Alenuty.pl księgarnia muzyczna
do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł
Sprowadzamy nuty z całego świata i wysyłamy za darmo od 199 zł!
ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Facebook ikona i link do profilu Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Instagramikona i link do kanału Księgarni muzycznej Alenuty.pl na Youtube

Blog

Zobacz jakie nuty i książki kupowali Klienci w księgarni w 2018 roku

0

Muzyka filmowa i nuty na fortepian oczywiście królują wśród publikacji kupowanych przez Was w 2018 roku. Na pierwsze miejsce wysuwają się dwa tytuły: doskonale wydany zbiór 100 najbardziej popularnych, niezapomnianych i ciekawych utworów muzyki filmowej 100 Movie Songs for Piano Solo oraz nuty do piosenek z filmu Bohemian Rapsody. Trzecie miejsce zajęły My first Movie Themes Songbook - pięknie wydany zbiór utworów filmowych w prostym opracowaniu na fortepian oraz Hans Zimmer Collection.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również książki napisane z myślą o najmłodszych a skierowane do nauczycieli, którzy wprowadzają dzieci w świat dźwięków, notacji muzycznej i rytmów. Tu zdecydowanym faworytem jest wydana w minionym roku po 25 latach Bajka o Piosence i Nutkach. Poza tym trudno nie wspomnieć o Kalendarzu muzycznym w przedszkolu autorstwa pani Smoczyńskiej czy wydawnictwach popularnonaukowych czyli Zagadkach muzycznych albo Historii muzyki dla starszych dzieci i młodzieży.

Do księgarni coraz częściej zaglądają szkoły muzyczne oraz rodzice w poszukiwaniu podręczników. Zarówno tych starych, używanych od lat w edukacji muzycznej, ale również najnowszych wydanych przez nauczycieli-praktyków, którzy postanowili podzielić się swoim warsztatem i doświadczeniem. Największą nowością są ćwiczenia do kształcenia słuchu autorstwa pani Beaty Michniewicz W Krainie Pięciu Linii oraz Zeszyt ćwiczeń Bomba i moc, który w tym roku doczeka się również drugiej części. Nowością już nie jest, jednak cały czas zyskuje sobie coraz szersze grono miłośników - Nowy Solfeż wydany przez Euterpe autorstwa Tatiany Stachak i Lidii Florek.

Bardzo często w minionym roku sięgano po nuty na chóry dziecięce. I tutaj najczęściej wybierane były Kanony są dobre na wszystko oraz Pieśni patriotyczne.

Statystyki powiedziały mi również w zaufaniu, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się w 2018 roku dwie serie muzyczne. Pierwszą wyróżnia liczba 101, a składają się na nią utwory podzielone tematycznie na Brodway Songs, Classical Themes, Disney Songs, Hit Songs, Movie Hits i Popular Songs. Nuty zebrano w zbiory opracowane na skrzypce, altówkę, wiolonczelę, trąbkę, saksofon altowy i tenorowy, puzon, flet poprzeczny, róg (waltornię) i klarnet. Druga seria, wydana przez wydawnictwo Contra i uzupełniana ciągle o nowych kompozytorów to "Łatwy" i tu należy dodać wybrane nazwisko :) mamy więc: Łatwy Chopin, Moniuszko, Bach, Beethoven, Paderewski, Czajkowski, Joplin i Mozart. Nuty opracowane są dla początkujących pianistów.

I na koniec dodam, że najbardziej lubicie obdarowywać innych muzyczną torbą na ramię, a dzieciaki - zestawami szkolnymi z muzycznymi akcentami. Małymi muzycznymi dodatkami do nut, które uwielbiacie jest linijka oraz temperówka serce i fortepian

 

Do końca 2019 roku zostało jeszcze sporo ponad 300 dni, a już jestem ciekawa jakie gadżety muzyczne będą królować! 
Właśnie dodaliśmy bandany muzyczne, ponadto pojawiły się gry muzyczne - Memory i Czarny Piotruś, a co jeszcze wpadnie nam w oko? Zobaczymy!
Niezmiennie zapraszamy Was do naszej księgarni >>> alenuty.pl

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium