożonych w doskonałej kolejności przykładach, stanowiących fragmenty nagrań częstokroć najwybitniejszych zespołów prowadzonych przez największych kapelmistrzów. Na taką pracę czekaliśmy i wierzę, że będzie ona wykorzystywana przez wszystkich, którzy uczą się profesjonalnie słuchać orkiestry. /Prof. Tomasz Bugaj Kierownik Katedry Dyrygentury UMFC/

Tytuł: Kształcenie słuchu dla dyrygentów  i reżyserów dźwięku
Autor: Izabela Targońska
Wydawnictwo: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Format: 449 str, A4, miękka oprawa, w komplecie 3 płyty CD
Język wydania: polski
ISBN: 9788365990167

Zobacz podobne nuty i książki

Opinie

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl